Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

ibi
30. máj 2008

Mirus blahozelam 🙂 Pekne si to uzivaj, vela nepracuj, spinkaj a papaj kys.listovu 🙂

mien
30. máj 2008

mirus aj ja blahoželám únava ťa prejde ako píše ibi oddychuj

mirus30
30. máj 2008

Dakujem ibi
Dakujem mien

Snazili sme sa jeden rok a styri mesiace, tazke som naozaj stastna, ze nam to vyslo, a aj moj muzik sa velmi tesi 🙂
Beriem kyselinu listovu uz asi 3 mesiace a Materna vitaminy. Doktorka vravela, ze zatial to staci. Aj tak si myslim, ze prirodne vitaminy su najlepsie. Tak pekne papkam spenat, vela zelenej listovej zeleniny, a kedze neznesiem mlieko, tak sa musim viac potrapit z jogurtami a syrmi 🙂

pinco
31. máj 2008

Mirus, gratulujem 🙂 Som si pri tebe spomenula, ake to bolo pekne, ked mi doktor povedal, ze tam vidi dve bunky, takze som tehu 😅
A ta unava je normalna. Ja som zvykla zaspat aj o siestej vecer a uz som sa potom zobudila az rano... A vianocnu kapustnicu som varila na fazy, lebo som nevladala stat pri hrncoch 😀 To ta prejde, teraz potrebujes vela sil na tie zmeny, ktore sa v tvojom tele deju. S vitaminmy to moc neprehanaj, radsej si daj ovocie a zeleninu (aj ked v dnesnej dobe aj to je uz chemia...). Budem drzat palce.

klementina
12. jún 2008

ahojte, asi sa tu uz o tom niekde pisalo, ale neviem to najst, na konikovi mi pise dnes, ze som v 7tt a na stranke tehotenstva.academy, ze som 6tt+0
moze mi to niekto vysvetlit preco? dakujem 🙂

snehulienka
13. jún 2008

klementina,
ked je 6+nieco, tak je to vzdy 7tt. cize kazdy zacaty den v novom tyzdni znamena ze si zacala ten dalsi tyzden...

loginka
13. jún 2008

baby myslite ze co sa tyka kys.listovej stci uzivat Calibrum baby plan?
samozrejme okrem dalsej zdravej stravy

montinka
13. jún 2008

loginka ja som tiez uzivala calibrum baby plan ale potom mi doki predpisal aj kyselinu ale to kvoli tomu ze som uz raz potratila

loginka
13. jún 2008

fu, tak teraz si uz na spravne ceste ako vidim 🙂
skusim papkat v strave

montinka
13. jún 2008

no veru teraz uz bude hadam dobre ano aj v strave je hlavne zevraj v zelenej zelenine

baskaj
10. júl 2008

ahojte kocky! snazim sa trosku oprasit tuto temicku... 😀
je tu nejaka buduca mamicka, ktora je na tom rovnako ako ja (tt)?

hanuk
10. júl 2008

Ahoj Baskaj! Ja som 8tt, ale to sa cudujem co baby pisali - doktor v 6tt odmeral babo a malo 17.3 mm. To je nejake velke nie? Hadam sa mi nenarodi drak 🙂

malaskoricka
10. júl 2008

hanuk ja som mala v 7tt+3d....13mm miminko🙂

baskaj
10. júl 2008

no, to je teda asi dost velke! na to, ake parametre som sa docitala na nete...
ja som este u gynda nebola, chystam sa asi tak o tyzden. Co myslite, to uz by ma mohol poslat aj na sono? Alebo je to este moc skoro? Asi mohol, ked aj vy pisete, ze ste vtedy boli... sa tesiiim!!!!!!!!!!!
(hanuk - preco mas ty v pase, ze si 10tt, ked pises, ze si 8tt?)

malaskoricka
10. júl 2008

baska to zavisi na dr... ale ked ta posle malo by byt uz nieco vidiet🙂

hanuk
10. júl 2008

No to je fakt zvlastne, lebo sa ma to pytalo na datum zaciatku poslednej ms a to bolo 3.5.tak mi vyskocilo ze 10tt.Ale 1.jula som bola na gynde a ten povedal ze koniec 6tt, tz.ze teraz som v 8, nie? No uz som z toho magor. Zeby sa gynekolog pomylil?

funy
10. júl 2008

baskaj,
od 6 tt by uz na sono mal lekar vidiet miminko urcite.
drzim palceky.
mne vyleteli slzy ked mi mimi ukazali prvy krat. aj manzel mal slzy na krajicku.
je to krasne ked budes chodit s parnerom na sono. odporucam. 🙂

funy
10. júl 2008

hanuk,
pocitaj si to v kazdom pripade od prveho dna poslednej menstruacie.
mozno velkost plodu ti na sone upresni termin pocatia.
my sme vedeli kedy sa nam podarilo a poslednu mrchu som mala len 4 dni pred oplodnenim, takze ja to mam uplne presne.

malaskoricka
10. júl 2008

hanuk...gyn.upravuje TP podla velkosti a vyzrelosti plodu mozno preto..

bershka
10. júl 2008

ahojte baby, smiem sa pridať? chcem sa spýtať, už x krát som to tu písala. takmer od začiatku tehu špiním. je to zväčša len ráno. dr mi dal duphaston, ascorutin. špinenie neprestalo. už je to takmer dva týždne. na pohotovosti mi zas iný dr. povedal, že je to normálne v tomto štádiu. aké máte skúsenosti s tým vy?

smardik
10. júl 2008

berskha: já špinila cca do 14týdny, ale prý je to fakt ze začátku normální ale už nevím jak mi to vysvětloval. Říkal že pokud to je jen špinění a ne hodně krve a žádné bolesti nemělo by se nic stát

bershka
10. júl 2008

smardik: si zlatko. to si ma potešila, lebo ja síce špiním z krčka a je to diagn. hroziaci potrat, ale dr. ma ubezpečil, že veľa žien to má takto. no a veľmi si špinila, alebo len trochu? ja tak svetlohnedo a len ráno poväčšinou

smardik
10. júl 2008

bershka: já asi měsíc tak trošku,světlohnedé ale pak jednou v noci to ze mě celkem lilo tak jsem jela do nemocnice kde si mě nechali protože jsem už byla otevřená ☹, prý hrozící potrat. Ale ted jsem už 24 týden a miminko to zvládlo 🙂. v nemocnici mi doporučovali ležet s nohama nahoře a nerozčilovat se 🙂

bershka
10. júl 2008

smardik: mne síce dr. kľudový režim nedal, dal mi aj vychádzky, ale väčšinou dňa preležím alebo presedím s nohami hore. išla s teba vtedy v noci krv? pretože ja krv nemám. našťastie. dokonca na pohotovosti mi pichli injekciu proti krvácianiu

smardik
10. júl 2008

barshka: jo v noci jsem se probudila a jen cítila jak mi krev teče po nohách ale brouček to naštěstí zvládl a věřím že už zvládne 🙂, ale určitě se šetři 🙂

bershka
10. júl 2008

smardik: šetrím sa ako sa len dá. ja ešte neviem, či mu bije srdiečko, to sa dozviem v pondelok 😉 ak bude všetko ok, tak budem omnoho kľudnejšia

malaskoricka
10. júl 2008

bershi nebooj bude vsetko ok🙂 drzim palce🙂

bershka
10. júl 2008

malaskoricka: ďakujem, si zlatá. no ale aj tak mám trošku obavy. hlavne kvôli tomu špineniu 😖

smardik
10. júl 2008

berskha: já se dozvěděla o srdíčku taky v pátek 🙂 ale určitě mu bude mít jako zvon a hezky se ukáže 🙂

smardik
10. júl 2008

taky v 7týdnu už blbnu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre