Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
15. nov 2007

no něco budeme muset vymyslet 😀

lenulin
16. nov 2007

Taky se připojím jímá mě z toho děs a hrůza co ti političtí upíři z nás ještě budou chtít vyždímat.A kdyby ještě manžel přišel o práci, tak už teda nevím.Musel by do světa a zůstali by jsme doma sami 😢 To je opravdu podpora.

anta
16. nov 2007

Ahoj holčiny, tak jsem tady zase 😉 Mám dneska poprvé na sobě těhukalhoty, to je super pocit, že si to bříško nemačkám v těsných džínách 🙂

elenita
16. nov 2007

Ahojte, tak sa pridavam, co sa u nas deje........zuby si umyvat nemozem, lebo v tom okamihu zo mna odchadza aj vecera spred 2 tyzdnov 😅 , otvarat chladnicku tiez nie, lebo akonahle nieco zacitim, hned ma napne, no a zle mi je od rana do vecera....rifle su mi uz tesne, prsia tusim tiez rastu 😀 a znacne pobolieva podbrusko....a ta unava............spim uz od osmej vecer 😀
No ale to bude mozno aj tym, ze to mame dvojmo 😵

many
16. nov 2007

ahoj holky,tak já dnes celý ráno uklízela a žehlila a teď mám chvíli čas,tak jdu za váma,než příjde sestřenka s dceruškou 😉
taky mi dělá zle zubní pasta - večer a ráno,takže si čistím zuby odpoledne 😒 a navečer a stejně pak ještě jím a pak je mi zle jako blázen ☹

zmrzka333
16. nov 2007

Ahoj anta, som len v 6tt a moje brusko je tak nafuknute ze si neviem zapnut ziadne nohavice. Tak som to poriesila tak, ze nosim sportove teplaky a hotovo 😅 Asi si budem musiet kupit nejake tehulkovske. Vcera mi brali krv a dnes som mala vola ako dopadol krvny obraz ale sestra moje vysledky este nemala tak musim cakat az do pondelka.

many
16. nov 2007

já nemám skoro žádný 😉

elenita
16. nov 2007

Hm, zmrzka, a preco mas potom na konikovi, ze si v 8 tt?
inak ja som tiez rozmyslala, ze si uz pozriem nejake tehu oblecenie, ale mamina ma zahriakla, ze naco tak skoro.... 😅 ale rifle si nezapnem ziadne, strasne ma to tlaci....len teplaky znesiem 😅

many
16. nov 2007

ahoj elenita - já si taky koupila těhukalhoty už tak v 7. nebo v 8. není to dobrý,aby tě dřeli do bříška 😉 a teď potřebuju nakoupit podprdy,už je mi jen jedna 😀

elenita
16. nov 2007

many tak fajn, pojdeme asi aj my na nakupy 😉
Inak a Ty uzivas nejake vitaminy?

many
16. nov 2007

jo beru kyselinu listovou - dvě tablety denně a calibrum baby plan - pro první trimestr - jednu tabletu řekla mi to doktorka a je to i na těch vitamínech napsaný

many
16. nov 2007

jinak si kupuju hodně ovoce a zeleninu,pořád se cpu mandarinkama,banánama a paprikou a piju vodu s citronem

miriamka
16. nov 2007

Ja som uz Calibrum baby plan na prvi trimester douzivala,dnes chcem kupit calibrum mama 🙂
Many,inac aj ja pijem hrozne vela vody s citronom,dufam,ze je to najma ako prevencia proti chripke dobra!

many
16. nov 2007

tak tak miriamka 😀

matinka
16. nov 2007

Ahojte baby, citam tu temy krizom krazom, kde sa hovori o bolestiach v prvom trimestri, ale odpoved som zatial nenasla.... chcem sa vas spytat... uz vyse tyzdna mam kedykolvek v priebehu dna akoby predmensturacne bolesti... je to normalne? Lekarka mi povedala, ze z jej strany bolesti neprekazaju (robila mi test, HCG ukazalo tehotenstvo, na ultrazvuk len pojdem), ale radsej to chcem mat overene aj od tehuliek.

myska1
16. nov 2007

matinka - taky mě poslední dny občas přepadnou, hlavně na večer. Někde jsem tady četla, že v začátku těhu je to prý časté a běžné....

matinka
16. nov 2007

no ja to mam kazdy den a skoro cely den... uf, v praci ma to velmi unavuje, este k tomu aj to, ze to zatial tajim, tak sa tvarim, ze som v pohodke 😅

mausi
16. nov 2007

Anto, to uz mas v 8 tt vazne brisko a nosis teh. kalhoty ???? Ja na sobe v 8 tt nepozoruju co do rustu bricha jeste vubec nic a nosim normalni obleceni. Z minuleho teh. si pamatuju, ze jsem sirsi kalhoty potrebovala tak kolem 12.-13. tt. Zato na konci jsem mela bricho, ze se za mnou lidi na ulici otaceli... 😀

zmrzka333
16. nov 2007

elenita, ja som v 6tt podla ultrazvuku a 8tt mi vyslo podla poslednej menstruacie. Mala som posunutu ovulaciu takze lekar nevedel uviest v ktorom som tyzdni. Ked som sa tu registrovala tak tam bola len kolonka poslednej mestruacie.

lenulin
16. nov 2007

Ahojky tak ty bolesti jsou na začátku normál já už jsem 10+5 a teď už mi to nedělá jen občas.Špatně mi není jen mám večer divné pocity a říhá se mi.A oblečení nosím pořád stejné teda radši volnější, ale to bříško je minimální skoro není vidět.Já to ani nepozoruji, ale manžel ten mě kontroluje každý den 🙂No někdy mi připadá, že je zvědavější než já, jak ten náš drobek roste 🙂

miriamka
16. nov 2007

No ja som v 14tt,a brusko az teraz zacina troska vykukat...inac tiez este nosim povodne oblecenie,len gombik nezapinam 😀

many
16. nov 2007

ahoj 🙂 ahoj 🙂

anamor
17. nov 2007

miriamka ja som zatial pribrala len nejake 2kg, ale rifle uz su mi tesne aj na bokoch a zapnutie ani zipsu, nie to gombika nehrozi a to nepripadam zatial nejaka ina, ti co vedia ze som tehu vravia ze okrem prs / 🙂 / som zatial ako pred tehu... abstrahovat od vyrazkovej tvare, ktora sa mi v tehotenstve dost zhorsila...

mywiel
17. nov 2007

Matinka ja som v 9tt+4d a tiez som mala prvy mesiac bolesti akoby predmenstruacne, doktorka mi povedala, ze je to normalne, ze to je zmenou hormonou a maternica sa tiez zacina menit, pokial to nie su neznesitelne bolesti a nekrvacas nemas sa coho bat. Ja uz nosim tehu rifle, ale nik o tom nevie a nemozem si ich vynachvalit, brusko na mne nejako specialne nevidno, lebo mam 5kg nadvahu, ale ten pocit si neviem vynachvalit, ine dziny ma uz dole tlacili ked sedim, alebo soferujem musela som rozopinat zips. 😉

miriamka
17. nov 2007

Anamor...ja som mala tiez uz tehu rifle aj tehu suknu oblecene,ale snazim sa este vyuzit ze si mi aj normalne veci dobre a nosim tie 😉

many
17. nov 2007

ahoj holky 🙂 jste tu někdo 😉

pompinka
17. nov 2007

Ahojky 🙂

many
17. nov 2007

ahoj,vítám tě mezi náma 🙂

many
17. nov 2007

jsi tu dnes poprvé nebo už jsi tu byla víckrát a až dnes si se zaregistrovala 😉

modesty
17. nov 2007

Ahoj holky, tak jsem mezi vás taky nakoukla. Jsem v 5tt. a zatím žádné nevolnosti a problémyy, jen mě pobolívá v podbříšku. Jako před menstruací. Doktorka říkala, že se to může stát, jak roste děloha a natahují se vazy, takže nepanikařím. Jen je to nepříjemné. Doufám, že to brzo skončí. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre