Chudnutie v tehotenstve. Je to normálne?

bambucinka
13. sep 2007

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je normálne že v 11tt som stratila 2,5kg na váhe hoci vôbec nemám ranné nevoľnosti a ani svojvoľne nedržím diétu. Jem uplne všetko a v normálnom množstve no i tak moja váha ide den za dnom dole. Máte s tým nejaké skúsenpsti?

1veverica
21. mar 2016

@tyelde a co robis ze nepriberas?

tyelde
21. mar 2016

@1veverica nic ved, proste nepriberam, nemozem za to. Ale vlastne sa nestazujem, budem mat menej chudnutia potom

1veverica
21. mar 2016

@tyelde 🙂 tak to si stastna zena, ja som sice este len na zaciatku tehu, zatial som nepribrala, ale ja bezne aj z vody priberiem, tak sa trosku bojim. Dr. som sa pytala na stacionar, ale neodporuca mi nic narocne, kedze som po umelom opl. Ze radsej iba prechadzky, no tak som fakt zvedava ako to zvladnem 🙂

bad_delight
21. mar 2016

dievčata z toho si nič nerobte niektore to proste tak spolu mate 🙂 na som navrala zaciatkom tehotnenstva toez hned z vody 😅 aj vy to potom dobehnete

1veverica
21. mar 2016

@bad_delight to malo byt upokonie 😉 no parada, tak sa tesim. Ale no tak hadam ze to nebude az tak zle 🙂 Mna osobne skor nalakalo, co som vcera videla v spravach, ze porod po 35r. je uz o nicom, joj hroza s takymi doktormi 🙂

tyelde
21. mar 2016

@1veverica no neviem ci mi mas co zavidiet, ja sa skor obavam ze skoncim na infuzkach abo co ak nezacnem priberat...ale energiu ti zavidim, ja na nejaký sport ani pomyslenie, skola, praca a spat, nic viac x)

1veverica
21. mar 2016

@tyelde to mi je luto, tak az tak tak som to nemyslela 🙂 Verim ze bude vsetko ok

tyelde
21. mar 2016

@1veverica akoze ja sa citim v pohode, az na tu unavu, len kyo vie co si bude mysliet doktorka...ale tebe ked sa da tak isto sportuj aspon cosi, clovek ma lepsi pocit zo seba potom 🙂

1veverica
21. mar 2016

@tyelde ved ja som chcela stacionarny, ale neodporuca mi to dr. vzhladom k tomu ze som po umelom, ale musim nieco vymysliet, mam doma fit loptu, tak skocim niekde na prvu hodinu nech viem co mam robit,

tyelde
21. mar 2016

@1veverica a nad nejakou tehu yogou alebo plavanim abo tak si nerozmyslala?

1veverica
21. mar 2016

@tyelde plavaren aj ano, ale u nas je taka studena voda, brr. Som bola minule, som sa klepala, a hlavne ja byvam na dedine, a to mi take nemame, musim nieco v meste popozerat, a najlepsie potom doma prevadzat, predsa lepsie prostredie 🙂

tyelde
21. mar 2016

@1veverica jj, drzim palce nech nieco fajn najdes 🙂

1veverica
21. mar 2016

@tyelde dakujem, urcite ano 🙂

dominika7990
12. máj 2016

Ahojte žienky dnes som prišla na to že som tehu u doktora som nebola ale 3 testy pozitívne som v polke piateho týždňa predpokladám kedže posledný sex so snúbencom som mala 9.4. Moja otázka : predtým som vážila 47 kg mam 25rokov tato váha bola u mňa stále rovnaká +-2 kg no teraz som za ten mesiac schudla na 44 kg 😳 Je to normálne podľa vás? Mam to pripisovať tomu že som mala teraz aj stresové obdobie v práci? Či? Papam normálne zle mi nebýva max raz za týžden sa zobudím s bolesťami hlavy, a niekedy ma pobolieva v podbrušku. Ďakujem Vám za odpovede ❤️

1veverica
12. máj 2016

@dominika7990 ahojky, tak v tehu to normalne je, hormony sa zial buria, ale to sa upravi, a zial budes trosku priberat 🙂

dominika7990
12. máj 2016

Priberanie mi nevadí 😂 Len som sa bála toho chudnutia ☺️ Dakujem krásne za rýchlu odpoveď 🙂

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asimama
7. jún 2016

Ahoj..ja som svoje druhé tehotenstvo stále chudla.. A pred porodom ani nevravím.. Čo poradňa to kilo dolu.ale mne bolo celé tehotenstvo zle..na pôrod som išla ale o 5 kg.ľahšia,ako keď som ostala tehotná. Po pôrode som mala o 10 kg menej.stále som sa pýtala či je to normálne.. Nikdy mi sestrička nepovedala že je to zle..dokonca mala keď sa narodila mala necelé 4 kg.takže napriek všetkému všetko bolo vporiadku. Proste si hormóny porobili svoje 😀

laura_222
12. feb 2017

Ahojte, ja som teraz v 7tt a schudla som uz skoro 6 kg, vzdy som bola skor stihla meriam 180 cm a vaha pred tehotenstvom 62-63kg, vaha dnes rano 57 :( vobec mi nechuti a zvraciam niekoľkokrát do tyzdna, kontrolu u gynekolog mam o dva tyzdne, myslite si ze je ten úbytok váhy ok?

basenka0
17. feb 2017

Ja som v 8tyzdni. Meriam 163 a normalne vazim okolo 50kg. No teraz mam 46kg co ma prekvapilo. 😲 Nemavam nevolnosti. U lekara povedali, ze vsetko vyzera v poriadku. 🙂 tak snad...

ewinka7
19. feb 2017

@laura_222 Ahoj, ja som v 12tt...meriam 160 cm, mala som tak okolo 56-57kg a behom mesiaca som schudla 7kg...čo je na mne dosť vidieť hlavne v tvári, sú mi veľké legíny a tak....ale cítim sa len štíhlo, stále mám 50kg 🙂 Už som na tom s vracaním lepšie, je to tak možno 5x za deň, len som stále slabá, marodím....nevládala by som si to v robote odstáť. Hrozila mi už aj nemocnica, ale tak snáď to nebude také hrozné, doma je doma. Mala som presne tie isté problémy ako ty, vracala som aj 15x behom dňa, všetko čo som zjedla išlo von, nepila som tiež skoro nič, všetko išlo gejzírom zo mňa....strašne to unavuje aj po psychickej aj fyzickej stránke. Mám lieky proti vracaniu, prvé 3 dni užívania som nevracala celý deň vôbec, ale potom to išlo zase do starých kolají...Fakt to musí asi len prejsť, vyskúšaj zázvorový čaj, ten mi každý odporúčal, len mi nechutil v tomto období...slané tyčinky alebo niečo. Už som bola zúfalá tak som si kúpila coca colu, ako deti sme po lyžičkách chlípkali pri vracaní aj spolu so slanými tyčinkami, tak aj ma to trochu naštartovalo, keďže je tam veľa cukru...trochu energie mi to dodalo na chvíľu 🙂 Nemusíš sa báť o to, že by bábätko nedostalo čo má...Síce ja mám aj vitamíny pre bábätko v brušku, ale to že vraciaš je normálne, len sa snaž viac piť...uvidíš ako bude ďalšie týždne.

broskynka77
19. apr 2017

Ja som schudla 2 kg za 6 dni ....a som 8 tyzdni...pracujem v rakusku a mam perno stresy praci moze to byt tym a neuskodim babetku

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikol1810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanduliatko
10. jún 2018

Ahojte, ja som 15 tt, 3 mesiace úplne vsetko fajn...
Ale teraz ja netuším co uz mam robit...absolútne mi nic nechuti na jedenie ☹️ Neviem nic do seba dostať, a ak náhodou nieco do seba dám, začne ma hned nafukovat až do bolesti a do hodiny sa povraciam. Stále sa cítim ako keby Som mala ist odpadnúť, nevladzem chodiť, nevladzem doslova nic robit, som úplne mimo. Totálne sa mi zhnusilo varené jedlo. Mäso, vajíčka nic proste nedám do seba, ak nieco zjem je to len ovocie. Som totálne slába... ☹️☹️ Uz neviem co robit

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre