Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

micanek
22. mar 2008

Já sem taky na začátku špinila, ale vždy jsem šla k dr. Bylo sice vše v pořádku, ale vždy mě prohlídl. Nic bych co se týče miminka neryskovala. A pokud musím na pohotovost, tak těch 90,-kč už mě nezabije.

Jo taky jsem teď pěkná zmrzlina. celé těhu se nemůžu zahřát.

marcy28
25. mar 2008

Ahojte babenky, chcem sa spytat, ci neviete, kedy je uz nieco vidiet na ultrazvuku. Dnes som totizto bola u lekara, nic tam nebolo vidno a on sa k tomu nejako este nevyjadril. Zobral mi krv, ale to cakanie na vysledok ma zabija...Mam
dva pozitivne tehotenske testy a poslednu mrchu som mala 10. 2. Myslite, ze mozem byt tehu? 🙂

ilci
25. mar 2008

mě byl 12dní po vynechání MS vidět na utz žloutkový váček a týden na to potvrzena srdeční akce
ale může se to u jiných časově lišit, jiné zkušenosti nemám

mien
25. mar 2008

marcy, nesranduj, veď máš dva pozitívne testy a mešká ti aj menzes tak si tehu na 100 percent,

sandrika
25. mar 2008

marcy jasné že môžeš byť na sone je vidno gastačný vak v 4 tt tehotenstva a akcia srdieča 5-6 tt tedaak si tehotná menej ako 30 dní tak nemuselobyť na sone nič vidieť.
Vysledky budeš mať zajtra nie? Ak sitaká nervózna tak si kup ešťe jeden test na potvrdenia budeš to vedieť skôr ako prídu vysledky 🙂 veľa šťastia

marcy28
25. mar 2008

Dakujem vam velmi pekne za odpovede.Okolo tretej mam volat, tak sa tu potom ozvem.

holly1
25. mar 2008

ahoj, můžu se zeptat, co je to žloutkový váček? Byla jsem na 1. utz 10. den po vynechání ms a lékař říkal, že ten žloutkový váček zatím nevidí

sandrika
25. mar 2008

holly v tom vačkuje malilinkaté miminko 🙂

ilci
25. mar 2008

žloutkový váček vyživuje miminko, než tuto funkci převezme placenta

holly1
25. mar 2008

a utvoří se kdy?

sandrika
25. mar 2008

holly gratulujem k tehu ja si myslím že on sa tvorí hneď a v 4 tt by ho malo byť vydieť na sone

holly1
25. mar 2008

díky, ale proč mi teda nebyl vidět? ☹ ☹

katarinkad
25. mar 2008

holly a v ktorom tt si bola prvy krat u lekara? Nebolo to este skoro?
ja som bola prvy krat v 6tt. Lekarka mi robila vaginalny utz a uz jasne videla ze som tehotna. Len mi to neukazala. 😵

holly1
25. mar 2008

podle poslední MS jsem měla být v 6tt, ale doktor říkal, že to je maximálně 5 tt. Teď jsem se teda celkem polekala ☹ Teď bych měla být asi v 7tt, na kontrolu jdu až za 10 dní

katarinkad
25. mar 2008

a co ti teda lekar povedal? Ze si tehu?
Test si si robila?

ivaru
25. mar 2008

Ahoj babenky, ako sa darí?Mne celkom fajn..asi 4 dni už necítim žiadne nevoľnosti, nevadia mi pachy... no pohoda...teda kto vie na ako dlho... 😒
Prvý krát som u doktorky bol v 5tt a najbližšie mám prísť na krv/1.4- 9tt/ a na sono a do poradne idem až 6. mája... teda 14tt. nie je to nejako neskoro...

sandrika
25. mar 2008

ivaru nie je to neskoro

ivaru
25. mar 2008

OK, dík, ja by som tam šla hádam aj každý týždeň, len aby som mohla vidieť mimi... 😀
Prajem ti pekný večer...

holly1
25. mar 2008

katarinkad, ano, jsem těhu, před třemi týdny jsem měla 4 pozitivní testy plus lékař na ultrazvuku těhu potvrdil, byl vidět gestační váček, jako hrášek, s tím, že žloutk.váček ještě ne, ale taky říkal, že zatím to vypadá vzhledem k tomu stáří normálně. Nebudu se teď stresovat, musím vydržet do příštího týdne

katarinkad
26. mar 2008

holly, tak to sa vobec nestresuj 😉 . Mysli na to baby v brusku. 😉 Mne take veci moja lekarka ani nevravela, ci je vacok a tak....... Vydrz do dalsej navstevy lekara, to uz bude na utz urcite pekne vidiet baby. Myslim, ze sa nemas coho obavat. 😵

sandrika
26. mar 2008

holly si tehotná dr mal pravdu na ten týždeň to sono ukázalo ak ako malo. 😉

holly1
26. mar 2008

holky, díky za podporu

cokoladka44
27. mar 2008

ahojte, mne sa zase o tyzden zopakovalo to spinenie,tentoraz som zacala aj krvacat ako pri menzese,tak som utekala do irskej nemocky.Doktorka ma asi pol hodky vysetrovala, na utz nic nebolo vidiet vravela ze v 7tt este nic nieje vidiet,test bol vsak pozitivny takze tehotna som,zobrala mi krv a v piatok mam ist znovu na potvrdenie,boze tak sa bojiiim.Na krvacanie nepovedala nic-to je ten irsky pristup,ziasne lieky nic,uz neviem co si mam mysliet,len dufam ze sa malinke udrzi.Dnes mi to uz preslo kupila som si aspon magnesium,tak uvidim. ☹

k23
27. mar 2008

ahoj cokoladka44 la som bola vcera u doktora.Pred tyzdnom som si robila testy a bol poz.Doktor mi povedal ze su to vyhodene peniaze.Povedal ze som asi v 4tyzdni ale krv mi nezobral.Povedal mi ze mam prist o 14 dni a potom sa uvidi.Necahapem preco mi nezobral krv?

mywiel
27. mar 2008

cokoladka ja som mala nieco podobne a vo Svajciarsku mi povedali to iste co tebe, tu tiez nedavaju ziadne lieky, jednoducho je to priroda oni nemozu v tomto stadiu nic urobit, v 7t som bola tiez na sono a bolo vidiet len maly hrasok ale nevideli ci srdiecko bije, ale neboj ja som tiez spinila a to sa vlastne len uhniezdovalo vajicko. 😀 Za 2 tyzdne zacinam 7 mesiac, myslim si ze ty budes na tom podobne. Drzim palceky, mysli pozitivne. 😀

cokoladka44
27. mar 2008

diky moc mywiel ved uz sa snazim aj nato nemysliet,dufam ze aj ja potom napisem ze je vsetko ok,uvidim zajtra co povedia idem znovu na utz a krv,tak uvidime,dik za podporu 😉

durni
27. mar 2008

ahojte tak sa pridávam ku Vám aj ja
🙂

durni
27. mar 2008

čo je najlepšie na začínajúce prechladnutie?

kulicka
27. mar 2008

Cokoladka, drzim pesticky. Ja jdu poprve na ultrazvuk az ve 12 tt, to je dalekooo 😨 Tak doufam, ze je vsecko OK. Zatim mam vsecky priznaky, tak se uklidnuju, ale co obcas ctu na internetu, to me leka, jako tebe to spineni. Hlavne nestresuj, pac tim clovek veci akorat zhorsi. Drzim pesticky 🙂

Durni, nekde jsem slysela odvar z cibule. Otazka je estli to budes schopna pozrit. Hlavne ne zadny prasecky!

katarinkad
27. mar 2008

durni, odporucam nakrajat cesnak na platky, zabalit do vreckovky a zastrcit si to najprv do jednej nosnej dierky a potom do druhej. Mozes to mat taku hodinku v kazdej dierke. Na mna to vzdy zabera. Je to ako antibiotika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre