Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

zmrzka333
3. dec 2007

pavlina05: ďakujem, pozeram že si si už nahodila týždne. Gratulujem ti 🙂

loss
3. dec 2007

pavli uz 13tt super 🙂 o tyzden pojdes k nam do 2.trimestra 😵

anta
3. dec 2007

děkuji Pavli, já půjdu do pražského Gennetu, tam mi zatím vezmou krev a pak jdu na UZV. 😉

matinka
3. dec 2007

baby, ked ste boli v 1.semestri na krvne testy, za kolko ste mali vysledky?

miriamka
3. dec 2007

Matinka...ja som mala vysledky tusim za 1-2 dni 😉

iduda
3. dec 2007

matinka, vysledky su tak za 10 dni..

iduda
3. dec 2007

mozno boli vysledky skor, no ja som sa ich dozvedela az na dalsej poradni..

pavlina05
3. dec 2007

Holky díky. Jste zlatíčka 😀

loss
3. dec 2007

aj ja som mala vysledky az v dalsej poradni tak neviem

matinka
3. dec 2007

ok, zosuladim si odber s poradnou 😉

pavlina05
3. dec 2007

matinka já se výsledky dozvěděla až na další prohlídce,dnes

lucia121
3. dec 2007

baby, mozem sa spytat, kde ste boli na tom NT screeningu? a este, kolko sa plati?

loss
3. dec 2007

lucka to by ti mali urobit v poradni

lauritka
3. dec 2007

je to ten isty screening co robia aj v Olomouci? ktory ti zisti aj vsetky geneticke vady spolu s krvnym testom? je to smerodatne, ze sa potom nemusi robit amniocenteza?? ja som pocula, ze to robia len v cechach...

num7976
3. dec 2007

ahojte holky,to ja som dostala tehu knizku uz v siestom tyzdni po ultrazvuku cez brusko-ale kedze nic nebolo vidno,tak zo spodu...no a dalsiu kontrolu mam az v januari,to sa nacakam.. ☹

lauritka
3. dec 2007

ahoj num..a mas fotku z uzv? co si tam videla ???? vobec nic ?

num7976
3. dec 2007

ahoj lauri-fotku nemam od tolkeho vzrusenia som si to ani neodfotila☹-no a videla som maly vacok velkosti 6mm pricom samotne embryo mohlo mat len nejake 2mm..ale stalo to za to,sice sa doktor cudoval,co tam tak skoro robim,no ale moja doktorka mi povedala,ze ak chcem,tak sa mozem ist kludne mrknut...

lauritka
3. dec 2007

no ved tak predsa bolo nieco vidno 😉 ja som zvedava v utorok o tyzden 😅

num7976
3. dec 2007

hej ides?no super a kolky tt ti vychadza?hej bolo vidno,vravim,ze taka fazulocka a uz aj srdiecko bilo,takze to bolo asi najkrajsie!to som ale nevidela,ale doky povedal 😵

loss
3. dec 2007

num neboj teraz zacnete rast ako z vody my uz mame 15cm a pamatam si v 7tt sme mali prestne 1cm 😉

num7976
3. dec 2007

loss no vsak dufam,lebo som citala na teme tie potraty,tak som ani nevedela,ze v druhom trimestri je to tiez take caste a nelogicke zaroven!je to smutne,ale treba verit,ze nasim drobcom sa nic nestane!joj ale je to super pocit vidiet tam taku gulicku a potom po case ako rychlo vyrastie..tesim sa na dalsi-ten bude ale az v januari.. 😔

lauritka
3. dec 2007

num bude to 6+5

num7976
3. dec 2007

jej lauritka,tak to nebudeme mat skoro ziadny rozdiel-ja mam dnes 7+1 😀 waw tri dni.. 😉

lauritka
3. dec 2007

🙂 no som zvedva, len sa bojim aby tam nieco bolo 🤐 stalo sa niektorym, ze isli na sono a miminko tam nebolo :( __ myslim, ze som to dakde citala. mala len prazdny vacok,.

loss
3. dec 2007

num v D.Kubine je 3D sono a robi ho taky prijemny doktor Hruda sa vola budes to mat super,necitaj nic o potratoch je to strasne nam mininko v brusku umrelo 2x a bolo to strasne toto je treti polus a verim ze v maji kocikujeme takze netreba mysliet na hluposti len na to ze miminka su OK a rastu neboj v novom roku uvidis ako velmi narastlo 😵

loss
3. dec 2007

lauri ano vtedy ide o zamlknuty potrat ale neboj tebe nic take nehrozi miminko sa len tak nevzda svojej buducej,skvelej mamicky

num7976
3. dec 2007

lauritka nebojkaj to ja som si myslela,ze cely ten vacok je embryo,kdezto mi prave dr.hruda ako loss spomenula povedal,ze embryo je vo vnutri a moze mat take dva milimetriky..taka mensia neznalost😅
loss to mi je luto,je to velmi smutne,ze sa take smutne veci deju!no musime fakt len dufat a verit,ze vsetko bude ok..inak pre mna to bol sok,lebo moja gynekologicka je doktorka a poslala ma na ultrazvuk,no a sestricka mi vravi,ze to bude cez brusko,no a vo vnutri pekne poobliekana cakam iba zacujem muzsky hlas,no hned sa mi srdce rozbuchalo,lebo ja som hrozne hanblivy clovek,no ale si vravim,ze vsak idem len cez brusko,no a ako hladal,tak hladal,nic nevidel,tak sups s tym,ze sa mam vyzliect,skoro som sa tam od hanby prepadla,no ale potom uz v pohode,ked som videla ten hrastok,tak mi hned bolo lepsie 😀

lauritka
3. dec 2007

loss no aj som si len myslela, ze ak miminko v tebe zomrie tak ti to telo povie, ale dost ma zaraza fakt, ze niektore zeny to nosia v sebe tak dlho a necitia nic. samozrejme verim, ze je vsetko v poriadku, len ma to zaujalo.
stale som mala pocit, ze telo ti to povie, ze nieco nie je v poriadku.

num7976
3. dec 2007

lauritka aj ja som citala,ze aj tri tyzdne ich maju mamicky v brusku uz mrtve a nic,az potom sa im dostavilo slabe krvacanie!ach jo,nejdeme na take smutne veci ani mysliet!

lauritka
3. dec 2007

no ja som myslela, ze zacnes krvacat hned..to je dost krute, ze o tom nevies a tehulkujes dalej 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre