Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

freyadee
14. máj 2008

Horajda.... este som ti zabudla napisat : chodim normalne do prace... doki ma xcel sice vypisat na pn ci nexcem ale ja som nexcela.... 🙂 a co ty?

evitkamalicka
14. máj 2008

frey su v snazilkach

freyadee
14. máj 2008

evit kde si zmizla? som ti pisala do snaziliek 🙂

horajda
15. máj 2008

frey aj ja chodim do prace, chcem vydrzat az do 34tt ked pojdeme domkov na sk.inac mna ta unava uz presla teraz iba panika ma niekedy pochyti ked ma nieco zaboli a tak...buduci tyzden idem domkov na sk a idems vojemu gyndosovi taks a ho vse opytam, sa na to tesim!!!inac frey aj mne to ide pomalicky este stale ale asi si to treba uzivat...!!!

snehulienka
20. máj 2008

caute, som bola presne v 5tt u lekara ktory potvrdil tehotenstvo, videli sme len maly 4mm utvar a zobral mi krv, vysledky o 10 dni.nasledujuca navsteva ma byt az 11tt, je to v poriadku? nie je dovtedy treba kuknut ci je vsetko ok? ako bije srdiecko, alebo ci tam nie su dve...prababka bola dvojicka...
zda sami to divne.
navyse minuly tyzden som spinila tak mi nasadil duphaston a dnes po tyzdni mam zase podivny vytok ale len slaby, ale po tej nocnej more co som mala o babu sa dost bojim.
asi zajdem k doktorovi, spojim to s vzsledkami krvi..

kulicka
20. máj 2008

Ahoj Snehulienko, ja mela prvni UTZ az ve 12 tt.
O tom zbytku se porad, treba tam jen zavoleJ. Drzim pesticky!

funy
20. máj 2008

ahojte, pripajam sa k vam.
ako sa citite?

funy
20. máj 2008

lekarka nam vypocitala termin v january, ale ako vidim tu to pocita inak 🙂

ibi
21. máj 2008

Ahojte kocky* ako prezivate prve tyzdne tehu? ja som uz stravila 5 dni v nemocnici, lebo som v 7tt krvacala, taka jednorazova krv. Nezistili nic, nasadili mi Duphaston a Ascorutin, babatko je v poriadku, srdiecko bije 120/min, takze dovod neznamy...Ja sa citim fyz. vyborne, sem-tam trosku nevolno, ale zatial to vzdy rozchodim, jedine co ma teraz zacina prepadat su obavy ci bude vsetko ok. Zrejme maju na tom svoj podiel aj hormony, lebo doteraz som to neriesila... Co Vy?

zabka
21. máj 2008

Ahojky ja idem zajtra k lekarovi tak budem vediet co a ako... Uz teraz sa neviem dockat... Inak ma zatial len pobolieva hlava, unava a sem tam zle od zaludka ..

snehulienka
21. máj 2008

caute, co ynamena, ked mam ist na bometriu? je to nieco ako skriningove vysetrenie ci nieco ine?dik

ibi
21. máj 2008

snehulienka len toto som nasla http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
ale neviem preco Ta posielaju? V ktorom tt si???

snehulienka
21. máj 2008

tusim v 7tt, mam tam ist v 12tt , taky 1.uzv, ale preco sa to vola tak divne neviem... 😕

vereska
22. máj 2008

ahojte baby. mna to male zacina velmi trapit, je mi zle a mam zvysenu teplotu 37,2. dufam ze je to normalne.

kulicka
22. máj 2008

ahoj veresko,

zle by mohlo byt OK ale ta teplota... 😒

veracruz
23. máj 2008

vereska, s teplotou som mala problemy aj ja... vzdy, ked sa mi zvysila (mavala som 37°C - 37,1°C), tak som sa potila v posteli... podla potenia som mala pocit, ze mam aspon 38°C... o nejake dva dni to preslo, potom za par dni sa mi zase zvysila, vzdy to bolo spojene s bolestami hlavy... dr. hovoril, ze to nesuvisi s tehu, ze to je skor nejaka viroza...

mien
23. máj 2008

ahojte kým to je 37,2 a niečo, tak si z toho nič nerobte, ale ak by sa zvýšila tak vereška choď radšej k doktorovi

veracruz
23. máj 2008

mien, suhlasim 🙂 37,2°C je malo na to, aby sa islo k lekarovi, pretoze ti aj tak nema dat ake lieky... treba sa dopovat vitaminmi a vela pit...

bebca
23. máj 2008

ahojte mozem sa pripojit?

snehulienka
23. máj 2008

pripoj sa bebca!

bebca
23. máj 2008

snehu ta si neni tehu?

snehulienka
23. máj 2008

ta som tehu, dam do pasu v blizkej dobe. ked uvidim srdiecko... dnes 6+5tt. idem v pondelok na kontrolu

snehulienka
23. máj 2008

bebca, kedy mas termin dec-jan?

zabka
23. máj 2008

Ahojky tak ako? ja som vcera bola u dokiho a mame 4 mm 😵

bebca
23. máj 2008

snehu ja mam termin 1.1.2009 tak neviem no moze to byt aj v decembri 😉
Zabka aj ja idem k doky v utorok a velmi sa tesim 😀 😀

snehulienka
23. máj 2008

jej 1.1 to je dobry datum, mozno sa ti podari ako prve v novom roku...

bebca
23. máj 2008

😀 len dufam ze ma nedaju do telky 😝 😝 😝

adulkababulka
26. máj 2008

ahojte baby, chcem sa Vas spytat: 3 dni mi meska ms a test mi vysiel pozitivny. Takze som sa zacala radovat, ze som tehu ale mam velke obavy, boli ma totiz brusko, akoze nieje mi zle od zaludka ale raz ma bolia krize, potom zase vajecniky a teraz ma tak akokeby stipka krcok maternice...citim sa skor ako prechladnuta. I ked si myslim ze niesom.... baby co mam robit??? ☹ a kedy mam ist k doktorke?? prosiiiim poradte mi, mam velky strach ☹ dakujem

saaskia
26. máj 2008

adulkababulka : Ahoj, chceš radu. Zavolaj doktorke , povedz, že si mala test pozitívny a všetko čo sa s tebou deje popri. Ale myslím si, že ti budeme len gratulovať, lebo bruško bolieva aj mňa, kríže to ani nehovorím, takže si myslím , že si tehu. Ale spokojnejšia budeš určite keď zavoláš svojej gynde.

adulkababulka
26. máj 2008

saskia - moc dakujem za radu... s volanim k doktorke musim pockat, zabudla som si cez vikend u rodicov mobil a z prace volat nemozem pretoze je okolo mna neustale vela ludi, takze to tu nemozem rozpravat do telefonu....aaach jo, snad to vydrzi to zajta.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre