Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

anta
13. dec 2007

Tak holky, dobré ranko, vstávat a cvičit a víte proč? Protože je ráno, tak se proberte a honem se sem nažeňte, jsme tady s Bublou samy 😀 😀

sloniiicek
13. dec 2007

caute. prajem pekne ranko. 😉

num7976
13. dec 2007

ahojte aj ja vam prajem dobre ranko!anta vstala s veselou naladickou? 😀 no ja este spim.. 🙄

maculik
13. dec 2007

prajem pekne slnecne ranko 🙂

maculik
13. dec 2007

kocky, ja akurat rozmyslam, ze akosi nemam ziadne priznaky... 😨 prsia ma bolia len trochu, zle mi zatial nie je, akurat mi menej chuti jest. num, ty si tak priblizne, ty mas nieco? 🙂

num7976
13. dec 2007

maculik ahoj-no ja nemam ziadne-bolia ma prsia,ale ze by mi byvalo zle alebo tazko,tak to vobec-okrem jednej vynimky fakt vobec!a zapchu som mala,ale teraz je to ok 😀 uz si bola na sone?

sloniiicek
13. dec 2007

maculik - neboj vsetko je istotne ok. poznam baby, co nemali absolutne ziadne priznaky. takze je to uplne normalne. kazde tehu je ine. dokonca, zevraj aj jedna zena, ked ma viac tehotienstiev, tak sa kazde moze prejavovat inak.

maculik
13. dec 2007

no ved prave, min.rok, ked som bola tehotna (nevyslo to), tak ma veeeelmi boleli prsia a este sa mi aj fakt zvacsili (co mi, pravdaze, nevadilo 🙂 🙂 Ale ja len tak pre istotu sa pytam 😉
na sone som bola presne pred tyzdnom, srdiecko veselo blikalo a vyzeralo to vtedy na 6tt+1. zvlastna fotka - akoby to bol maly cervik na jednom konci uzsi a na druhom sirsi 😉 Na dalsie idem 9.1. A ty uz si bola?

num7976
13. dec 2007

no ja som bola tiez presne v 6tt+1 sranda!no ale ja nemam fotocku,akosi som si zabudla pytat!no a dalsiu kontrolu mam 7.1.08 cize o dva dnicky prv ako ty-ale je to dost neskoro,ze?takto dlho mam cakat! ☹

maculik
13. dec 2007

no ved prave, je to dost dlho. ale oni asi vedia, co robit 🙂
tak sa potom ozveme a porovname, co povedali. a vypytaj si fotku, ja si tiez a porovname 🙂 Inak, ako vlastne ich davate do albumov - je mozne to aj oskenovat a tak vlozit?
na chvilku vas opustim, mame rozlucku s kolegynou, organizuje ranajky, tak sa idem napapat. potom mame poradu, takze pa pa znovu poobede 😉

loss
13. dec 2007

maculimk ano ja skenujem a potom vkladam 😉
ja chodim na vysetrenie kazde 3tyzdne a vzdy mi robi sono a dostanem aj fotku je to super lebo viem ze mama zije a rastie,no my sme po 2potratoch a tak som rizikova,pokial nemate nejaky problem tak vas budu na kontroly objednavat po mesiaci co aj podla mna je strasne dlho

mamr
13. dec 2007

Ahoj, já jsem byla v úterý na sono a prý je to 6 tt, další mám taky 7.1.
Jsem zvědavá, jaké budou změny...

loss
13. dec 2007

mamr tak si zmen pas na tt 🙂
a zmeny tak tie budu uvidis male rastie ako z vody 🙂

lalunna
13. dec 2007

cafte, ja som si dnes na ranajky odstavila mrkvu, grep, jablko 😲
kazdy druhy den si nieco odstavim
ja som moje tehu vykvakala uz skoro vsetkym dolezitym ludom v mojom zivote, to sa neda vydrzat nepovedat im to, aj ked som planovala ze az v 2008 poviem, ale v praci samozrejme ze nije 😎 tu som inkognito 😀

loss
13. dec 2007

lalunna neva ved byt tehu je uzastne a verim ti ze si stastna nevadi aspon sa budu vsetci o teba perne starat 🙂

anta
13. dec 2007

To víš num - Manžel mi udělal pomyšlení, tak mi to dodalo na náladě 😀 No ale jinak tento týden jsem jak praštěná pytlem 😀 😀

lalunna
13. dec 2007

loss, som velmi stastna, tie pocity sa ani nedaju opisat, treba zazit 😵

anta
13. dec 2007

Lalunna - takže, jak jsem pochopila, ty jsi zde nová těhulice, ju? 😀 Gratulace i ode mě samozřejmě 😉

mamr
13. dec 2007

Lalluno, já jsem na tom stejně, taky bych to nejradši rozhlásila 🙂
Zatím to ví budoucí taťka, pár kamarádek... rodičům se to chystáme dát k vánocům a v práci se chci vytasit až s průkazkou, kterou dostanu po novém roce, pokud půjde všechno dobře... Jinak nevím, jestli to v práci nepoznají dříve, nadšením zářím 🙂

sloniiicek
13. dec 2007

maculik - ja som uz tiez bola 3x a na dalsie idem 20.12.

loss
14. dec 2007

lalunna tak tak len sa tes malicke rastie ako z vody ani sa nenazdame a budeme rodit 🙂

maculik
17. dec 2007

Ahojte, tak konecne konik funguje 🙂
ako ste vikendovali?

pavlina05
17. dec 2007

Ahoj holky!!!
Víken byl cestovní, ale zvládli jsme to!!!
A jak se dnes máte???

loss, kdy přesně jste zjistili pohlaví mimouška???

lalunna
17. dec 2007

dakujem anta, som tu nova tehu, ale chodila som si citat uz ked sme sa snazili, ale to nebolo dlho, podarilo sa hned na prvy raz 😲

loss, taktak, strasne ten cas leti a teraz este viac ako sa blizia sviatky

zajtra rano idem prvy krat k doktorovi, som strasne zvedavaaaaa a mam zmiesane pocity 😒 aj z toho vytoku a bolaveho hrdla 😠

montinka
17. dec 2007

Ahojte. Prosim vas mam na vas otazku. Ked je zena tehotna je pravda ze by mala byt stale hladna?viete som v druhom mesiaci a na zaciatku som aj byvala hladna no teraz mi staci obed a potom uz nic. vsak nemohlo to babatko umriet,ked bolo zive? ked vsade na nete pisu,ze ked je zena tehotna vraj citi obrovsky hlad.

tribitka
17. dec 2007

montinka, ja som prvé 4 mesiace permanentne vracala, na jedlo som ani len nepomyslela.... akurát teraz, v 7 mesiaci papám trošku častejšie, ale od toho 4 mesiaca som sa stravovala tak ako keby som ani tehotná nebola.... 😉

montinka
17. dec 2007

Viem ze moja predosla otazka znela divne ale uz som raz potratila a tak sa vsetkoho bojim co sa mi nepozdava a nie je podla rad z knih a internetu

tribitka
17. dec 2007

moninka, aj ja som už potratila v januári.... hlavne sa príliš nesleduj, to že si tehotná neznamená že sa musíš ládovať jedlom.... 😉

montinka
17. dec 2007

tribitka dakujem ukludnila si ma.🙂 takze je vsetko asi v poriadku. vdaka.

montinka
17. dec 2007

to iste mi vravi aj mama ze sa nemam moc sledovat ale toho sa asi najprv budem musiet zbavit.🙂 ale to prejde.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre