Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

bubinko83
30. jan 2008

Ahojte baby,vedeli by ste mi povedat ci je normalne ze ma uz v 9 t.velmi bolia krize.???????

maculik
30. jan 2008

bubinko, je to normalne 🙂 Ja som tiez bola prekvapena, ze ma zacali tak skoro, ved ani teraz este nemam ziadne brucho, ale je to tak. Dovod je ten, ze v tehu bude chrbtica az do krizov ovela viac prehnuta, nez bezne, a ta bolest je vlastne dosledkom. Mna teraz uplne nehorazne bolievaju, chodim akoby som mala pred sebou uz tak 10kg brucho 😀 , keby mi to niekto hovoril, tak neuverim a myslim si, ze prehana 😉

ifuska
11. feb 2008

Ahojte kocky, chcem sa vas spytat ci mi nevie niektora z vas poradit. S priatelom sa snazime o dietatko a par dni po ovu mi bolo akosi divne, mala som slabu bolest v podbrusku a bolo mi aj nejak zle od zaludka, robila som si v piatok test, ale bol negativny- to mohlo byt 10 dni po ovu. Ide skratka o to, ze v takom zmysle mi zle este nebolo, mohol to sposobit preces uhniezdovania? A bolo este na test skoro?

anta
11. feb 2008

Ahoj holčinky, tak už máme po velké UZV, vše je v naprostém pořádku, viděli jsme všechno, srdíčko, ledvinky, žaludek, nožičky a ručičky a pusinku jééééééééééééééé, všechno má v pořádku. To znamená, že do Gennetu už nemusím, placentu máme umístěnou na přední stěně, mám i normální množství plodové vody. Jen nevím, co to znamená, že jsme tzv. bez dilatace pánviček. Vše je prostě fajn, jsme s manželem slušně unavený, bylo to trochu nervové vypětí a tak se z toho akorát tak musíme vyspat, ale jsme šťastný oba jako blechy. 😉

anta
11. feb 2008

Jé já to popletla, to mělo být ve druhém trimestru, ale co, aspoň si to přečtete 😀

ulinka22
12. feb 2008

Ahojte baby. Obraciam sa na vas skusenejsie 😉 s jednou otazockou. V decembri a januari som vysadila antikoncepciu a tento mesiac som ju zacala opat uzivat. Menstruaciu som dostala o cosi neskor a bola strasne slaba a hned som si dala prvu pilulku. Potom som sa vsak docitala, ze mohlo ist o spinenie. Byva mi teraz nevolno v poslednych dnoch a pobolievaju ma prsia, co sa mi pred menstruaciou nestalo aj ked zvycajne ma pred nou stale bolia. Testik som si urobila a je negativny. Myslite, ze by mohlo ist o tehotenstvo alebo sa mi buria hormony opatovnym nasadenim tabletiek? Dost sa bojim, ze ak ano, tak som mohla tymi pilulkami babatku uskodit ☹ ...Vdaka za odpovede a nazory.

loss
12. feb 2008

antikoncepcia moze uskodit babetku aspon si to aj ja myslim
skus este raz urobit test ten citlivejsi a uvidis drzim ti palce

ulinka22
12. feb 2008

Dakujem loss. Mohla by si mi nejaky dobry-co najpresnejsi poradit? Ja som si kupila test "Modra sprava". Iny prave nemali.

vejinka
12. feb 2008

ulinka skus rapidclear..ci ako sa to pise je tam citlivost dost vysoka ale pockaj par dni aspom do vikendu a ozaj neuzivaj antinu...ak si nahodou tehotna nemalo by to babatku uskodit ked este putuje. no istota je gulomet.

lenka555
14. feb 2008

Ahojte maminy. Som 5+4tt....ked som bola 5+1tt bola som na sone a doktor tam zatial nic nevidel. Dost ma to znepokojuje. Myslite, ze este nemuselo byt vidno? Ovulaciu som mala 18DC, cize to bolo 18DPO. Uz si namyslam kadeco. 😒 dalsi utz mam buduci piatok. Hodnoty hcg mam vraj v poriadku vysoke. Kedy ste vy boli na sone a bolo uz nieco vidiet? Dakujem za kazdu odpoved.

lubik9
14. feb 2008

ahoj lenka,neboj..urcite je vsetko vporiadku a ked ti hcg stupa,tak to je dobre..ja na sono idem az o 2 tyzdne a som teraz 5+0tt..mne lekar povedal,ze nech idem na sono,az ked bude vidiet aj srdiecko..nemas sa preco znepokojovat 🙂

lenka555
14. feb 2008

Dakujem lubik, no snad mas pravdu a vsetko bude v poriadku. mne vychadza TP na 13.10....tak len o par dni skor ako tebe. 🙂

lubik9
14. feb 2008

lenka..poslala som ti IP-ku 🙂

lenka555
14. feb 2008

Dakujem, uz som u vas. 🙂

lubik9
14. feb 2008

🙂

blue.mouse
14. feb 2008

zdravím,mám takovej dotázek,měla jsem nechráněný styk(ne až do konce) se svým přítelem 25.DC,den na to,jsem dostala menstr,která přišla dřív o dva dny. Test jsem si zatím nedělala,je to 14 dní,tak si myslím,že je to moc brzo..Měřila jsem si BT,která byla 37´C,ale jsem v půlce,takže by to mohlo být i ovulací. Jaká je šance na otěhotnění z kapek touhy nebo štěstí nebo jak se to správně nazývá..?všimla jsem si,že můj přítel jich má celkem dost... 🙂asi jsem blázen,ale už první týden po styku mě občas pobolíval podbřišek,jako při menstruaci,teď po 14 dnech jsem začala víc vnímat pachy,bradavky mám prokrvené a citlivé,po jídle mi je občas zle od žaludku... za celý svůj život jsem snědla asi dvě olivy a to ještě omylem,teď bych je mohla pořád😀 myslíte,že může psychika natolik ovlivnit tělo?díky za odpověďi 🙂

gegi
14. feb 2008

zdravim vas vsetky, som tu nová a chcela by som poprosit o radu. Už cca 60 dni som bez cyklu od poslednej MS. Tehotenský test som si robila avšak vyšiel negatívny. Dnes som začala spiniť avšak nikdy sa mi to nestalo. Neviem si so sebou dať rady ☹

ifuska
14. feb 2008

Ahojte
blue.mouse, ja si myslim, ze ano, psychika moze ovplivnit aj telo, resp. aj ja mam s tym skusenosti- trochu ma zaboli brucho a uz si myslim- asi hej- a ono furt nic, nakoniec menstr. pride.
To je len ovsem moj nazor a u teba to moze byt celkom ine.
A co sa tyka kvapiek rozkose(ci ako sa tomu nadava) 🙂 som pocula, ze sanca otehotniet je dost vysoka. Vraj je to individualne, podla toho ci a kolko potvoriek obsahuje.

gegi, byt tebou, asi by som skocila k dr. Podla toho ci sa ti to uz stalo, ci snazilkujete, ci si nebola chora......

blue.mouse
14. feb 2008

ifuska děkuju za odpověď,no jsem zvědavá... 🙂 taky jsem už něco podobnýho zažila,ale spíš to bylo,že mi bylo špatně..Nikdy ne pobolívání břicha a překrvené bradavky... Jsem s přítelem pouhé dva měsíce,ale miminko bych si určitě nechala! 😉 Jen bychom to asi měli dost těžký..''tatínek'' je tou myšlenkou nadšený,tak jsem zvědavá,jestli mu to vydrží,i když se nám obejví // 😅 písnu,jak jsem dopadla 😉

claudinka
16. feb 2008

caute baby som tu nova novucka.. buduci tyzden idem na dalsi ultrazvuk, ale pravdepodobne som v 9. tyzdni.. stale som nafuknuta, nevolnost cely den, od rana ako vstanem - proste taky divny pocit, stale som nesvoja. Este mi ani raz neprislo zle ani som nevracala, iba v Carrefoure v Poluse som skoro odpadla z nizkeho tlaku a nic som nejedla ani nepila, tak som si za to mohla sama. Stava sa zo mna chodiaci hypochonder, uz aj priatel sa mi smial, ze si to vsetko nahovaram a mozno ma v niecom aj pravdu. Vobec mi nechuti jest, sa musim do toho nutit a aj ked sa niecoho najem, tak mi staci malo a som syta este dobre dlhy cas. Stale mam pocit, ze mam dostat kramy a stale nechodia 🙂

etka
16. feb 2008

ahojte kocky, claudinka, ja som na tom podobne, som 6tt a nechuti mi jest, tiez sa nutim do ovocia, zeleniny a dalsich vitaminkov, ale to je bezne, kludne mozes schudnut v prvych mesiacoch...
mozem poprosit o radu dievcata? je normalne mierne krvacanie, len rano na papieri, ked som bola na wc-ku ☹ vdaka

anamor
16. feb 2008

etka podla mna by tam krvacanie normalne nemalo byt. oddychuj a navstiv radsej lekara, je pravda, ze sa moze objavit menzes v prvych mesiacoch tehu, ale ak sa ti to nezda sup k lekarovi radsej.

claudinka
16. feb 2008

praveze etka nejako nechudnem.. teda na vahe aj hej 😀 ale brusko mam nafuknute jak keby som uz cakala dvojicky a pritom sa este nic nedeje.. ☹

anamor
16. feb 2008

claudinka ja som sa na zaciatku tiez nafukla /chcela som zacat dietovat 😀 / ono je to sposobene asi zadrziavanim vody, potom sa to trosku upravi a ked bude rast brusko, bude to uz uplne ine nafuknutie 😉

claudinka
16. feb 2008

to si ma teda ukludnila 😀 😀 ale nic ine som necakala.. ako povedala mileho mama: Uz nikdy nebude nic viac ako predtym 😝

vejinka
16. feb 2008

no dievcata...to nafuknute brusko suvisi s vyplnou criev a prdenim 😉 ja som mala tiez poriadne velke..a teraz uz mam zasa ale uz to bude babo 😀

claudinka
17. feb 2008

ja som sa este chcela nieco opytat.. vsetci mi radia, aby som zacala plavat.. je to potrebne, musim? akoze ja by som velmi rada, ale plavarne su drahe a ja som styri dni v tyzdni v trnave v skole a piatky v robote, tak som rada, ked mam volne vikendy..

etka
17. feb 2008

dakujem anamor, dnes uz nist, tak ak sa to este stane, cupitam k dokimu, tu je to trosku ine ako doma, ale idem o tyzden domov na dovolenku, chvalabohu 😉 tak sa dam vysetrit...ved tu ma objednali na prvu prehliadku az na maj 😅 ☹

many
17. feb 2008

ahoj holky 🙂
claudinka - já plavat nechodím,ale je to prý dobrý 😉

claudinka
17. feb 2008

tak potom paradicka.. dakujem many

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre