Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

k.ate
2. mar 2009

sisa - já jsem těhu a i když jdu na ples, radši si nějaký velký hopsání odpustím (i když mě to mrzí... ☹ ), nevím, někteří doktoři moc nedoporučujou ani běhání atd., a při tom tancování mi to přijde ještě o něco horší, ale asi bude chtít se zeptat přímo doktora... Já se neptala, ale osobně radši tancuju jen na písničky, kde se nehopsá, takže na plesech walz, valčík, tango atd... Ale třeba polku, jive a čaču vynechávám... Pro svůj dobrej pocit...🙂

salikova
3. mar 2009

Svagrova se vdavala v 6.mesici a to byla na rizikovym-porad dost krvacela.Tancila celou noc a parila s nama az do 4 do rana.Ted ma uz skoro rocniho a usmevavyho klucinu..No,nevim,jestli trochu neriskovala,ale dopadlo to OK.

limoni
13. mar 2010

ahojte dievcata v prvom trimestri 🙂
som v 7 tt, bola som na odber a podla vysledkov mam znizene lukocity a gynekolog ma objednal na hematologiu, nechcel mi tohto vela povedat, ze uvidi po odbornom vysetreni
taktiez potrebuje manzelovu krvnu skupiny, to mi je jasne preco, avsak tie leukocity ma vystrasili
viem ze leukocity su nevyhnute pre imunitu a v tehotensktve sa stava, ze su praveze zvysene
mate s tym niektora skusenost?

stojdulka
13. mar 2010

ahojte baby 🙂 ...ja si myslím že tanec nemá žiaden vplyv...ja som sa vydávala v 7mes. a pretancovala som celú noc a nič sa nestalo...zdrava kočka, rovnako ako aj iné telesné aktivity...napr. ked niekto chodil do posilky pred otehotnením nemusí s tým hned seknúť...ono môže niekedy viac uškodiť ked sa chová ako v bavlnke ako ked žije zdravo aktívne... 😀

matteo
12. dec 2010

Ahoj pistek,ak mas zapchu skus pit pravidelne Caro s mliekom,strasne to pomaha

zuzanka7834
20. máj 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

ivetah
20. máj 2011

@zuzanka7834 je tam teplo, ale tam sa kedykolvek ochladi, takze pre istotu by som si zobrla jedno sako a jeden svetrik 😉 alebo si nevezmes a kupis na mieste 😀

stvura
24. sep 2011

Ahoj kocky, vidim ze tu hrozne dlho nikto nebol, tak by som znova otvorila tuto temu a tie co mate podobnu skusenost poprosila o radu...problem: asi pred tyzdnom som sa zacala citit divne, krce v podbrusku {neprikladala som im velky vyznam, lebo ma casto pobolieva rana co mam po mimomaternicovom}, neskor citlivost na vone a vracanie. To uz mi bolo jasne kolka bije {pri oboch detoch som mala problem so zaludkom}, kupila som si test a vysli mi dve ciarky. Ale...ked uz som to konecne rozdychala mi lekarka povedala ze nie je vidno nic, len gestracny vacok a podla jeho velkosti by som mala byt v 5-6tt. Vraj ak nebude nic vidno nadalej to nie je dobre, poputujem do nemocnice na zakrok kvoli bezplodovemu tehotenstvu. Takze trpnem dalsich 10 dni, ktore prave ubiehaju a citim sa fakt o nicom, bolesti neprestavaju, stupnuju sa, k tomu ranna nevolnost. Spinit nespinim, len je to s tou bolestou dost narocne, lebo mam dve male deti ktore po mne lozia ako po preliezke, plus normalny denny rezim. Mate niektora skusenost? Dakujem za kazdu radu 😉

lenka_da
24. sep 2011

@stvura och, sice ti neviem poradit ale nahodou som otvorila tuto temu, tak ti aspon budem drzat palce, aby bolo vsetko ok, plany poplach...

veronika.h
24. sep 2011

@stvura Ahoj, v takto raném stádiu v 5tt-6tt bývá vidět jen gestační váček, takže ten nález by měl odpovídat, nevím, proč tě doktorka zbytečně straší 😝p. Bolesti v podbřišku jsem také měla a to že ti je špatně je dobré znamení, protože ti roste hladina HCG v krvi. Čím víc zle, tím líp, aspoň víš, že se embryo vyvíjí🙂)

adrioska
24. sep 2011

@stvura Ahoj, dufam, ze Ti nepridam plane nadeje, ale ja som teraz 6+6 tt, naposledy ma doktorka pozerala cca 5-6 tt a tiez tam nebolo nic vidno len gestacny vacok. Ved je este skoro, tiez si myslim, ze Ta zbytocne doktorka postrasila. ☹ Neboj vsetko bude v poriadku a ked pojdes nabuduce, tak uz snad aj srdiecko bude bit. 🙂 Prajem Ti to a dufam, ze sa nemylim. Mna tiez pobolieva brusko.

stvura
25. sep 2011

@veronika.h
@lenka_da
@adrioska baby dakujem, no uvidim toho tretieho, kedze ako som pisala to by bolo uz moje tretie, tak to nie je az take vazne ako keby prve alebo druhe babatko. Lekarka tak usudila z toho, ze pri oboch tehu predtym mi bolo plodik vidiet uz v 5tt a teraz nie. Okrem toho som uz mala jedno mimomaternicove, takze je vacsia pravdepodobnost vraj dalsieho...ani pri jednom dietati ma vsak nikdy tak nic nebolelo ako teraz, tak sa mi to zda divne.

terioza1
25. sep 2011

@stvura ahoj, tak jsem si precetla tvuj prispevek. Neboj se, ja byla poprve na utz, byla jsem 5tt+3, dr mi dloooouho hledava gest. vacek, nemohla ho najit.. nakonec se podarilo, ale byl videt jen vacek... dalsi ko byla v 7tt+3 a to uz tam bylo maly miminko.. rikala ale, ze tam zpocatku byly 3!!!!! 2se ale vstrebaly.. takze ted, kdyz jsem 12tt+1 cekam jen jedno babatko... Bud rada, ze to je spatne, ja se porad bala, pac spatne mi neni, jen casteji jim a zvracela jsem jen jednou.... Drzim palce a urcite se mas co tesit na dalsi utz.. uvidis uz srdicko 🙂

ninka.b1
15. dec 2011

Ahojte baby kedy ste boli na prvej kontrole???? myslim od vtedy ako ste zistili, že ste tehu? ja som bola na krv a objednala ma až o 2tyždne a zda sa mi to neskoro 😒

aadulik2110
15. dec 2011

@ninka.b1 ahoj, tak ja som si volala k doktorovi, keď mi týždeň neprišla mrcha a mala som pozitívny test a sestrička ma objednala až za 3 tt na to ( čo by som bola v nejakom 8tt), ale nakoľko som mala problémy, tak som pár dní po telefonáte musela ísť aj tak k doktorovi - v 5tt som mala na sone len vačok, v 6tt som musela ísť kvôli problémom znova a na sone bolo už vidno aj srdiečko a potom už ma objednali štandardne za 4týždne

ninka.b1
16. dec 2011

@aadulik2110 dakuje za odpoved si zlata 🙂 ja som sa trošku vyplašila sa mi to zdalo dosť neskoro 😒 vieš my mame taku sestričku, že jej je to fuk ona aj ked dr mi kaže prisť ona ma aj tak nevezme 😠 tak som nevedela čo mam spraviť 🙂 tak ja nemam asi niake problemy trošku ma pobolieva brucho ale nieje to neaka silna bolesť, tak teda vydržim 🙂

aadulik2110
19. dec 2011

@ninka.b1 neboj, tu chvíľočku počkáš.... aj tak to sono je krajšie, keď už je tam vidieť to srdiečko.... aj keď aj ten vačok poteší :D ja som začala krvácať.... tak som musela ísť, ale už je všetko ok 🙂

mona333
19. dec 2011

ja som bola prvýkrat u lekára 5+2tt a najbližšie idem až v 12tt...mne sa to zda tiež neskoro,rada by som vedela či je všetko Ok a či máme srdiečko,lebo ešte nebolo,takže mi ostáva len dúfať, že je všetko OK

bbubinkaa
19. dec 2011

ahojte, ja som tiez tak isla, ze mi 10 dni meskalo a sestricka ma objednala az o 3 tyzdne, ale ked som povedala, ze mam bolesti v podbrusku, tak ma vzali hned. Doktor mi povedal ze som v 4 tyzdni +2, t.j. 6tom a ukazal mi bublinku v maternici...vypisal na PNm, dal Duphlaston a objednal o 3 tyzdne. Tak s malou dusickou cakame, co a ako bude, nakolko to je moje prve tehu a mam 38 rokov....
Nevolno mi vobec nie je, iba tie bolesti, inak pohoda...len nech je vsetko ok!!

ninka.b1
19. dec 2011

ahojte tak ja som dnes volala sestričke
@bbubinkaa tiež mam take bolesti v podbrušku no a teda neviem či je to normalne tak som sa chcela informovať a tiež mi kazala prisť,, ale som aj rada aspoň sa opytam dr a nemusim ešte tyžden trpnuť do stredy vydržim.... 🙂
@aadulik2110 to je super, že je šetko OK!
No ja by som mala byť asi v 4tt, ja som nemala pravidelne ms a dr mi to liekmi natahovala aby som mala ovu, tak tie 4tt su od ovu 🙂 keby je to od ms tak ten som mala ešte 21.10 😀 to už by som bola dalej 🙂 inak ja ked som volala so sestričkou o vysledky hcgi tak mi nepovedala, že som tehu, ale že to na to ukazuje 😒 je to normalne??? taka som bola sklamana!!!

bbubinkaa
20. dec 2011

😉 @ninka.b1 ..tak drzim palce, daj vediet, ako si dopadla..

ninka.b1
21. dec 2011

@bbubinkaa ahoj no nebolo to nič moc ☹ dr ma neskutočne doplašila,, bola som na sono a ona do toho kukala a kukala a tak som nevydržala a spytala som sa či je všetko v poriadku lebo ten jej vyraz som vedela že nieje 😖 no a že je to male, že to nerastie baby ešte že som ležala, normalne som myslela, že odpadnem!!!! Furt čosi ratala a nesedelo jej to samozrejme, nakoniec sa ukazalo, že to ratala od poslednej ms ktoru som mala ešte v oktobry a to je samozrejme hovadina, lebo ja mam nepravidelny cyklus a ona mi ho ešte natiahla liekmy takže ovu som mala asi okolo 20.11 ,, no a potom povedala, že teda to by mohlo byť..... ale ja som s tade išla uplne hotova ☹

bbubinkaa
21. dec 2011

@ninka.b1 to vazne, ja odpadnem!!! to co mas za lekarku???? ale hlavne, ze je vsetko ok, ked som zacala citat, az si ma vyplasila, ale uz teraz viem, ze je vsetko ok, len Tvoja Dr ma problem s matematikou :D
Kedy mas dalsiu kontrolu? Si PN? a dostala si dalsie lieky?

camelinka
21. dec 2011

ahojky, vidim ze resite tanec a pohyb. Ja neprestala chodit na danceaerobik a zumbu az do 7. mesice a vse bylo vporadku 🙂 , zalezi na fyzicke kondici a kdyz nejsou zadne problemy tak neni duvod 9 mesicu kynout na gauci 😉 ,ale vseho s mirou 😉 ,preju vam vsem vesele tehulkovani bez problemu 🙂

ninka.b1
21. dec 2011

@bbubinkaa no tak vieš ja som si neni až taka ista č je to OK ako verym že je ale taka pochybnosť je stale 😒
dalšiu stredu teda po vianociach idem znova chce kuknuť či naozaj rastie,, cele vianoce sa budem bať!!!!! aj hcg mi potom vezme.. Tak ale chapeš??? takto ma vyplašiť???! ved všetko ma v karte zapisane, prečo si to nekukne?!
Ak sa ta môžem spytať ty si bola kedy 1x na sono??? ja so teraz asi 4t od ovu inak ja ti poviem, nič som si nezapamätala čo mi povedala, ani velkosť čo namerala a dokonca ani obrazok zo sona taka som bola v šoku 😒 !
dala mi utogestan- asi preto špinenie... a ty ako??? kedy ti vychadza kontrola???

bbubinkaa
21. dec 2011

@ninka.b1 ale bud si ista.. uvidis po Vianociach. Asi je DR prepracovana. Ja idem na kontrolu az 4.1., tiez nemam foto zo sona, lekar mi povedal, ze az 4-teho, urobi vsetko, aj krv, aj knizku a vsetko potrebne. Tiez som ako na ihlach, ale snazim sa nebat, ale verit, ze vsetko bude ok, uvidis, aj u Teba.
Dame si vediet, ja som i pn i ty?

bbubinkaa
21. dec 2011

@camelinka to si mala stastie..ja som chodila na uzasne brusne tance a hravat volejbal... a teraz pre bolesti som PN a kysnem doma.... :(

ninka.b1
21. dec 2011

@bbubinkaa nie niesom PN ale kazala mi oddychovať, asi usudila že idu sviatky tak aj tak budem doma 🙂 no ved sa snažim ukludniť- aj tak mi stres nepomôže, ale je to tažke 🙂

camelinka
21. dec 2011

@bbubinkaa hmm to je skoda, kazda to tehuleni holt zvlada jinak, me kdyby nerostlo bricho tak ani nevim ze jsem,tak sem byla rada ze muzu normalne fungovat. Preju at se udela lip 😉

bbubinkaa
22. dec 2011

@camelinka dakujem velmi pekne..pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre