Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

beba29
19. mar 2008

montinka ano a neviem do kedy sa to ma brať či si ešte mam kupiť

montinka
19. mar 2008

no ja som ich brala cele tri mesiace prve ale mne ich predpisal doktor

beba29
19. mar 2008

Ja ked som bola na 2 odberi krvi tak sa ma pítali či ešte mam a ja som povedala že ano ale už len 2 krabyčky a tak mi ani nepredpísali dalšie. Asi si pojdem kupiť ked hovoríš že ty si to brala tak dlho

montinka
19. mar 2008

no mna to nechal brat cele tri mesiace lebo som uz raz potratila

beba29
19. mar 2008

aj ti povedali prečo sa to stalo? ja sa toho velmi bojím

montinka
19. mar 2008

nie nepovedali vraj to mi nikto nepovie ale hned som zmenila doktora lebo ten prvy asi on to trosku podla mna zavinil ale zase neviem vies na prvej prehliadke mi zachytil tymi zrkadlami o krcok ci o co a za cala som trochu krvacat hned po prehliadke. potom to preslo a potom sa to uz stalo a dokoncilo uplne. takze vobec neviem. ale tento je zlaty strazi ma teraz ako oko v hlave.😀 a neboj sa nemysli na to najhorsie treba mysliet pozitivne lebo inak si to privolas( teda aspon tak sa to hovori) akoze aj ja sa stale bojim ale snazim sa tie zle myslienky zastrcit kdesi do uzadia

beba29
19. mar 2008

teda obdivujem ťa že si to takto zvládla a máš pravdu nesmiem si to privolávať ale neda sa nato nemyslieť. teraz sa sice bojím že mi to odíde koli tomu že neužívam utrogestan. Tak dufam že bude všetko ok a tebe dakujem za povzbudenie si zlata

montinka
19. mar 2008

nooo az tak dobre som nezvladla trapilo ma to dlho dokonca som po nociach nariekala uz aj ked som bola zase tehotna( ale to som este nevedela) a teraz neviem snazim sa mysliet pozitivne aj ked neboj sa aj ja mam svoje depky. a tiez som sa bala ked som ho dobrala ze sa nieco stane ale nestalo.🙂 takze hlavne mysli na tie pekne veci hm?

beba29
19. mar 2008

ok budem a prajem ti len to najlepšie

montinka
19. mar 2008

aj ja tebe.a uvidis obe budeme mat peknych zdravych drobcekov.🙂

ivaru
21. mar 2008

Ahojte pripájam sa ako čerstvá mamička čakateľka. Mám otázočku- máte niektorá skúsenosti so slabými tlakmi v podbrušku počas 1.trimestra/7.týždeň/. Kamarátka ma upokojuje, že je to bežné- rozťahuje sa mi vraj maternica... Čo vy na to??? Dík za info, pa i.

mywiel
21. mar 2008

Ahoj ivaru, ano je to normalne, ja som od toho 7t zacala pocitovat nevolnosti a trvali dva mesiace. To sa ti cele telo meni pod navalom hormonov, pokial to nie su silne krce a nekrvacas je to normalny sprievodny tehu stav, este ich bude, neboj a pekne tehu. 🙂

k23
21. mar 2008

Ahojte mna tiez bolieva v podbrusku a aj krize

mywiel
21. mar 2008

Aj mna to zozaciatku pobolievalo ako ked cakam menzes, len uz neprisiel... 😀

k23
21. mar 2008

ja len idem ku doktorovi tak som zvedava co mi povie 😉

mywiel
21. mar 2008

Takze ides na potvrdenie tehu? A uz si si robila test?

k23
21. mar 2008

ano dva a pozitivne tak som zvedava ci sa nemyli 😕

mywiel
21. mar 2008

No tak to je jasne, nemoze sa mylit. 😀 Blahozelam!!!

mywiel
21. mar 2008

Moze sa mylit keby ti ukazalo, ze nie si tehu, lebo bola este nizka hladina HCG ale ked je pozitivny tak je to jasne. 🙂

k23
21. mar 2008

dakujem aj ja sa tesim len je zvlastne to ze som mala men.pred tyzdnom ale inu ako mavam 😖 a prvy test boli obe tmave a dlsi bol svetly
😢

mywiel
21. mar 2008

Ja som mala tiez spinenie prvy mesiac, niektore zeny maju menzes slabsiu aj prve mesiace. 😉

mywiel
21. mar 2008

Ak pred tyzdnom to moze to byt aj uhniezdovanie vajicka a vtedy tiez je trochu spinenie.

k23
21. mar 2008

no som zvedava nejde mi to do hlavy 😉

ilci
21. mar 2008

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se zimnicí
co jsem těhu, mám skoro pořád zimnici, přitom teplota je třeba 37,2, což zas není moc

skrecok
21. mar 2008

Ahoj, ja som stale mala na zaciatku tehotenstva teplotu do 37,3°C, casto mi bola zima a mala som bolesti noh ako keby mala prist chripka. Ale na zaciatku je to normalne ak nemas ine zdravotne problemy a teploty nie su vyssie ako 37,5°C. 😉

ilci
21. mar 2008

díky, já doma chodím v lyžařském svetru, zabalená do deky a manžovi je horko jen v nátělníku 😀

cokoladka44
21. mar 2008

babenky caute, ked uz pisete o tom uhniezdeni vajicka je to tusim siesty tt,vsak? tak ja som tiez teraz v siestom a pred dvomi dnami som mala slabunke spinenie spojene s bolestami,uz to vsak preslo.Myslite ze to bude to? Baby ma totiz strasili ze to moze byt zacinajuci potrat,tak som sa zlakla... 😒

ilci
21. mar 2008

no, pokud bych špinila, radši bych šla k dr., zvlášť když jsi měla i bolesti
ale samozřejmě to může být i to hnízdění, jen píšu, co bych udělala já 😉

mywiel
21. mar 2008

Myslim ze implantacia vajicka do maternice je 6-9 dni po oplodneni.

mywiel
21. mar 2008

Ja som mala tiez spinenie v 6 tyzdni, lebo to bola moja perioda menzesu, ale bolo to slabsie a brusko ma bolelo ako pri menzese, a vsetko je ok, ak si chces byt ista zavolaj doktorovi, mne to spinenie trvalo len den, dva myslim, ze by nemalo trvat viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre