Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

hi2u
12. okt 2007

miriamka:ne, jen mě prohmatala.

miriamka
12. okt 2007

Tak potom tazko povedat,je skoro.
A kedy mas dostat mrchu?Vies,ja ked som este netusila ze som tehu,tak som aj vinko popijala...proste fungovala som normalne,vraj to v zaciatkoch neskodi.

hi2u
12. okt 2007

miriamka:mrcha se má dostavit 22.10. což je víc než týten.Tak to budu papkat a uvidím jestli se mrcha ukáže nebo ne 😒 Díky

miriamka
12. okt 2007

Hi2u,proste normalne to papaj a keby mrcha neprisla,tak potom ich vysad.

veronkaj
12. okt 2007

ahojte, včera som zistila že mám na teste // ale ešte neviem do akej témy ísť?

miriamka
12. okt 2007

Veronka...gratulujem k //!A sup sa k JUNovkam 2008 😵

d.aniela1
12. okt 2007

miriamka:jujky taky holka tak to je super 🙂 🙂

veronkaj:gratuluju k,testíku... 🙂 😀

miauka
12. okt 2007

mne vysiel na grafe chlapec...no neviem, myslite si, ze to naozaj takto funguje? Ja by som na to asi nespoliehala...no uvidime, co ukaze sono.
Ozaj vy si date zistit ultrazvukom, ci cakate dievca alebo chlapca?

d.aniela1
12. okt 2007

miauka:myslim ze asi ne,,ale proc to nezkusit,me kartarka predpovidala,holčičku a taky mě vyšla,ale přes sono to bude nejpřesněji..

já bych to chtěla vedět protože mám doma už syna a moc bych si přála ještě holčičku,,ale at je to hlavně zdravé to je nej 🙂 🙂

many
12. okt 2007

ahoj maminky 🙂
veronkaj - taky moc moc blhapořeji k miminku 😀 myslím,že můžeš být určitě tady 😀

miauka
12. okt 2007

d.aniela1, a pri synovi si vedela, co cakate? Ja mam rada sice prekvapenia, ale nie take, na ktore musim dlho cakat. Ja by som to chcela vediet dopredu, ale manzel chce mat prekvapenie...tak sme urobili akysi kompromis, ze ked to na prvy krat bude vidiet, tak si to dame povedat a ked nebude, tak sa nechame prekvapit...no dufam, ze este zmeni nazor 😀

d.aniela1
12. okt 2007

miauka:mno mě nedopadl ten tripltest dobře ☹ a musela jsem jet do HK na odběr plodové vody,a tam mě do měsice přišli výsledky,že pohlavý je mužské 🙂 ,,tak já to od 4 měsíce veděla na 100% na sono to vidět nebylo...

miriamka
12. okt 2007

Baby,ja chcem vediet co mam v brusku,aby som vedela ci sa mam rozpravat so Sarou alebo Jakubkom 🙂

miauka
12. okt 2007

miriamka, veru veru, ked uz sa mam s tym drobcekom rozpravat, tak by bolo fajn ho oslovovat nejak konkretne, nie len v strednom rode ako babo 🙂
Takze vy uz mate vybrate napevno mena? Dlho vam to trvalo alebo ste sa lahko zhodli?

miriamka
12. okt 2007

Miauka...ja mam tieto mena vybrate uz dlhe roky,takze to bolo jasne 🙂
Inac Ty si uz bola na ultrazvuku?

loss
12. okt 2007

ja zatial malicke oslovujem moja mala fazulka a potom sa uvidi,neviem ci sa da verit tej tabulke mojej susuedke tam vyslo dievcatko a ma dvojtyzdnoveho chlapceka 😵

miriamka
12. okt 2007

Loss...preto je lepsie pockat co to bude,ale byt pripravena na obe varianty 🙂

d.aniela1
12. okt 2007

zdravím všechny těhulky,,tak jsem to zakřikla od středy,,mám žaludek na vodě,zatím jsem nezvracela,,ale teda ok mi není ☹

miriamka
13. okt 2007

D.aniela...snaz sa pravidelne papat nejake lahke jedla,a mozno nevolnosti nebudu!Mne to pomaha!

anamor
13. okt 2007

a ešte pomáha zjesť pomaličky banán, teda aspoň mne, ukludní ma to... ale tiež menšie dávky, pomalšie a vyhýbať sa pachom, ak sa to dá...

miriamka
13. okt 2007

Anamor...ja to robim tak isto.Som zistila ze ked som hladna a nieco zacitim je mi zle a tazko,ale ked papam castejsie ale mensie kusky,tak som v pohode.

anamor
13. okt 2007

ja tiez tak a ked mi pride akoby trosku zle, tak zjem iba trošku niečoho ovocie, piškótku a tak. Takže jem priebežne celý deň po troškách 🙂

loss
13. okt 2007

no ved aj ja sa snazim ale vecer mi je stale tazko ked si dam hrozno trochu to ustupi ale su stavy ked by som nieco dala do ust tak sa povraciam,no nejak to zvladneme pre to malicke cokolvek,ze?Vravia ze druhy trimester je nadherny tak sa tesim.Inak zmenili ste sa nejak v tvari?Ja spociatku ani nie ale teraz mam samy pupak 😅

many
13. okt 2007

ahoj holky,mně je taky pořád zle ☹ naštěstí nezvracím,ale v břiše mi kručí jako ďas a nemůžu do sebe nic dostat 🤐 třeba si dám kousek oplatku a piju meltu,dnes jsem ráno snědla malý krajíc chleba s paštikou,já nejsem schopna polknout ani ty vitamíny co máme brat,fuj,mám pocit,že mi ten drobek vysává úplně energii ☹

miriamka
13. okt 2007

Loss...no tak hovori nieco o vyrazkach...na tvari ich vela nie je,ale dekolt to je hroza!

loss
13. okt 2007

miriamka myslim ze mame stejne priznaky ja som taka zvedava co mame v bruskach mozno mame obe tie vytuzene dievcatka 😵

many
14. okt 2007

ahoj holky,tak já mám obličej zatím pořád čistý 😉 ale kamarádka byla obsypaná jako ďas a taky měla kluka,

miriamka
14. okt 2007

Loss...neboj,mame tam dievcatka! 😵
Zajtra ma caka kontrola,tak dufam,ze bude vsetko v najlepsom poriadku,a srdiecko uz bude vidno!

d.aniela1
14. okt 2007

miriamka:držím ti zitra pěstičky,at je vše v naprostém pořádku 🙂 a srdíčko bude vidět určitě 🙂 😉

miriamka
14. okt 2007

D.aniela...dakujem,na jednej strane sa trosicka bojim,ale na druhej citim ze je vsetko ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre