Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

tamilla
7. dec 2007

No neviem, mozno to ma kazdy doktor inak, ale aj v knihe pisali, ze sa to robi sucastne. V podstate ked Ti vysledky merania neukazu ziadnu odchylku tak asi netreba krv brat hned. Ja idem v jeden den. Ved potom napisem ako to bolo naozaj.

zmrzka333
7. dec 2007

miriamka: ale ako ti robili NT, vaginalnou sondou alebo zvonku? Zatial mi na to nikto neodpovedal, je to tajomstvo?

loss
7. dec 2007

zmrzka ja si myslim ze urcite vaginalne
tamilla ak mi to robili tak tiez v 12tt vtedy dom bola na sone a v 17tt na krvi tak ako miriamka

sasenkah
7. dec 2007

Ahojte,
takze uz aj mne sa zadarilo 🙂
Vysli mi 4 pozitivne testy, ale stale som im neverila, a vcera som bola na krvi a mam to na fest 😉
Stale tomu akosi nemozem uverit 🙂

Som len v 5tt a v pondelok letim na dovolenku. Samozrejme, o mojom tehotenstve vie len moj drahy, tak som zvedava ako to zakamuflujem pred jeho rodinkou a navyse v plavkach 😎

Drzte mi palce a pekny vecer!

loss
8. dec 2007

sasenkah srdecne gratulujem ja som bola na dovolenke tiez uz tehotna a nik si nic nevsimol dokonca ani ja len led mi 5dni nedosli tak som testovala a bolo to 🙂
davaj si na seba aj fazulku pozor 🙂

many
8. dec 2007

sasenkah - taky blahopřeji k miminku 😀 ty letíš letadlem 😉 to se prý nemá v prvním trimestru 😉 je to prý nebezpečný ☹

loss
8. dec 2007

many aj ja som letela a aha som v 18tt 🙂

many
8. dec 2007

jo,já vím,že to jen holky někde řešily a ptala jsem se i známé co měla dělat na letišti 😉 a ta mi to taky potvrdila 😉 jinak jak mi říkala paní doktorka - moc ten internet nečtěte 😀 😀 😀

many
8. dec 2007

ono je asi lepší někdy nic nevědět 😀

loss
8. dec 2007

🙂

miriamka
8. dec 2007

Zmrzka...to meranie mi robili neviem akym ultrazvukom,lebo v ten den mi robil najskor ultrazvuk cez brusko a meral ale potom robil aj vaginalny.

mywiel
8. dec 2007

Ahojte buduce maminky, jednu velmi dolezitu radu, davajte si pozor v prvom trimestri, aby ste sa nenakazila na virusove choroby ako napr. chripka, to nenavratne poskodzuje plod, lebo virusy prechadzaju cez placentu. Kedze je zima radsej nikam nechodievajte kde je vela ludi, alebo s ruskou, do druheho trimestra to uz musime nejako vydrzat. Ja som takto prisla o braceka, moja mama sa nakazila chripkou v prvom trimestri. Vsetko dobre a opatrujte fazulky. 😉

lauritka
8. dec 2007

mywiel ja som mala take hnusne nachladnutie na zaciatku 5 tt...tak dufam, ze sa nic nestalo 😕 bolo mi strasne. prave vtedy, ked sme zistili, ze IVF vyslo.ale nebrala som ziadne lieky, bolesti hlavy som pretrpela. zvysenu teplotu som sice mala len jeden den, ale z nosa mi hrozne tieklo 😒

miriamka
8. dec 2007

Lauritka,neboj,urcite to nic nebolo...zakial si nemala naozaj silnu chripku myslim,ze je to ok.
Lauritka,a v ktorom tt vlastne si?

lauritka
8. dec 2007

miri mam pocitadlo v albume zatial. dnes som asi 6tt plus 3. takze to je vlastne siedmy nie????? 😕

miriamka
8. dec 2007

Jeej,takze uz si v 7tt?Super!Ale to leti,co?

lauritka
8. dec 2007

hej, ale sa trosku bojim toho prveho uzv 🙂 ci bude bit srdiecko 😨

miriamka
8. dec 2007

To som sa aj ja bala,ale neboj,urcite uvidis drobceka aj s krasne bijucim srdieckom!

lauritka
8. dec 2007

dufam miriamka. a skusim poprosit o foto. kedze este idem do centra, tak neviem ci ma aj tlaciaren pri tom 😒

miriamka
8. dec 2007

Lauritka...ja foto nemam,aj sme isli teraz vo stvtok spolu s manzelom ze on to odfoti,ale neslo lebo si tam drobec stale nieco nacvicoval.

mywiel
8. dec 2007

Lauritka to ze ti tecie nos neznamena, ze mas chripku, aj tak potom uz ziadne lieky nepomozu, treba sa radsej tomu vyvarovat ak vidis, ze je niekto chory tak od neho co najdalej, len tie virusove ochorenia su nebezpecne, nadcha nie je virusove ochorenie nie?

lauritka
8. dec 2007

🙂 no mozno to bol aj zaciatok chripky, ale vylezala som to nastastie. celkovo mi bolo strasne zle, hlava mi isla puknut. ale teraz si uz budem davat pozor. 🙂

mywiel
8. dec 2007

To je normalne, ze na zaciatku tehu nemas energiu a je ti nanic a pritom nie si chora. Ja som mala nieco podobne, ale viem, ze som nebola chora, tiez som mala raz hroznu migrenu. Nastasie uz som v pohode aj zle mi uz tak nebyva, ja som v 8tt. Tak drzim palce. 😉

miriamka
8. dec 2007

No ja som tusim prvy trimester cely prespala,nebola som schopna robit nic...teraz je to lepsie,len kvoli nizkemu tlaku som opatrna lebo mi je stale na odpadnutie.

lauritka
8. dec 2007

dakujem mywiel aj miriamka..ja zatial znasam tehu bez nevolnosti. akurat mam dost bolestive prsia na dotyk a castejsie som hladna. 🙂

anamor
8. dec 2007

ja som prvy trimester prezivala velky hlad a unavu - spala som kazdu volnu chvilku, bolestive prsia som mala tiez a to dost a dost casto ma pichalo v podbrusku. Vsetko sa to vsak dalo prezit 😉

sasenkah
8. dec 2007

Ahojte, dakujem vsetkym babulam.
Ano, idem lietadlom a to dost dlho /cca 10h/, ale citim sa dobre, len casto cikam /budem sediet v ulicke 😉 / a vela papam, ale to som aj predtym.
Nastasie idem do krajiny, kde nie je absolutne zieden problem s hygienou a pod.
Samozrejme si davam veky pozor, medzi ludi velmi nechodim, len do prace.
Tesim sa lebo si oddychnem...

veronique83
9. dec 2007

Těhulky našla jsem skvělý odkaz, takže pokud jsme tam ještě nějaká nebyla, určitě se tam dočtete spoustu zajímavých věcí 😉

http://www.porodnice.cz/node/3681

sasenkah
9. dec 2007

Dakujeme, je tam vela uzitocnych informacii 🙂 , hlavne pre nas zaciatocnicky 😀

anta
10. dec 2007

Ahoj holčiny, tak už jsem zase tady i se svým bříškem a bublinkou, která, jak jsem se dočetla, mi dělá v bříšku pěknou rotyku - kotrmelce, to je srandovní 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre