Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

miriamka
21. okt 2007

Drzim palce nech ju uz cim skor mas!Ja som dnes opat videla nase mimi,ma uz 2,8cm a krasne mu bije srdiecko 😵

krista
21. okt 2007

Ahojky, omlouvám se, že se sem pletu 🙂
Miriamka jak se máš?! No to neni možný, už 11tt - to letí jako blázen a co mimčo - nezlobí tě? 🙂 😵 Všechno je OK? 🙂

miriamka
21. okt 2007

Krista...ahoj!
No prace dnes som bola na pohotovosti,lebo som vcera jednorazovo na WC papiery spinila,a tak som dnes radsej isla.Nasadili mi Duphaston.Mimi v poriadku,a tak dufam,ze to tak aj ostane.Hrozne sa teraz bojim ☹

loss
21. okt 2007

neboj dobre to dopadne malicke sa nevzda takej skvelej maminky 🙂

many
21. okt 2007

ahoj Krista,to je fine,že je nás tu víc 😀
no já teď četla o plínkách a tak přemýšlím,jestli budu používat ty jednorázový a nebo mám prát 😒

miriamka
21. okt 2007

Loss...kiez by to tak bolo!Pevne verim,ze mimi bude bojovat!

many
21. okt 2007

to bude miriamka - to si piš 😉 když už se drží tak dlouho,tak se udrží 🙂 máš tam siláka,ne?

miriamka
21. okt 2007

Many,no hlavne ze pekne rastie,ved za 5 dni podrastlo pol cm 🙂

krista
21. okt 2007

Ahojky Many akorát už nestíhám ten první trimestr 😀 abych byla ve svém tématu 😀

Miriamka to mě moc mrzí, že máš takové trápení, jako by si si užila málo ne ☹ No hlavně že jsi mimčo viděla a že je to v pořádku 😉 Už jsi tak daleko, určitě bude všechno v pořádku!!! Moc ti držím palečky 🙂 😉

I ostatním samozřejmě držím palečky aby bylo všechno v největším pořádku 😉 🙂

loss
21. okt 2007

krista dakujeme urcite bude pevne verim 🙂

many
21. okt 2007

děkujeme 😀

miriamka
21. okt 2007

Krista,dakujem a dakujeme vsetky!Vies,hrozne sa modlim aby bolo vsetko ok...a dufam,ze aj bude ved tam hore mam ochrancu co na nas dava pozor 😵

loss
21. okt 2007

🙂 😵 🙂

angellinka
21. okt 2007

Baby,nemavate bolesti v podbrusku?ja mam od vcera,nie je to stale,ale chvilkami,

miriamka
21. okt 2007

Ja mam tiez obcas bolesti,alebo skorej take natahovanie v brusku...ale nejako to nevnimam.Ked je to citit viac,jednoducho si lahnem a ono to prejde.

ksb
21. okt 2007

Ahojte baby veľmi sporadicky, ale predsa sa pripájam do debaty o tých bolestiach v podbrušku, mne to teraz boli asi týždeň, neviem čo s tým či ísť alebo nie k lekárke, všetci vravia že sa to rozťahuje maternica, ale týždeň v kuse no neviem. nekrvácam ani nešpiním, snad to nie je nič zlé

miriamka
21. okt 2007

Ksb...a v ktorom tt si?

many
21. okt 2007

v podbříšku bolí,protože se zvětšuje děloha 🙂 mě taky bolívá 😉

miriamka
21. okt 2007

Asi je to normalka v tehotenstve ked rastieme 🙂

many
21. okt 2007

tak tak,mně to říkala doktorka 🙂

angellinka
21. okt 2007

Som sa trochu ukludnila,ano miriamka.-je to take natahovanie.nevedela som to spravne povedat

jankajs
21. okt 2007

Možno hlúpa otázka - prepáčte. Ja veľmi naťahovanie necítim, skôr ma trápi pichanie, akoby tenkou ihlou. Je to na jednom mieste a niekedy to s prestávkami trvá aj pár dní. S lekárkou budem až 5.11. ☹ . Nekrvácam, len mám mierny výtok, no to je asi normálne (aspoň som to tak čítala, je to moje prvé tehu po piatich rokoch trápenia). Drobec bol zatiaľ na všetkých ultrazvukoch v pohode... dúfam, že to tak aj ostane. Myslíte, že aj pichanie spôsobuje rozťahujúca sa maternica? Alebo je to niečo s vaječníkom? Ďakujem 🙂

sandrika
22. okt 2007

jabnkjas no jasné, že to jev poriadku aj u mna je to tak od žačiatku,jeto rozťahovanie maternice, pichanie je vždy vpohode zlé sú sústavné krčovité bolesti neboj sa a nepozoruj tak užívaj si tehu všetko je ako má byť tvoje telo robí priestor pre mimi tak to musí trochu bolieť

many
22. okt 2007

ahoj 🙂 mě to taky jednou pobolívá a jednou píchá napravo pak zase nalevo 😉 hlavně,že to nejsou křeče - tak jak píše sandrika 😀 tak se neboj 😉 máme ty problémy taky,nejsi sama 😉

miriamka
22. okt 2007

Ja mam niekedy taky pocit,ako keby som mala na bruchu velku svalovicu 😉

loss
22. okt 2007

ja to normalne vsak rastieme 🙂

lucka0122
22. okt 2007

ahojte ako sa mate?ja fajn len keby som negracala stale dnes uz druhy krat.....uz sme v 11tt...

sandrika
22. okt 2007

Ahoj lucík mne na to dnes dali torecanové nčípky su super a v lekárni dostať lieky Ginger je to čištý zázvor určené konkrétne na tehotenské nevoľnosti mne pomáhajú

lucka0122
22. okt 2007

daco musim kupit lebo to je nenormalne hladna som najem sa a vsetko von....ozaj mam nove fotky,,chod kuk

lucka0122
22. okt 2007

chodis aj k vodeckemu?mna vtedy prijimal ked som potratila a aj s bielikom ma operovali..vodecky je v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre