Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

bubinko83
19. jan 2008

No to mas pravdu 🙂 Ja tiez nasilu nejem,kolko zjem tolko zjem,Babo este tolko nepotrebuje.Aj ja mam problemy so stitnou,ale teraz ako som tehu som tam este nebola

montinka
19. jan 2008

ja ano lebo to mi prizvukovala ze hned ako otehotniem mam prist. a teraz tam musim chodit kazde dva mesiace na kontrolu

bubinko83
19. jan 2008

No ved mne to tiez prizvukovala,ale ja som mala az tento tyzden potvrdene ze som tehu,Aj ti dala nejke lieky?

montinka
19. jan 2008

no ja som brala normalne euthyrox a podla krvnych vysledkov by mi asi zvysila alebo znizila davku ale ona mi ju nemenila. beriem normalne tak ako som brala.

orlandovacajka
20. jan 2008

AHojte kočky 🙂 pisem za moju kamosku ktora je 10tt tehotenstva a nema pristup na net a tak ma poprosila ci sa vas nepopytam 😵
mate niektora zvacsene okolie bradaviek? 😅 lebo ona ma neuveritelne /podla nej / a nevie ci to bude pokracovat dalej 😀 k dokimu sa chysta az o tyzden 🙂 a taktiez ma chute na same nezdrave veci myslite ze to moze uskodit babatku? 🙂 pred tehu jedla len zdravo a teraz je hotova ze zdrave nemoze ani citit 😀
dakujeeem za odpovede a prajem prijemne tehulkovanie 😵

sandrika
20. jan 2008

Tie bradavky má každá no veľkosť je individuálna...ja mám na jednom oveľa viac ako na druhom dokonca mám jeden celý prsník o dva čísla väčší ako druhý 😒
A tie chute bábetku neuškodia, žena má jesť čo jeje chutí
Mne je napríklad hrozne zle z vareného jedla tak jem precažne chleba so šunkou, aj keď apon 4 xdiótýždna si dám varené a potom mi je zle ako dnes celé póbedie

estella
20. jan 2008

ahojte baby aj ja sa k vam pripojim sice vidim ze ste tu uz taka zohrata partia ale hadam ma nevyzeniete....ja som tiez pravdepodobne tehotne bola som uz na sono ale bolo vidiet len folikula tak doktor povedal ze som menej tehotna ako mi to vychadzalo podla poslednej menstruacie...teraz mam ist na sono 28.1 a veruze mam strach aby bolo vsetko v poraidku a babatko tam naozaj bolo lebo stava sa vselico...priznaky mam...vraciam byva mi neskutocne zle hlavne rano a vecer...aj prsia zvacsene a aj bradavky a to je aj odpoved pre tvoju kamosku orlando aj ked teraz ich nemam az take velke pri prvej dcerke som ich mala obrovske teda to okolie...

...montinka toho zasivania sa nemusis bat to je to najmenej je to trosku neprijemne ale to stastie ktore budes citi ked ti prilozia babo bude neopisatelne a tak to ani nebudes vnimat ze ta zasivaju..ver mi zazila som a ani nastrihnutie necitis pretoze ta nastrihnu v kontrakcii a preto ja ani neviem kedy ma presne nastrihli....a aj ked mem uz jeden porod za sebou a bolo to vazne hrozne aj tak si pri druhom nedam epiduralku....ja som mala o to horsi porod ze som prenasala a tak mi ho museli vyvolat a tak kontrakcie ktore maju ist na zenu postupne som ja dostala naraz a mala som ich od zaciatku take silne ako maju byt pri konci...no ak by som rodila normalne ze ziadne vyvolavacky tak ten porod az taky hrozny nie je....ale som sa tu rozpisala..... 🙂

montinka
20. jan 2008

estella vsak ja iba na epiduralkou rozmyslam ale skor si ju nedam ako dam kedze sa bojim ihiel a pichanie do chrbta je zase nieco nove. ale to asi uvidim v danu minutu.🙂 teraz je asi este veeelmi skoro o tom hovorit. a drzim palceky aby tam ten drobcek bol a aby bol zdravucky.🙂

estella
20. jan 2008

dakujem monti...ja som pocula ze s epiduralkou nic necitis ale mam kamaratku ktora rodila s epid.a potom mala take neznesitelne bolesti hlavy ze sa nedokazala tesit ani s babatka...ale to je urcite u kazdej zene ine...kazda to preziva inak rovnako ako aj porod....

sandrika
20. jan 2008

presn eto som jej na tu epidurálku povedala aj ja , ale poznám aj baby ktoré boli v pohode takže je to indy vyndy...
Estelka a test si si robila?
Nechceš skočiť na gyndu?

montinka
20. jan 2008

no to si uz druha ktora mi to napisala. ved vravim este porozmyslam

estella
20. jan 2008

sandrika test som si robila pretoze mi meskala menstr.a bolo mi tak cudne..posled.menst.som mala 5.12...
test vysiel mala som tam zretelne dve ciarky....a u lekara ako som uz spominala som bola urobil sono jasne bolo vidiet folikul alebo ako sa to vola ale srdiecku vidiet nebolo a preto povedal ze mi nevychadza siesty tyzden ako by mi to malo vychadzat podla toho datumu menstru.

montinka
20. jan 2008

Ale ked ti vysiel test tak hadam tam drobcek je. mozno to bolo moc skoro na sono alebo nie? vsak uvidis ale fakt drzim palce.🙂

estella
20. jan 2008

no ja dufam ze tam babo naozaj bude lebo som pocula pripad ze folikul bol ale prazdny len neviem ci v takom pripade su aj nejake tehotenske priznky ako napr.vracanie....neviete o tom nieco..?

montinka
20. jan 2008

no v tomto ti ja nepomozem mozno sandrika

sandrika
20. jan 2008

Estelka Aha tak to si bola v 5 tt kedy ti kázal prísť na najbližšie sono?
Príznaky by nemali byť tie máš tak či tak skoro...bývajú až po 10tt..neboj keď videl aspoň vačok je tu vysoká šanca

estella
20. jan 2008

sandrika pozrela som si fotecky mas peknucky kocik aj vybavicku peknu nakupenu....viem si predstavit ako sa musis tesit na malinkeho...aj na 3Dsono si bola ako som videla aj ja by som chcela ist ked vsetko dobre dopadne..

..monti nevadi ja to nejako vydrzim do toho 28.1 a potom budem mudrejsia...

estella
20. jan 2008

...sandri aj mne sa zda ze tie priznaky mam skoro ale tak neznesitelne mi byva zle najhorsie je asi to ranne vracanie ked nemam ani co vracat a musiiiiiiiim.... ☹

montinka
20. jan 2008

28.1. idem ja na krv tak urcite budem na teba mysliet potom daj vediet ako si dopadla ale urcite bude vsetko v poriadku. Inak Sandrika naozaj mas pekny kocik pozerala som aj ta vybacik a hlavne ten fusacik sa mi strasne paci.🙂 podobny kocar by som chcela aj ja teda nejaky trojkombinovany.

sandrika
20. jan 2008

moja ja zvraciam stále takviem o čom hovoríš....
ďakujem za pochvalu, kedy ti to kázal dr prísť? Nenapísala si .. 😉

estella
20. jan 2008

Sandri na sono mam ist 28.1 takze o tyzden...pojdem tam urcite s malou dusickou.....
..monti dakujem ze budes na mna mysliet hadam mi to pomoze a budem v pohode...

montinka
20. jan 2008

neboj sa urcite budes.🙂

sandrika
20. jan 2008

Estelka Tak hádam už srdiečoko bude biť , silno ti budem držať palčeky necj je to tak.....prajem ti , aby si bola tehotná .
Stáva sa toveľa krát, že je sono zavčasu,lennerozumiem prečo ti potom vyšiel jasne pozitívny test, lebo mne keďuž sono ukázalo riadne inak v 7 tt tak stále testvychádzal slabo....
Daj potom vedieť ako si dopadla ak máš dáke otázky kľudne sa pýtaj...
Monti ďakujem,

montinka
20. jan 2008

No dievcata ja vas uz opustim idem vyvencit psicka a asi si pojdem uz lahnut. tak ahojte a dobru noc vam prajem

estella
20. jan 2008

presne to iste zaskocilo aj mna ten test a nasledne to nejasne sono....no doktor nevyzeral nejaky znepokojeny...namavala som pravidelnu menstruaciu tak povedal ze ovulacia mohla byt neskor...ale dakujem vam ste zlate.... 😉

montinka
20. jan 2008

estelka k nej nepravidelnej menstruacii to som nemala ani ja po potrate a preto som ostala tehotna asi skorej nez si ja myslim lebo podla mna som iba v nejakom 13tt ale doktor mi minule povedal ze uz 14 tt a tu mi dokonca pise ze 15 tt. ale nad tym sa uz nezamyslam hlavne nech je drobcek zdravy. tak ja uz naozaj bezim. ahojte

sandrika
20. jan 2008

to jeprevda ovulka mohla byť neskôr ....mne teraz tiežtvrdia, že som otehotnela neskôr hlavne, že ešťe pred mesiacom to sedelo

estella
20. jan 2008

ahoj montinka dobruuuuu.... 😔 😔 😔

sandrika
20. jan 2008

Ahoj Monti
Estel a kde bývaš?

estella
20. jan 2008

Sandri ja som z Nitry...byvam tu uz pomali siesty rok ale pochadzam s takej malej krasnej dedinky v okrese Revuca..a poviem ti ze mi tu nenormalne chybaju hory ktore tam su vsade naokolo....ty ako pozeram si z B.Bystrice...Bystrica sa mi paci urcite viac ako Nitra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre