Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

pipinka82
30. apr 2008

xixixixi 🙂 to je pohode 🙂

horajda
30. apr 2008

ahojte 🙂

pipinka82
30. apr 2008

ahoj 🙂 vy sa ale máte všetky ste v zahraničí 🙂

horajda
30. apr 2008

no pipinka ja uz by som radsej bola domka!!!

pipinka82
30. apr 2008

a kde si presne????

horajda
30. apr 2008

v londyne,strasne je to tu rusne,kym sa dostanem do roboty mi to trva hodinu a z roboty tiez,vsade do teba drgaju,vsade vela vela ludi

pipinka82
30. apr 2008

To ti verím bola som tam na dovolenke u kamošky ona býva v meste slough tuším nedaleko Wintsortu 🙂 je tam pekne a super shopingy a super akcie na vybrané veci a potraviny sale alebo ako sa to píše xixixi 🙂

horajda
30. apr 2008

a to este Slough nic nie je oproti londynu. musim si vzdy ale povedat ze uz iba 5 mesiacov a ideme domkov!!!

pipinka82
30. apr 2008

akoto myslíš ????už si nepametám kolko to je od londýna ale bola som aj tam aj tam ale žit neviem či by som tam dokázala xixixixi 🙂 ona tam žije už 5 rokou a žije tam aj malú dcérku má je ako malá čokoládka 🙂

kulicka
30. apr 2008

Pipinka, myslim, ze neni co zavidet. Vsude je krajic o dvou kurkach a prijet jako turista neni vubec to samy, jako se v zahranici doopravdy ubydlet 😒

No holky, ja uz tady moc brouzdat nebudu, uz jsme pokrocili do 2 semestru 😉

freyadee
9. máj 2008

Ahojte babulky... ako vidim po dlhsej dobe otvaram tuto temu nakolko som v 5tt. ak ste tu nejake "byvale snazilky zo Snaziliek 21" bola by som velmi rada, keby ste sa ozvali 😉

kasami
10. máj 2008

ahoj Freyadee,
prosim ta mozem sa ta spytat, ako vies, ze si v 5tt, ako ti to lekar potvrdil ?
pytam sa, lebo ja som podla MS 7tt, a podla krvi asi 5tt, ale ked mi lekar robil sono tak videl len vysoko sliznicu a ze sa tam nieco tvori, ze materica tak nejak uz vyzera, ale este stale ma strasi s mimomaternicovym tehu...
okrem toho som zacala este troska spinit, co povedal size ze je v poriadku, ale moc sa bojim ...

freyadee
10. máj 2008

ahoj kasami...
bola som uz pred viac ako tyzdnom u dokiho... hned ako som si zistila // a meskala mi mrcha 3 dni, bala som sa, zato som za nim rychlo utekala, lebo v january som mala mimomat.tehu, tak som sa modlila, aby to nebolo opat a nastastie nie je ... doki povedal, ze je pekne uhniezdene, nebolo vidiet sice plod, len plodove vajce, lebo to bolo este skoro na take poriadne sono... vcera mi brali krv a v utorok budem uz 6tt idem na sono a uvidim ake su vysledky a tak... inak ak si teraz podla MS 7tt, tak podla krvi musis byt 5tt (tie dva tyzdne to su tie, ktore ste sa snazilkovali... v lekarstve sa vsak pouziva stale termin tehu od prveho dna poslednej MS.) tak to je vsetko ok...
no a ak ta strasi doki s mimomat tehu, tak to je hlupost v 7tt!!!!! to by si uz davno lezala na stole... ja som sla na pohotovost vo 4tt a brali ma hned na stol, lebo mi praskol vajickovod od rastuceho vajicka... tak neverim tomu, ze to mas.... to by si mala ukrutanske bolesti na jednej alebo druhej strane vajecnika a este k tomu aj studeny pot a zimnicu... je to zly pocit... tak sa neboj.... a to spinenie... to neviem co znamena ☹ ale ak povedal doki, ze je to ok, tak ok. len sa nestresuj, lebo to skodi....

freyadee
10. máj 2008

ahoj horajda!!!!!!!!!!!!! ako sa dari???????????????? 😉

janino
10. máj 2008

ahojte...frey....blahoželám ešte raz....

máš nejaké pocity...teda príznaky? ja som zajtra 16 DPO a mrcha vždy prišla na 14-15 DPO...tak dúfam, že tentoraz už ani nepríde...a najhoršie na tom je, že nemám žiadne príznaky, čo sa popisujú...akurát ma neskutočne bolia prsia a bradavky...kedy si testovala? ..hm....

janino
13. máj 2008

tak nič...mrcha prišla 😢 😔

horajda
13. máj 2008

ahoj freydaee,prepac dlho som tu nebola,jej gratulujem,krasne ako supito sa ti to podarilo!!!!a ako sa citis?

mien
13. máj 2008

janino mrcha prišla aj mne prvý mesiac ale skôr to bolo také špinenie, ale poznám baby ktoré mali prvý mesiac a predsa boli tehotné

dididi30
13. máj 2008

no aj ja som mala mrchu prvi mesiac a bola som tehu 😉 ale pri druhom baby , som bola tehu ale bez mrchy.

mabe
13. máj 2008

Ahojte holky,jsem tu poprve. Dneska jsem zjistila, ze jsem tehu. 🙂 Dneska mi mela prijit MS. Presne pred rokem jsem v 10tt mela zamlkle tehotenstvi, tak snad to tentokrat vyjde. 😒 Tedka me nejak poboliva bricho, ale to je normal, ze jo? Kdy jste sli poprve k doktorce na kontrolu??

zabka
14. máj 2008

Ahojky ja sa tiez pripajam zatial do prveho trimestra.... 😉

mabe
14. máj 2008

Ahoj zabko, to jsme asi tak na tom stejne s tema tydnama. 🙂

freyadee
14. máj 2008

ahojteeee....

horajda : no je mi fajn, az na to zeby som zedla aj slona 😀 som stale neskutocne hladna 😖
prsia mam naliate a bolave uz aj teraz... a to som este len 6 tt tak neviem co este bude 🙂
no a az tak supito to neslo... snauili sme sa 11 mesiacov z toho som mala v january mimo.tehu :(
a co ty ako sa citis? 😉 prajem vsetko dobre 😉

horajda
14. máj 2008

ahoj freyadee, to sa tesim ze si v poriadku,no po 6tt ta chyti taka unava,ze nebudes vediet co zo sebou ja som to mala a bolo to na nevydrzanie. teraz sa mam v pohode,obcas panika,ale potom sa to zase vrati naspat do normlanych kolaji 😉 ozaj a pracujes?

freyadee
14. máj 2008

no... to som zabudla napisat... mam chronicku unavu az by som plakala 😢 nevladzem tolko... a to vobec este skoro nemam brusko... a co ty, kedy zacalo rast tebe? a ta panika :D to som aj ja taka... raz ma chyti pocit, ze by som len revala, potom sa smejem a mam strach... fakt... tieto hormony su hrozne :D

freyadee
14. máj 2008

ahojky janino 😉

evitkamalicka
14. máj 2008

frey ahojky

freyadee
14. máj 2008

ahojky... evitka... som ta tu hladala... kde teraz byvas v ktorych temach? 😉 a ako sa dari? dnes som bola na ultrazv. a uz mame 8 mm 😀 na 6 tyzden akurat zevraj... uz by som xcela take ako mas tyyyyyy..... nesiel ti pomaly cas ked rastlo babo?

evitkamalicka
14. máj 2008

frey v snazilkach 21...slo mi to pomaly, ale od 12tt to ide strasne rychlo aspon mne

freyadee
14. máj 2008

a kde su snazilky 21? som ich nejako nenasla :( no uvidime ci to pojde aj mne... tak rychlo... hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre