Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

matrinka
4. jan 2008

ahojte tehule,
mna strasne zacala palit zaha, a to uz teraz na zaciatku 😠 a uplne mi prestalo chutit sladke...zaludok sa mi dviha zo vsetkeho aromatickeho...no hadam to po 12tt prejde 😉
tessie, vraj paprika by sa nemala ked ta pali zaha, ale ked s tym nemas problemy tak si nemyslim, ze by mala skodit...mas podobny termin ako ja, uz si bola na UTZ?

many
4. jan 2008

ahoj holky 🙂
matrinka - na žáhu je dobrý mlíko,nebo renie - to mi zabírá 😉

loss
4. jan 2008

ahojte babulky aj mna pali zaha mne pomoze aj jablko 🙂

num7976
5. jan 2008

ahojte babulky,tak som tu konecne nakukla aj ja...prajem vsetko len to najlepsie v novom rocku 😵 mna sa nastastie vsetky nevolnosti uspesne vyhybaju-snad som to teraz nezakrikla!v piatok idem na kontrolu a budu mi robit aj ten screening,tak snad bude vsetko v poriadku!hrozne sa tesim,ked konecne uvidim miminko!

miriamka
5. jan 2008

Num...uvidis,ako pekne uz drobec podrastol!Drzim palce,este musis tyzden pockat ale to utecie ako voda!

loss
5. jan 2008

num neboj o tyzden si v druhom trimestri a to je ozaj suprove citis sa uzastne a tesis sa na prve pohyby
ak na kontrole dostanes aj fotku malickeho tak pridaj do albumu nech sa potesime s tebou

num7976
5. jan 2008

miriamka dik,hrozne sa tesim!
loss tak uz veru budem koncit prvy trimester!no fotku si pekne vypytam a urcite ju tu pridam! 🙂
poradite kedy je lepsie aby sa siel pozriet aj priatel?kamoska mi radi aby uz siel teraz,ale dr.mi povedala,ze v takom 20 tt bude krajsie a bude vacsie ale zase nie tak,aby sa uz mohlo skryvat...

miriamka
5. jan 2008

Num...ja som mojeho zobrala prvy krat v 17tt a potom teraz v 21tt...viac menej uz teraz pojde na kazdy so mnou nech sa pozrie 😵

num7976
5. jan 2008

tak asi ho vezmem az na dalsiu kontrolku,ale ktovie,mozno bude tak velmo chciet ist,ze sa necham prehovorit nech ide-vsak nech ho vidi od uplne zaciatku,ako rastie..

miriamka
5. jan 2008

No pri prvej navsteve ked ma drobec len okolo 4cm to nebolo nic moc ani pre mna...ale neskor to je naozaj parada a je na co pozerat 😵

pampuliacik
5. jan 2008

caute babule. mnamky, citam si tu co papate a normalne ma prepadli "chute". stale ma este pobolieva zaludok, ale v poslednej dobe tiez pre mna uplne netypicky mi chuti krupicova kasa a najme zemiakova kasa s tvarohom. pekne zdrave veci, ktore som jedla pred tehu, teda vela zeleniny, sojove maso, tofu a podobne, tak to teraz nemozem ani citit. a ani chlieb.brrrrrrrrr. ale ta cinska ostrokysla polievka znie dobre. mam pikantne veci rada, pred par tyzdnami som mala take "pikantne" obdobie- robite si tu polievku doma?- hodte pliiiiz recept, ak ju teda nekupujete u cinana 😉 inak aj ja sa pridavam k zelaniu vsetkeho dobreho v Novom roku, nech nam prinesie krasne zdrave babetka a radosti do zivota. 😀

num7976
5. jan 2008

miriamka to mas pravdu,ked mu uz bude vidno pekne rucicky,tak to bude parada!
pampuliacik-s tymi chutami,mne inak tiez dost chuti pikantne a dost netypicke pre mna bola hrachova kasa s udenym masom!no keby mi to niekto povedal pred tehotnestvom,tak veru neuverim,lebo ako malu ju do mna tisla starka,tak od vtedy som ju mala v "laske",ehm...no ale vidite,co s vami narobi tehotenstvo..ale viete co je aj tak najlepsie?ked mate na nieco chut,neviete co konkretne to je,ale za to vymetiete celu chladnicku 😀 inak ja som schudla dve kila,co sa aj trosku bojim,lebo som ani nevracala,tak si to neviem vysvetlit,cim to moze byt... 😕

zmrzka333
5. jan 2008

ahoj dievcata, ja som bola 28.12. na screeningu a bol so mnou aj manzel. Bol uplne hotovy. Strasne sa tesil a do teraz nehovori o nicom inom len o tom ze sa pozeral na svoje babo. Vcera som sa dozvedela aj vysledok z krvi a vsetko je ok. Tak som stastna. Na dalsiu poradnu idem 16.1. tak sa uz tesim ze babo znova uvidim.

loss
6. jan 2008

zmrzka ahoj tesim sa s tebou 🙂 som rada ze ste v poriadku

zmrzka333
6. jan 2008

loss: normalne sa moje dieta hýbalo, predtym vsak spalo a malo rucicky na ockach. Dr ho normalne nevedel zobudit. Zobudilo sa az ked nanho prehovoril manzel. Vtedy sa zacalo hýbat. Bol to krasny zazitok. Dr by mi aj povedal pohlavie keby bolo babo v dobrej polohe ale stale nebolo takze nic. Ked pojdem do poradne to uz budem v 16 tt, myslis ze uz bude Dr. vidiet pohlavie?

jeana
6. jan 2008

zmrzka gratulujem a nech vam to tak ide i nadalej 😉 my ideme tiez na screening zajtra, ale zial manzel nemoze ist a tak sa tesil, lebo este nemame ani 1 fotecku nasho pokladika ☹ ale nevadi aspon mu ju dufam donesiem domov 😉

zmrzka333
6. jan 2008

jeana: ale Dr povedz este pred usg ze chces fotku aby ti urobil nejaku peknu. Ja som to povedala po vysetreni a mal iba take co nebolo na nich vidiet skoro nic zrozumitelne. Len tie Dr. merania

num7976
6. jan 2008

ahojte,zmrzka je super,ze ste mali taky krasny zazitok-a zvlast ten,ked sa prebudilo,muselo to byt nadherne!a to vazne sa da uz zistit tak skoro pohlavie?
jeana ja mam ist na screening v piatok,tak sa uz tiez neviem dockat!fotocku dostanem tiez prvykrat,tak radsej aj ja poviem este pred,nech vychyta nejaku krasnucku!
loss a ako sa mas?

zmrzka333
6. jan 2008

num: u nas v Kosiciach je vraj najlepsi a najnovsi ultrazvuk na slovensku a Dr mi povedal ze na tom stroji by to uz videl keby bolo babo v dobrej polohe, ale nebolo. Bol to super zazitok normalne ked vstalo tak dalo jednu rucku po druhej dole z ociek a zacalo sa mrvit. Krasa. Manzel je z toho uplne hotovy

num7976
6. jan 2008

zmrzka tak to si viem predstavit,asi ho vezmem aj teraz v piatok,i ked mi dr.poradila,ze najkrajsie babenko vidno v 20 tt,ze neni ani moc velke,ani male,akurat,ale tak aj teraz uz musi byt krasnucke!

loss
6. jan 2008

zmrzka pohlavie je jasne od 15tt je len na doktorovi ci pocka do 20tt alebo vam ho povie 😵

geegee
6. jan 2008

my sme sa pohlavie dozvedeli az na 3D-cku, okolo 21tt. Teraz ma to tiez az tak netrapi, takze podla odporucani pojdeme na 3D tiez az v takom obdobi - to uz malo babo take pohyby, ako som u Matuska videla aj po narodeni 🙂

loss
7. jan 2008

geegee teraz by sa vam pacilo keby ste cakali dievcatko boli by ste kompletny ze?

geegee
7. jan 2008

loss...no praveze, mne je to teraz viac jedno ako pri prvom...mam uz doma kopu chlapcenskeho oblecenia, hraciek...ak by boli dvaja chalani, skor by sa spolu vyhrali...ale dievcatko by potesilo maminku zase 🙂 Fakt je mi to jedno 😵

loss
7. jan 2008

jasne hlavne nech je zdravucke 🙂

montinka
7. jan 2008

ahojte dievcata ako sa mate? Dnes som bola na sone,drobcek je v poriadku( uf ale mi tam odlahlo ked to doktor povedal🙂 ) a mam aj fotecku. pekne ho tam je vidno.🙂 hm uz sa pomaly zacnem tesit ale s mierou aby sa zase nieco nepokazilo.🙂

sandrika
7. jan 2008

montika to je super , že je drobec v poriadku 🙂

montinka
7. jan 2008

ano je isla som tam s malou dusickou ze mi povie nieco hrozne cela som sa klepala od strachu.🙂

rezetka
8. jan 2008

Holky výtok je asi v těhu normální, ale nesmí zapáchat a neměl by být tmavý,že?
Já jsem dnes měla nějaký hnědý, hustý, ale bez zápachu, je to normální?

mravvcek
8. jan 2008

Zmrzka ty si z Kosic,aj ja 🙂.Prvy krat som tu nazrela lebo som pozerala na rizikove tehu,lebo som na rizikovom.Je to super ked si mozem precitat vase prispevky a taha mi kutiky,ked si citam vase chute a ja mam take iste.Je to zvlastne.Zmrzka ak sa mozem opytat k akemu lekarovi chodis?Ja chodim do starej nemocnice a moj lekar ma usg v ambulancii,takze kazde dva tyzdne mam maleho/malu na obrazovke.Je krasne a uz ma aj prsteky a mame 3cm,teda sme mali v 10tyzdni,Teraz idem 15.1 opat.A uz mam aj fotecky ,vydrankala som ho 🙂 To vazne uz v 15tt sa da urcit pohlavie,no tak to ho budem bombardovat.
Tak babulky drzte sa a priberajte nech nasi maly maju zasoby.A ozaj treba papat vsetko,telo si samo vypyta vitaminky,ked mame chut na mrkvicku,potrebujeme A,ked na jablcko-takC .....je to super.tak zatial sa mi majte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre