Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

ini
25. okt 2007

zatial mi nie je (klop,klop,klop 🙂 ) a ked mi nebolo doteraz, tak hadam uz ani nebude. ja ak by som si neurobila test, tak by som ani nemala na zaklade coho vycitit ze som tehotna 🙂

loss
25. okt 2007

verulka dakujem myslela som ze az moc velke 😅

miriamka
26. okt 2007

Ahoj Loss,kraaaasne brusko!

angellinka
26. okt 2007

jeeej Loss,tak ty mas kraaasne brusko,pekna mamina 🙂

tamilla
26. okt 2007

Ahoj baby, tak nebola som tu dva dni, pretoze som doma lezala opat v posteli, ale tentokrat s teplotou, rovnych 37. A este mam hrozny problem pri velkej 😉 oblieva ma sudeny pot, nastasie nie stale ale vlastne tak to zacalo. Rano som trpela na WC, na obed som sa citila uplne slaba a vecer mi vyskocila teplota 37. Dufam ze to bol problem iba so traviacim ustrojenstvom. A v cera som prvy krat vracala ☹

tamilla
26. okt 2007

Tak trochu som lozila po internete a zistila som, ze teplota 36,8 - 37,2 je normalna. Volala som dokimu ale nebol tam tak som sa opytala sestricky a povedala, ze niektore tehotne mavaju takuto teplotu. Mate s tym niektora skusenosti?

mobina
26. okt 2007

Tamilla zvýšená teplota, dá-li se tomu tak říct, je v těhu celkem normální. U většiny žen teplota stoupá pozvolna po ovulaci a pokud je těhotná, drží se na 37 a výš. Špatná by byla horečka, ale k té máš ještě daleko 😉

tribitka
26. okt 2007

tamilla, zvýšená teplota u tehotných je v poriadku ale len do konca prvého trimestra... ja som ju mala celý prvý trimester zvýšenú do 37,5, lekár ma upozornoval že ak ju budem mať aj teraz, bude sa to musieť liečiť....

miriamka
27. okt 2007

No ja mam vyssiu teplotu...tak 37.2 odkedy som tehu,ale uz podla predchadzajuceho meriania BT som zistila,ze po ovulke mam vzdy takuto teplotu.

loss
27. okt 2007

ahojte buduce mamulky dakujem za pochvalu som az moc velka ale neva ved som tehu povedali mi ze niekto je hned taky velky tak aj ja som ten pripad a ako sa mate,co porabate cez vikend?

miriamka
28. okt 2007

Ahoj Loss,
no ale aspon mas uz pekne brusko!!!Ja si asi este troska pockam...
Ako sa citis?Ja celkom fajn,posledne dni len lezim lebo som bola nejaka nachladnuta,ale uz je to lepsie...

loss
28. okt 2007

no ja asi 6den grckam hlavne vecer je to strasne ale aspon viem ze babo je v poriadku,brusko mam riadne ale potom schudnem takze sa z neho vytesujem a drahy mi ho kazdy vecer natiera z coho sa tiez vytesujem.Inak stale som ospala ale verim ze coskoro bude fajn.
Tebe zelam skore vyliecenie a pohladkaj za mna babenko 😵

miriamka
28. okt 2007

Loss...mne je tiez zle najma vecer,a najma mam nizky tlak a stale sa mi hlava toci,a tak to ze som ospala mi len vyhovuje a stale spim.Vtedy mi je dobre 🙂

loss
28. okt 2007

miriamka presne tak ked spim tak je dobre 😵

miriamka
28. okt 2007

A kedy Ta caka dalsia kontrola?Mna v utorok,dufam,ze bude vsetko ok!

loss
28. okt 2007

juj ja idem az 8.11
vsetko bude Ok neboj

miriamka
29. okt 2007

Loss...ides presne na moje narodky,takze urcite bude vsetko ok 😵

loss
29. okt 2007

juj tak to je isto dobre znamenie 😉
hlavne ty sa zajtra ozvi ako sa mate 🙂

miriamka
29. okt 2007

Urcite dam zajtra vediet co a ako!

many
29. okt 2007

ahoj 🙂 jak se vám všem daří 😉 mně je naštěští dobře 🙂 akorát to počasí mě unavuje,je tam venku pěkně hnusně ☹

tamilla
29. okt 2007

Caute baby,
dakujem Vam za podporu, upokojili ste ma. Teplota sa mi ustalila na 36,8 ale zacali sa mi vyhadzovat vyrazky 😠 o dva tyzdne sa vydavam a ked budem taka podobana tak to bude strasne. Okrem rodicov to z rodiny nikto nevie (ze som tehu) a neviem ako prezijeme celu noc tancovania a vyhovarania, ze si nechcem pripit. Asi budem musiet s pravdou von aj ked sa mi zatial moc nechce.

many
29. okt 2007

jé svatbička 🙂 to se někdo má 😀 já už to mám za sebou 😀

many
29. okt 2007

hlavně aby ti bylo dobře 🙂

tamilla
29. okt 2007

Dufam ze bude, ale asi zamrzneme, len aby neprsalo. Inak odkedy viem,ze som tehotna vobec tu svadbu neriesim. Pred tym som to naramne prezivala a vsetko vybavovala aby to bolo na 100% a teraz, len nech je to za nami.

many
29. okt 2007

a máš už vše zařízený,no asi jo,že,když je to za 14 dní 🙂 máte to někdy v blízkosti bydliště

tamilla
29. okt 2007

Praveze nie a nechavam to na mamu a draheho 😉 nemame zasadaci poriadok, etikety na flase, zorganizovany den D, a kopec inych detailov. Inak som fakt v klude a vobec sa nestresujem.

many
29. okt 2007

to je dobře 😉 hlavně,že ti má kdo pomoct 😉

loss
29. okt 2007

tamilla gratulujem tak si davaj na seba aj na malicke pozor 🙂

many
30. okt 2007

ahoj holky,jak je 😉
mně je zase dobře naštěstí 🙂 zachvíli mi sestřenka donese její tříletou dcerušku tak budu tak 2 hoďky hlída,se těším

tamilla
30. okt 2007

Ahoj baby, mne je posledny tyzden az podozrivo podbre 🙂 bojim sa aby som to nezariekla. Tak Vam zavidim, ze ste uz 10tt - 13 tt a ja iba v 7tt. Neviem sa dockat, kedy prezijeme tych hlavnych 12tt v zdravi. Chyta ma taka melancholia, asi ze su dusicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre