Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

matinka
28. nov 2007

ja si velakrat precitam cele temy, lebo medzi riadkami sa dozvies najviac 😉

tamilla
28. nov 2007

Ahojte tehulky,
Matinka: nie si sama s naladami, je sice nie som nervozna, ale strasne jedovita 😖 Stale vrcim a uz to nikoho nebavi...

Katka: ja som brala Babyplan, ale bolel ma z neho zaludok, tak teraz beriem nieco co zacina na Acif... a obsahuje to zelezo, kys istovu a B12 ale Doktor mi povedal, ze nemusim brat ziadne umele vitaminy, pokial jem vsetko a nevraciam. Nech Ti nieco odporuci doktor

Loss: dik za podporu

katka_25
28. nov 2007

Tamilla: ďakujem za radu....ja som si kupila Maternu ale počula som o nej všeličo....tak teraz neviem, a tiež si myslím...že čerstvá zelenina ječerstvá zelenina čo sa týka vitamínov ale na podporu prečo nie....ja sa trikrát do jedla nemám, tak preto....som sa pýtala. Ale snažím sa jesť aj šaláty a tak, ale popravde povedané málo. 😖

many
28. nov 2007

ahoj holky,čtu že řešíte vitamíny 😉 tak já beru kyselinu listovou a calibrum - baby plan,no ale už to doberu a koupím si ty druhý,jsem už v druhým trimestru 😀

tamilla
28. nov 2007

Pozri ked tej materne neveris tak ju jednoducho hod do kosa. Ved tych par korun nestoja za tvoje nervy. Kup si babyplan, ten je vseobecne doporucovany a nabehni do zelovocu a vybrakuj to tam. Ja prave ficim na mandarinkach 🙂

katka_25
28. nov 2007

už mi je jasné, že ju brať nebudem, pretože mi začala pracovať fantázia a nebudem sa nad tým stresovať...a s tým jedlom by som mala niečo robiť, hlavne s ovocím a zeleninou...len mne býva zle, nezvraciam, ale skoro stále mi je zle...tým pádom nemám ani moc chuť jesť, ale budem sa musieť prinútiť....ešte by som sa chcela opýtať, permanentne ma bolí brucho, mávam bolesti v podbrušku, niekedy až kŕče, lekárke som to spomenula, ale tá mi nepovedala v podstate nič, mne sa to trochu nezdá, neviem, o týždeň idem znovu k lekárke na opakovaný USG, malo by už byť počuť ozvy 😀

tamilla
28. nov 2007

Katka tak tuto otazku sme tu mali okolo 6tt vsetky. Bolelo nas tam tiez, roztahuje sa Ti maternica. Precitaj si tuto temu celu a dostanes odpovede na vela otazok. Samozrejme pokial to bude neunosne utekaj dokimu.

anta
28. nov 2007

já papám kyselinu listovou a požívám též Gravimilk - nápoj pro těhotné a kojící ženy. Taky do sebe neustále cpu zeleninu a ovoce, to by bylo, aby dítě nebylo zdravoučké, co? 😉

matinka
28. nov 2007

ja som doteraz nemusela jablka a teraz denne spapam jedno 🙂. Salatik bude na veceru, mnam 🙂

anta
28. nov 2007

No já jabka taky nějak extra nemusela a teď je jím denně. Hm zajímavé 😉

jeana
28. nov 2007

ahojte takisto som cca v 7 tt a lekar mi povedal ze ak si kupim vitaminy, nebude mi ich zakazovat, ale povedal tiez ze ak jem vsetko a mam vyvazenu stravu, tak to vobec nie je nutne a staci prijimat ziviny v tejto forme a je vsetko OK. 😉

matinka
28. nov 2007

jeana, ved ano, len ja to beriem tak, ze radsej si dam aj ten vitaminik, akoby mal chybat... 😅

pavlina05
28. nov 2007

Holky, já také budu zanedlouho začínat druhý trimestr. jaké vitamíny jsou nejlepší?
Many?

many
28. nov 2007

ahoj holky - Pavli - tak pak rychle šup šup za mnou na druhý trimestr 😀 jinak dnes jsem četla v knize i v časopise,že kyselina listová se bere jen do 12.týdne,že to stačí,tak teď ji doberu a konec a doberu - calibrum baby plan a koupím si ty na druhý trimestr - calibrum - myslím,že mama nebo něco takovýho 😉

pavlina05
28. nov 2007

Many tak jo jo. Doberu Calibrum baby plan a podívám se po něčem dalším. V pondělí jdu k dr., tak se optám co je nej 😀

many
29. nov 2007

Pavli - to další calibrum - růžový - to je pro druhý trimestr,taky si ho koupím jak to doberu 😉

anta
29. nov 2007

Jé díky, já zrovna beru tu kyselinu listovou, takže říkáte, že až to doberu, tak mám zobat zase jiné vitamíny? Jaké jsou to konkrétně, tedy spíš mě zajímá jejich označení a jak to vypadá. Díky 😉

many
29. nov 2007

ahoj anta - no to je to samý calibrum akorát růžová krabička 😉 jinak už se těším až zamnou příjdete do druhýho trimestru - jsem to založila,protože to nikde není a nikdo tam nějak nechodí 😀

anta
29. nov 2007

Many - Děkuji. Pokoupím sobě a bublince krabičku 🙂 Já bych tam do toho dalšího tématu cholko ráda chodila, ale to víš, nechci to zakřiknout, ale jinak slibuji, že hned jak naskočím do druhého vagónu, tak se hned napojím na lokomotivu 😀 😀

drak6
29. nov 2007

ahojte babky, chcela by som sa vas opytat , som cca 6tt a uz mam nervy, co mozem jest, pit a co nie? Vy ste uz "stare harcovnicky", tak mi snad budete vediet poradit, jedna sa o medovkovy caj, hriby, cesnak, korenene jedla, bazalka v salate, oregano v sosovicovej polievke a mineralky, ktore su ochutene bylinkami....nejako sa tychto jedal neviem "zbavit", dik

many
29. nov 2007

anta - budu čekat 🙂
drak - já si myslím,že můžeš všechno,když ti to chutná 😉 akorát ne alkohol a cigarety a kofein - ale já si sem tam koupím colu nebo kofolu 😉 jiný holky si taky dají tu kávu 😉

many
29. nov 2007

čaj - vím že se nemá zelený 😉

janeette
29. nov 2007

ahoj drak6,viem že sa nema jesť počas tehotenstva pečeňová paštéta a pečeň+celkovo všeliaké vnútornosti zo zvierat ako aj hurky a pod... 🙄 škoda

many
29. nov 2007

jo a taky nejes zrající sýry,může tam být listerioza,tak já si nekupuju ani žádný saláty,kde je tatarka,.... a pořádně umývat zeleninu,ale to je jasný,že ji nikdo nekřoupe s hlínou 😀 ale to se může vyskytnout i ve starším zákusku,.. tak bacha na vánoce na krémy 😉

mywiel
29. nov 2007

Ahoj katka 25 ja som tiez v 7tt a tiez mi je stale zle, od rana do vecera, ale nezvraciam. Aj tak som si uz poplakala, lebo je to namahave a schudla som 3kg, lebo mi nic nechuti. Doktorka povedala, ze mimcu to neuskodi, ale ze musim jest uhlohydraty aby neklesal cukor v krvy, lebo potom mi je zle, len je to tazko ked mi je zle do niecoho sa prinutit. Inac beriem kyselinu listovu, vit. B6 a B12. Drzim vsetkym palce. 🙂

anta
29. nov 2007

Taky si dávej pozor na zmrzliny, tam taky může být listérie a nedovařená vajíčka nejez. Mimi podpoř nějakými vitamínky - kyselinou listovou třeba 😉
Many - čekej, však ono to přijde 🙂

drak6
29. nov 2007

babky, dakujem, pekne tehulkovanie 🙂

anta
29. nov 2007

nemáš zač, když si na něco vzpomenu, hned ti to napíši, aby jsi si nekoledovala o průšvih 😉 Tobě taky supr těhu 🙂

drak6
29. nov 2007

anta snad nebude ziadny prusvih 🙂 , ja sa utesujem, ze ani nase mamky nic nevedeli a mali zdrave deti 🙂 asi sme nejaky preinformovany.....
rano mi bolo strasne zle, ale uz som sa najedla a svet je hned krajsi...

anta
29. nov 2007

drak 😀 Já žeru celý den a tak se usmívám na svět prakticky pořád. Já tedy nevolnostmi netrpím už od začátku, takže blbě mi bývá jen jen občas, tak se pěkně drž. A to máš pravdu s těma našema maminama, moje mamča nás měla pěkně 5 a taky to šlo i bez informací 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre