Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

sandrika
19. okt 2007

no a mne v 13tt písala som v druhej téme, že to aj bolelo, ale preto, lebo ja mám otočenú maternicu do zadu tak nemohol nájsť krčok tak ma vytrápil potom som trochu špinila do biela a dnes je všetko ok

lucka0122
19. okt 2007

v 10tt sa to stalo ale co som mala dokyho tak sa vomne stale hrabal a ked som mu povedala ze krvacam tak povedal noa ved to je normalne

sandrika
19. okt 2007

Lucík to mi je ľúto, ale uvidíš tentorkrát sa ťa už mimi nepustí, ja som na to krvácanie brala duphaston a ascorutin a normálne to určite nie je iba v obdobý mrchy..

lucka0122
19. okt 2007

teraz ma bolieva brusko ked mam mat mrchu ale uz ma boli od vcera vecera....uz ani ja miminko nepustim......

sandrika
19. okt 2007

noboj žo prejde mna už posledné 2 týždňe nebolí nič 😉 teda SEM TAM , KEĎ SA NAMáHAM, ale mimi je určite v poridku a nechce sa mu ísť nikam

miauka
19. okt 2007

sandrika, aj ti povedali, co sposobilo to tvoje krvacanie? V ktorom tyzdni si vtedy bola?

maflo
19. okt 2007

ahoj holky. jsem už nějakou dobu zaregistrovaná na BRMS, ale protože nyní řeším poněkud prekérní situaci, hlásím se sem pod novým jménem. lidé si nemusejí moje problémy hned spojovat s mou tváří. tak proto.

podle poslední MS bych měla právě prožívat 6tt. u lékaře jsem ještě nebyla, mám se zastavit na konci měsíce. jenomže od pondělka jsem vystavena obrovskému stresu, a já kromě toho, že si stále říkám, že to těhu nemusí být ani pravda, mám ještě větší strach, že to pravda je a náš zárodek tenhle obrovský psychycký nápor nevydrží. nějak nemám s kým to probrat. a to se všude píše, jak je první trimestr důležitý

miriamka
19. okt 2007

Baby,takze zaver...preco sa nesmie neskor robit ten vaginalny ultravuk,vie to niekto?

angellinka
19. okt 2007

tak aj ja cakam na odpoved miriamka:_) ALE ASI NIKTO NEVIE

miriamka
19. okt 2007

Angellinka..no tak vaginalny robi len na zaciatku ked mimi nie je dobre vidno,a neskor sa robi uz normalny velky.

angellinka
19. okt 2007

diky miriamka,a uz sme znovu mudrejsie... 🙂

many
19. okt 2007

ahoj holky 🙂 a vítám i maflo 😉
maflo a bereš už nějaké vitamínky? 😉

loss
19. okt 2007

pretoze vaginalny ultrazvuk vysiela ine vlny silnejsie a skodi to plodu,je sice presnejsi a preto sa pouziva na zaciatku aby doktor videl uhniezdenie, zltkovy vacok atd.
maflo vitaj 🙂

nasstenka
19. okt 2007

ahojte, mne zas dnes dr povedala, ze vaginalny sa neskor nepouziva preto, lebo nedosiahne tak daleko, len asi 15? centimetrov a babo je uz potom vacsie, nevidela by ho cele 😉

loss
19. okt 2007

ano Nasstenka je to tak 🙂

miriamka
20. okt 2007

Takze sa chystam na velky ultrazvuk potom 🙂

loss
20. okt 2007

potom nam porozpravas uz sa tesim 🙂

miriamka
20. okt 2007

Loss...Ty pojdes asi na ultrazvuk skorej nez ja 😉

many
20. okt 2007

já už se taky těším,ale jdu až za 14 dní ☹ musím vydržať 😀

d.aniela1
21. okt 2007

zdravím všechny těhulky,,,tak mám za sebou kontrolu vše je v pořádku,,špuntík to je krásný i srdíčko jsem viděla jak krásně bije jsem nadšena 🙂 🙂

miriamka
21. okt 2007

Ahoj d.aniela...tak ja som bola dnes na pohotovosti,lebo som vcera jednorazovo spinila ☹

many
21. okt 2007

miriamka - a jste oba v pořádku?Držím pěstičky ať jo

miriamka
21. okt 2007

Many...no mimi pekne opat podrastlo a bolo ok.Dufam,ze to bude vsetko dobre!!!Len sa hrozne bojim 😒

many
21. okt 2007

to ti věřím,je to naprd ☹ ale hodně o tom píšou,že může holka špinit,tak snad to je jen toto,taky se bojím,už se těším až budu mít nějaké ty testy za sebou,abych si byla jistá,že je vše OK

many
21. okt 2007

no snad to budeš mít dobrý,to ti dělali nějaké stěry asi,že?

miriamka
21. okt 2007

No robili mi ultrazvuk a pozeral ma...vies,jednorazovo som vcera spinila a doky povedal,ze vzdy vtedy treba ist lekarovi.

many
21. okt 2007

aha,a ty už máš nějaké testy za sebou?Myslím krev nebo tak

many
21. okt 2007

já ještě nic a jdu až za těch 14 dní,je to pro mě nekonečný 🙂

miriamka
21. okt 2007

Ano,uz mam vela testov za sebou,mam aj tehu knizku....zatial vsetko ok az na tento vytok 😠

many
21. okt 2007

už se taky moc těším na knížečku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre