Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

katmi
4. sep 2007

zsuzsu - hmm..tak mi asi nic ine neostava,len hladat..no nic..ale dakujem aj tak.. 🙂

deina
4. sep 2007

Zsuzsu, mnohym babam ten cinsky kalendar nevysiel. 😉 Viacerym tu na MK.

katmi
4. sep 2007

deina - dufam,ze to aj u mna tak bude.. 🙂

zsuzsu
4. sep 2007

Tak to som rada, a ďakujem. Veď uvidime. Nebolo by zle.Taky pekny chlapček. Viem aké je mať dievčatá, ale chcem a veľmi chceme chlapčeka. Už keď to prišlo tak nečakane.Nech to stoji zato. A teraz som dozvedela, že moja sestra /opica jedna/ mi závidela, a vyzera, že tiež je v tom až po uši. Ale tento rok ma 40. Tak musí čo najskor lekárovi. 😀

a1010
4. sep 2007

caute babky, tak sa pridam.. ja som prve 4 tyzdne ani netusila ze som v tom, potom ma trochu boleli prsia, trochu zapcha, zo 2x mi prislonevolno. Inak nic. Hm kazda sme ina.. niekto si to odgrca, niekto nie. Teraz som cca v 12tt. Doktor to urci podla menz. Podla mna som v 10tt.

deina
4. sep 2007

Nieco je o tej tabulke v tejto teme: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... (fakt to viacerym nevyslo 🙂).

miriamka
17. sep 2007

Ahojte kocky,
ako ste sa citili v prvom trimestri a na co si treba davat pozor?

miriamka
17. sep 2007

Dakujem 🙂

taninka
19. sep 2007

ahojte ked to tu tak citam tak som presne ako vy len sa sledujem brusko ma pobolieva hned volam mamine ci sa nieco nedeje 🙂) ale uz sa tolko nesledujem. teraz mam panicky strach ze pondelok idem na UTZ lekar nebude pocut bit srdiecko mojho babatka . sme v 6 tt :((

miriamka
19. sep 2007

Taninka...ja idem dokymu dnes,asi som na konci 5tt,ale uvidim dnes co povie.

taninka
19. sep 2007

tiez mas strach ? alebo sa ja len moc sledujem ?

miriamka
19. sep 2007

Skorej mam strach,aby mi tie // potvrdil ze som naozaj tehu.A ci sa pozorujem?Tak v norme 😉

taninka
19. sep 2007

no urcite ti to povrdi to sa neboj 🙂 mne to potvrdil uz v 4tt ale len teraz ideme na prvy UTZ aby sme poculi srdiecko a ja sa bojim ze ho nebudem pocut :((

miriamka
19. sep 2007

A v 4tt Ti to ako doky potvrdil?Inac Taninka,pod k nam do temy Maj 2008 😵

darka83
19. sep 2007

A kedy je uz pocut srdiecko? Ja idem k lekarovi bud. tyzden a to budem akurat zacinat 6tt. Myslite, ze uz by mohlo byt pocut? A musi lekar vlastne hned sono?

miriamka
19. sep 2007

Darka...no tak to ani ja neviem.Ja idem dnes,a poviem Ti co doky videl alebo pocul,ok?

taninka
19. sep 2007

v 6 alebo 7tt. myslim ze ano a bude ti asi robit sono neboj to je v pohode.

darka83
19. sep 2007

Ja prave chcem aby mi ho spravil, neviem ako inak by aj zistil, ze som tehotna, ked na krv objednana niesom?

pistek
autor
19. sep 2007

Baby, ja som videla bit srdiecko v 6tt, robil mi vaginalny ultrazvuk a videla som tam blikat taku malu bodku, na co mi lekar povedal, ze je to srdiecko. Aj ja som sa strasne bala, ze to neuvidim, ze plod nebude zivy, ale nebolo tomu tak, nastastie. Urcite to bude aj vas pripad, tak sa vsetky drzte a myslite pozitivne

kila
19. sep 2007

Darka, určite bude robiť uzv a krv ti zoberie až neskôr... mne budú brať krv v 12tt krvý krát... len kľud... 😵

tominka
21. sep 2007

Ahojte všetky, pre ktoré Máj 2008 znamená mesiac s veľkým M. Ja sa zrejme tiež pridám aj keď to nemám ešte potvrdené doktorom, ale podľa vlastných výpočtov som asi v 3tt. Ešte som to zatiaľ nikomu nepovedala, takže je to moje sladké tajomstvo. Ako ste to povedali svojim manželom, prípadne priateľom vy?

majcik
24. sep 2007

Zienky, stalo sa Vam, niektorej, ze ste zvracali aj krv? 😒

miriamka
25. sep 2007

Majcik,zvracat krv asi nie je moc dobre 😖
Inac ja uz mam za sebou krvne testy aj utz,zatial vsetko ok,az na cystu ktoru mam...ale verim,ze ta zmyzne.

zuzanat
25. sep 2007

ahojte, mna uz druhy den picha v lavom vajeciku, neviem ci som prechladnuta alebo ....k Dr. mam ist v pondelok, neviete poradit, prosim 😔

tribitka
25. sep 2007

majcik, ja som v nemocnici zvracala krv, ale to vraj z toho, že som mala presilenú sliznicu v puse z toho stáleho vracania...

sonicka25
25. sep 2007

Skuste tuto stranku o tehotenstve,mne odpovedala kopu otazok 😉
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7

majcik
26. sep 2007

Tribitka - toto iste mi povedala svokra (zdravotnicka), ze uz je asi sliznica podrazdena z denneho zvracania ☹

miriamka
27. sep 2007

Baby,
lekar mi odporucil uzivat Anopyrin 1 tabletku,denne,neviete kvoli comu?Nemoze to ohrozit mimi?

tribitka
27. sep 2007

miriamka neviem prečo ti dal anopyrin, ale viem že anopyrin a paralen sa môže....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre