Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

ninka.b1
2. jan 2012

@bbubinkaa ahoj tak môj sen // sa rozplynul,, medzi sviatkami som bola na čisteni ☹

sissmiss
3. jan 2012

Čaute kočky
ninka.b1, sa som si tým prešla na jar a bolo to samozrejme smutné, ale teraz na vianoce sa teším z // takže ono to príde 😉
Som v 6tt, ale nejako mi prestali príznaky, mala som teda len veľmi bolestivé prsia a teraz nemám, tak uvidím.
Čo ma zaujalo aj v tejto téme, aj v iných ktoré teraz prelúskavam, každá ktorá mala MA, šla na kyret.... Čítala som o tom, že je možnosť, že žena nechá svoje telo, aby sa s tým vysporiadalo samo. Lekári túto možnosť neponúkaju, ale existuje. Čo si o tom myslíte?

bbubinkaa
3. jan 2012

@ninka.b1 Moje zlate, to vazne :((((((((((((((((, to mi je neskutocne luto!!!
Moja mamina vravi, ze po cisteni, je aj tak vsetko pripravene na pocatie, tak velmi drzim palce a ozvi sa.
Ja idem na kontrolu zajtra a neskutocne sa bojim!!!
pa, myslim na Teba...

bbubinkaa
3. jan 2012

@sissmiss ahoj, nemyslim si, ze nechanie to na samotne telo je to najspravnejsie... moze nastat komplikacia ohladom zbujnenia buniek.. infekcia a podobne problemy.. neviem, nemyslim si, ze je to najspravnejsie.. ak uz clovek vie, ze je to v neporiadku..
Ja som v 9 tyzdni, priznaky mi tiez ustupili, je to tak hore a dolu..aj s nevolnostami aj prsiami. Zajtra idem na kontrolu, uvidim... ale strach mam :(

sissmiss
3. jan 2012

Ja som este nebola u dr....chcem mat absolvovany aspon 6tyzden komplet, srdiecko a tak aby uz bilo, inak sa budem stresovat ak tam este nic nebude vidno....pri prvom som sla az asi v 10tom tt a vsetko bolo ok, nebolo mi zle, len mi vadili pachy. Teraz na jar co som bola tehu to odislo same velmi skoro, nebolo potrebne ani cistenie. A teraz // a priznaky zmizli...uvidim.
A to ci kyret ano alebo nie....tiez sa mi to zda minimalne kontroverzne, ale prekvapilo ma, ze je taka moznost a ze su lekari (nia na sk) ktori sa k tomu priklanaju. Ked najdem ten clanok, poslem link.
Drz sa bbubinkaa

ninka.b1
3. jan 2012

@bbubinkaa dakujem si zlata 🙂 ja som to tiež čitala, že po čisteni je to jednoduchšie, no ved uvidim!!!! budem na teba myslieť a isto je všetko OK 😉 !
@sissmiss to maš pravdu vždy je to človeku luto aj ked si nenavybera 😖 !
ja neviem teda či je lepšie to alebo ono, ale mne v nemocnici povedali, že totreba hned vyčistiť lebo hrozi aj infekcia a aj otrava krví 😒 podla mna zaleži asi aj natom ake ma žena tažkosti, ja som nemala nič ani bolesti ani krvacanie dokonca aj som bola uzavreta takže by mi asi svojvolny potrat neprišiel.....

milka10013
4. jan 2012

ahojte baby ja som v 5tt a mne nechuti jest...neviem ci je to normalne

salomee
4. jan 2012

často tady čtu, že zpočátku těhotenství,nebo i potom, bývá nechutenství.. já jsem to taky měla: hrozný hlad a přitom nechuť cokoliv jíst a nebo třeba chuť na něco, co jsem pak další den najednou nemohla už ani vidět. Je to takové trýznivé, když má člověk hlad a chuť, tak se nají, ale tohle je občas dost psycho.

salomee
4. jan 2012

Nejlepší je, když jsem navařila třeba na dva dny a pak se to vyhazuje, protože z toho, čeho jsem se včera nemohla nabažit, se mi dnes zvedá kufr.

majcam
4. jan 2012

...u mě se střídalo nechutenství se strašnou žravostí,stačila v televizi reklama s jídlem a já totožné musela mít hned, a přesně jak salomee,navařila jsem toho víc a pak vyhazovala 😉 ,ale i když mi bylo blbě,tak mi pomohl hovězí vývar,ten jsem vařila často a ten se mi neomrzel 😉

bbubinkaa
4. jan 2012

ahojte babulky, tak ja len, ze som slubila, ze sa ozvem, tak mame sa fajn, mame 2cm a srdiecko ako zvon.. straaaaasne sa tesiiiiiiiiiiiim !
Pozdravujem, pa

bbubinkaa
4. jan 2012

@milka10013 ahoj, je to uplne normalne. Ani mne vobec nechuti... 🙂

milka10013
5. jan 2012

Ahojte baby mám taky problem ja som sa rano najedla a vypila som tabletky duphaston a magnesium..lenže mi prislo zle tak som musela ist grckat a tak teraz neviem ci tie tabletky budu fungovat alebo mam vipit dalsie

bbubinkaa
5. jan 2012

@milka10013 ahojcek, dalsie nejedz, iba tak ako mas... urcite sa nieco dostalo do krvi..
a magnezium nemas jest vecer na krce?

milka10013
6. jan 2012

magnezium 2x za den beriem je to zle?

eri28
7. jan 2012

@pistek vsetky tieto tazkosti spadaju úpod tehu, tak sa tes, urcite je vsetko okej 😉 , aj ked je to neprijemne 😉

miskachrumka
8. jan 2012

ahojte rada by som sa pipojila !čakáme druhé bábo a podla sona som v cca 7-8 tt a od začiatku mám pocit tlaku na spodu brucha :/ má niekto skúsenost ? 😒

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marketa022
11. júl 2012

ahojte tehulky.ja som asi v 7 tt...lekari mi este nevedeli presne povedat.ale chcem sa opytat od zaciatku tehotenstva mi bolo uzasne mala som iba bolesti podbruskom ako pred menzesom, caste mocenie, dost casto som jedla lebo som mala hlad, napatie v prsiach, vobec som nezvacala.vsetko aj pretrvava akurat to zvracanie sa mi dostavilo vcera a dnes uz som nezvracala len mi bolo tazko zaludok som mala v hrdle,prehnalo ma.odvcera som dokopy nic nezjedla este aj veceru som vyvratila. priatelova mamina mi vcera povedala ze mozem mat aj zocinu ked teraz kazdy po mne pokukuje a hlavne susedi.tak ze si mam ocikat papier a potriet si celo.co som urobila aj vcera aj dnes a vzdy mi to pomohlo mozem fungovat dalej.neviem ci je mozne aby to bola predsa ta zocina a nie tie nevolnosti. pred tehotenstvom som zocinu nemala. este mi povedala ze mi to moze trvat zo par dni ze ked ma aj prehnalo ze to mam v zaludku. mate niektora s tymto skusenosti. a nemoze takato zocina ublizit babatku? dakujem za odpoved.

zitaje
8. feb 2013

@michaela5 ja viem tak, ze v tehotenstve sa mata nema 😒

beja74
27. feb 2013

@sissmiss
ahoj, ja osobne si myslim, ze ak ma zena bohuzial MA, ja by som to nenechavala na telo. Telo urcite vie, co robit, ale moze sa zapalit maternica a to je fakt brutal. Ja som mala MA v 13 tt a bolo to sprevadzane masivnym krvacanim a velkymi bolestami. Som bola rada (v tom nestasti), ze som bola v nemocnici! Mozno do takeho 5 tt to telo vyriesi, ale vo vyssich stadiach je rozhodne na mieste lekarska pomoc. Moj nazor.

sissmiss
27. feb 2013

@beja74 tiez sa k tomu priklanam. Medzitym som si precitala viac o tom

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre