Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

ivka1603
26. máj 2008

ahoj adulka..ja na tvojom mieste by som sla na gyndu najskor po tyzdni, co by ti meskala mrcha...aj ja sa chystam, asi zajtra....drzim ti palce, aby si bola tehulka.....inac meskat ti moze aj koli prechladnutiu alebo zo stresu ....a prosim ta never na 100p .teh.testom...len na 90percent,nie vzdy je uplne spolahlivy....

saaskia
26. máj 2008

to je škoda, že nezavoláš hneď dnes, pretože si viem presne predstaviť ako sa budeš zatiaľ strachovať kým zavoláš. Len pokoj, neboj sa , všetko je v poriadku 😎 😎 . Proste tehotenské príznaky 😀

ivka1603
26. máj 2008

saaskia, ahoj....ak mi Dr. potvrdi teh.,asi budeme rovnako, tiez mi vypocty ukazuju 31.12.2008....tak isto ako pri ml.dcere a nakoniec sa narodila 18.12 - o 2tt skor 🙂

adulkababulka
26. máj 2008

saskia, vies ja uz som aj premyslala ci to fakt su tehotenske priznaky? ☹ som si myslela ze tehotnym je zle, zvracaju atd...ale zeby bolesti vajecnikov a tak? no asi hej, neviem ☹ pravy vajecnik ma boli viac ako lavy tak uz som premyslala aj nad najhorsim, ze ci nemam mimomaternicove tehotenstvo a tak... no hroza ☹ nikdy som si nemyslela ze sa takto budem strachovat... babatko si velmi zelame, manzel uz je v siedmom nebi, ked som mu povedala ze som asi tehu, tak by som bola nerada, keby to nakoniec nevyslo... mamy, alebo sestry som sa cez vikend pytat nechcela, lebo to uz by potom vedeli vsetci, a keby tehu nevyslo tak by ma mrzelo ze som im to povedala...no, musim sa ukludnit nejako ☹ velmi dakujm za rady!

saaskia
26. máj 2008

Ahoj ivka, to vidíš tak budeme mať rovnako, to by bolo dobré nie?
Adulka , napr. ja som zvarcala ešte len raz, ale posledné dva dni mi je tak zle, že neviem ani čia som. No ale paradox je , že mne je zle keď nejem. Keď jem som ok, nerozumiem. A mňa vaječníky bolia tiež no a moja doktorka mi povedala, že si budem musieť zvyknúť 😝 . Vieš čo, sprav si ešte jeden test a ak bude aj ten pozitívny tak sa len pekne ukľudni a zajtra zavolej tvojej doki. Ja som uverila až keď som mala 5 pozit. 😀

adulkababulka
26. máj 2008

saskia: aha, tak to ma ani nenapadlo si urobit viac testov. myslela som si ze jeden vysiel pozitivny, tak som to brala ako hotovu vec 😀 aj ivka pise ze tym testom nemam hneda tak verit... ☹ dnes este skusim dalsi test a zajta volam doktorke 🙂 uz sa tesim, lebo budem vediet na com som 🙂

snehulienka
26. máj 2008

skus zase iny typ testu. bolesti brucha a vajecnikov su normalne. myslim keby islo o mimomaternicove, tak to má baba nieco ako zachvat. chod co najskor k lekarke a budes jasna. cez telefon ti akurat povie aby si prisla...
drzim palce!!!

adulkababulka
26. máj 2008

baby, a Vy fakt myslite ze test moze vyjst pozitivny i ked by som nebola tehu? kupila som si mamatest, kde boli dva testy, jeden som spravila tyzden pred ocakavanou ms, a bol negativny, druhy som urobila v den ocakavanej ms a bol jasne pozitivny.... tak som si myslela ze to je jasne, ze som tehu... kazdpopadne dnes idem do lekarne zaobstarat novy test, zajtra rano otestujem a odpoludna idem k lekarke...

dakujem za podporu 🙂

saaskia
26. máj 2008

ja si myslím, že si tehu, keď ty test jasne ukázal, len tak z ničoho by tam neboli 2 čiarky

adulkababulka
26. máj 2008

a zajtra Vam oznamim, ktora z Vas tipovala spravne 😀 hihi

pekny den prajem!

montinka
26. máj 2008

adulka ked si si robila ten prvy test nemusela si mat este dostatocne vysoku hladinu toho tehu hormonu mozno preto ti vysiel negativne. ale vsak ved uvidis co ti povie doktorka. ale drzim palce

adulkababulka
26. máj 2008

montinka: ved prave, tiez si to tak myslim.... som sa natesila ze som tehu, ale bolia ma krize, vajecniky a akokeby ma palil alebo rezal krcok (akokeby som bola prechladnuta) tak som tu pisala o radu ze co to moze byt a niektore babenky tu navrhuju ze nech urobim dalsi test, ze niektore testy asi ukazu tehu i ked niesom tehu.... ms mi meska len tri dni zatial.... tak nevieeeeeem... sa neviem dockat zajtrajska co zajdem k lekarke. rada by som bola tehotna, ale mam strach z tych bolesti v podbrusku ze ci nakoniec fakt tu ms nedostanem... a bojim sa ze lekarka mi povie ze som k nej prisla velmi skoro....

montinka
26. máj 2008

ehm no neviem ja by som asi tiez kupila este jeden test. a akoze aj ja ked som cakala ci som tehu tak som mala pocity ako pred zaciatku ms dokonca som mala taky ten vytok co byva na zaciatku vies a tak som to vzdala. ale po dvoch dnoch stale nic tak som kupila test a od stastia skoro odpadla. tak uvidis ale fakt drzim palce

adulkababulka
26. máj 2008

montinka, a keby som naaahodou bola tehu, kedy tie priznaky ms prestanu?? co myslis Ty? mam ist k tej doktorke? sa fakt bojim, aby sa mi nevysmiala ze za nou bezim tak skoro....

montinka
26. máj 2008

nooo ako som pisala iba dva dni som mala taky ten hnedy vytok ale teraz si spominam ze to som uz mala jeden test urobeny a zlakla som sa ze zase sa stane nieco zle ja som sla k dokimu ked som bola v 10tt. nooo a radsej sa chod pekne spytat skor ako by si mala cakat a potom by sa malo nieco stat( nechcem to privolavat iba tak pisem) a ty by si nevedela co. aspon ja som sla tento druhykrat skorej k doktorovi

montinka
26. máj 2008

a za opytanie sa nic nedas a urcite ta nevysmeje. len ta uisti ci si alebo nie si tehu a rdasej mat tu istotu nie?

bambaa
26. máj 2008

ja som tiez cerstva tehu. robila som si tri testy, lebo som tomu nemohla uverit, kedze sme snazilkovali len kratko 🙂 Riadne ma na zaciatku vystrasili bolesti v podbrusku. Teraz, po dvoch tyzdnoch takmer uplne vymizli. Bolo to take striedanie tlakov, krcov, podobnych ako pred ms a chvilkami som citila take steklenie znutra brucha. Ked to postupne vymizlo, tak som sa zas zlakla, ze sa nieco stalo, ked uz nemam bolesti. Teraz si vravim, ze netreba sa zbytocne stresovat a nadobudam taky klud. 🙂 Len sa trochu bojim pohlavneho styku, lebo mam pocit, ze v zaciatkoch je to tehu take krehke... pytala som sa na to mojej gyn. Odpovedala, ze som homo sapiens, tak nech si to zvazim. Dik za radu, pomyslela som si. Uz si hladam novu.

adulkababulka
26. máj 2008

jj, presne tak montinka. som z tej navstevy nervozna, ale zaroven sa aj tesim. pretoze si zelam, aby mi povedala ze je vsetko okkk 😝

montinka
26. máj 2008

adulka budem drzat palce. bambaaa no my sme prve mesiace vobecnemali pohlavny styk lebo som brala lieky na udrzanie tehotenstva no a teraz iba tak pomenej aj ked minule som sa dobre nalakala lebo som mala po styku taky hnedasty vytok tak som sa pytala dokiho a on mi povedal ze to mohlo byt z toho a ze on pohlavny styk nezakazuje ale ze kebyze ma on tehu zena tak by ho asi vylucil. tak neviem.

adulkababulka
26. máj 2008

bambaa - s tvojim prispevkom si ma potesila, tak mozno predsa mam nadej 🙂 ako som pisala ze ma pali, alebo reze krcok, tak niekedy to je len take slabe steklenie zvnutra brucha, tiez mavam krce a vsetkomozne... aaaach jaj ☹ ja sa teiz bojim pohlavneho styku, a aby som pravdu povedala, tak nan teraz nemam myslienky takze to je super... 😢

terina25
26. máj 2008

ahojte kočky.Ja som si tiež robila test mamatest asi pred 2 týždňami,ale bol negatívny.V piatok som mala dostať ms,ale zatiaľ nič.Mám také príznaky ako pred ms - bolia ma strašne prsia.Ale čo je čudné, cítim ako keby som mala teplotu.Myslíte,že si môžem dúfať v bábo? 😉

montinka
26. máj 2008

terina a kolko ti uz meskaju? a nie su v tom mamateste dva testy nahodu? skus si urobit este jeden.

adulkababulka
26. máj 2008

terina25: tak to si na tom rovnako ako ja. tiez som mala v piatok dostat ms, ale hned rano som to uz nevydrzala a spravila mamatest, vysiel pozitivny 🙂 takze som mala obrovsku radost....ale stale mam priznaky ms, bolesti krizov, vajecnikov atd... noooo, tak neviem co to ma znamenat, ci este fakt ms dostanem alebo uz sa fakt mozem radovat... byt Tebou tak urobim znovu test ...

terina25
26. máj 2008

dnes je to 3 dni..áno sú tam dva testy.Dnes si asi urobím druhý.

montinka
26. máj 2008

urob aj ja som si robila tak nejako ked mi iba tri alebo styri dni meskali a vysiel pozitivne. drzim vam obom palce. 😉

adulkababulka
26. máj 2008

montinka: a ako pozeram, tak Tebe to tehu vyslo ze? 🙂 to je krasne!

terina25: ak by sme boli obe tehu, tak budeme mat priblizne rovnake terminy 🙂 ja som mala poslednu ms 26.04 Ty kedy?

montinka
26. máj 2008

ano adulka a toto vyzera ze bude aj uspesne ukoncene.🙂

terina25
26. máj 2008

práve som prišla domov z práce a hneď som si utekala urobiť test.Vyšiel pozitívne 🙂 Ale tá druhá čiaročka je taká slabšia.Tak neviem.Manžel tomu nechce veriť ,tak utekal do lekárne kúpiť ďalší test - inú značku 😀

Adulkababulka: Poslednú ms som mala 21.4. (končila mi 25.4.).Takže ,,možno,, budeme mať rovnaké termíny 😉

lehna
26. máj 2008

Ahoj holky, nedá mi to a musím vám taky napsat, když sleduji terinu🙂. Já měla taky poslední ms 21.4., takže my jsme na tom stejně. Já byla v pátek u dr., těhotenství mi potvrdila, ale byla na utz jen malilinká tečka, takže jdu zas příští čtvrtek, tak snad už bude tečka větší🙂

terina25
26. máj 2008

tak to je dobré,že sa nás tu toľko našlo s rovnakým termínom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre