Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

sandrika
19. dec 2007

Anta to je počítačový program ktorý to ráta podľa veľkosti hlavičky ja som bola dokopy na 4 sonách na prvých troch mi vyšiel rovnaký termín 1.5.2008 a v tomto poslednom 9.5 aj tak sa držím toho prvého a držte sa aj vy. Ono je to tak, že do 3 mesiaca sa všetky miminká vyvýjajú rovnako preto tento termín je smerodajný po 3 mesiaci je každé bábetko individuálne preto ten termín už taký spoľahlivý nie je.

anta
19. dec 2007

Jo aha, tak ju, díky za radu, ale mám tedy v sobě pěknýho cvaldu, už má 6,5 cm 😀 A to bříško, jaký má 🙂

sloniiicek
19. dec 2007

baby co to je usg? a kedy sa to robi?

svetluska.p
19. dec 2007

slonik, je to ultra sono graf. ultrazvuk.

sandrika
19. dec 2007

sono a ultrazvuk je to isté a robí sa väčšinou prvý krát v 12 tt

sloniiicek
19. dec 2007

jaaaj tak. to je to, co mi picha tu palicku dnu. 😀 😵 😀

sloniiicek
19. dec 2007

ja ze co to je. takze sa tomu hovori aj normalne SONO? 😅

svetluska.p
19. dec 2007

slonijk, no moze ti robit vaginalny uzv al. normalne cez brucho...

sloniiicek
19. dec 2007

svetlus inak vies co mi napadlo. je ten vaginalny ultrazvuk nebezpecny alebo nie? lebo svagrina mi hovorila, ze na ultrazvuk mozem ist len 3x. 😒 ja som z toho strasne zmetena. 😠

loss
19. dec 2007

slonik urite to nie je nezavadne predsa su to ultrazvukove vlny aj 3D a 4D nerobi babenku dobre ale na druhej strane keby to velmi skodilo tak by nam to nerobili a o co sme kludnejsie ked ideme po konrtole domov a v ruke mas foto dietatka a vies ze je zdravucke

sandrika
19. dec 2007

nie je nebeypečný je presnejší a robí sa do konca 3 mesiaca mne robili aj v 4 a nič malý sa má dobre 😀

sloniiicek
19. dec 2007

loss - presne ako pises. aspon viem, ze malicke je vporiadku a ze je zive. 😀

loss
19. dec 2007

slonik 🙂

sandrika
19. dec 2007

viem o babách čio chodili na sono každá týždeň a majú krásne zdravé deti 🙂

zmrzka333
19. dec 2007

sandrika: ja mam teraz 3 TP, podla PM potom podla prveho USG a teraz aj podla tretieho USG a to vsetko do tretieho mesiaca. Teraz? 😅

sandrika
19. dec 2007

tak sa riaď tým z USG v 12 týždni to by mal byť ten ktorý určuje presný dátum p. 😵

zmrzka333
19. dec 2007

sandri: super, inak vychadza to na den mojho sobasa ale rok neskor. Takze sa nam postastilo do roka a do dňa 😀

sandrika
19. dec 2007

no to je krásne , ja som mala svadbu nedávno 22.9.07

montinka
19. dec 2007

Ahojte. som iba zvedava kedy sa dostava tehotenska knizka? na prvej poradni?

sandrika
19. dec 2007

To je individuálne ja som dostala už v 5 tt na prvej poradni , ale veľa žien dostane až okolo 10tt alebo až v 12 tt

montinka
19. dec 2007

aha no uvidim kedy ju dostanem ja. mozno aj zajtra.🙂

sasenkah
19. dec 2007

Ahojte babule,

navratila som sa z dovolenky a moje skusenosti s lietanim v 1,trimestri su nasledovne:

- treba vela pit, najlepsie vodu
- aj ked radi kukate z okienka je pohodlnejsie sediet v ulicke /koli castym navstevam toaliet/
- vela hybat nohami, inak hned opuchaju a otazievaju
- pi dlhsich letoch sa nespoliehat na stravu v lietadle. Ja som takuto chybu spravila a ked som otvorila to co mi naservirovali, skoro som sa do toho vyvracala. Cestou nazad som uz mala nakupene mufinky a sendvice.
-okrem toho som mala problemy s vyrovnavanim tlaku /ako netehotna bez problemov../

Inak som nemala ziadne problemy, iba pri turbulenciach mi bolo strasne na vracanie /co sa mi doteraz nestavalo/, ale rozdychala som to.

Kazdopadne, povodne som mala ist este na jednu cestu vo februari, ale tu som uz pre istotu zrusila. Chcem si tehotenstvo uzit v pohode a chcem aby aj baby bolo uplne v pohode.

Zajtra idem na ultrazvuk, tak mi prosim drzte palce.

Pekny vecer!
S. 🙂

romaana
19. dec 2007

Ahojte tehulky,
dnes koncim 6tt a zo zaciatku ma velmi svrbeli prsia, brusko ... cela vrchna cast tela. Potom prislo na rad supanie koze, normalne ako po letnom opáleni sa mi zvlieka koza. Kremujem sa stale, aj olejujem
Nepribrala som zatial vobec, len prsia mam trosicku vacsie a pevnejsie. Mali ste niektora takyto priznak alebo o tom aspon poculi? Ja som to nikdy nepocula, tak sa aj troska bojim, ci mi nieco nechyba. Dakujem velmi za rady.

shela
19. dec 2007

ahojte buduce maminky...mate stastie ze na Slovensku su aspon minimalne 3 ultrazvuky. My byvame vo Svedsku a tu robia len jeden jediny a tiez vobec nevysetruju zo spodu. Aj som sa ich na to pytala ze preco to tak je. Tak mi vraveli ze sono je velmi skodlive pre babo ze to je dokazane a s tym vysetrenim zo spodu ze oni vsetko citia na brusku ako je male natocene 🙄 som na nich kukala jak puk ked mi to vraveli.
A pre sasenkah...kazde tehotenstvo je ine. Napriklad ja som lietala pocas tehotenstva hodne naposledy v 30 tyzdni a nic to so mnou nerobilo. Ani nohy neboli opuchnute. Akurat pri startovani mi bolo trosku nevolno ale to mi je aj bez tehotenstva.

geegee
19. dec 2007

romaana, ja som o supani nepocula...ja nemam ziadne problemy, len by som spala uz poobede o tretej 😀 Maly ale nedovoli 😀

lalunna
20. dec 2007

montinka, napr. ja dostanem knizku pri druhej navsteve, tzn. na druhom ultrazvuku a dostanem aj vysledky testov, vychadza mi to v 10tt

romaaana, mna tiez velmi bolia prsia, ale neskrabu ma a ani sa nesupu, skus sa opytat tvojho lekara, je to zvlastne 😖

baby, ja som vcerajsok zapocala nevolnostami, ani mi nie je az tak zle na vracanie, ako jedlo nemozem ani citit, smrdia mi aj veci na oblecenie v obchodoch, jem len cokoladu a ovocie, to je jedine co do seba dostanem 😕

dnes idem na veceru, som zvedava co si objednam, asi zmrzlinovy pohar 😀

mimabb
20. dec 2007

ahojte tehulky!
vyzera to tak, ze som sa aj ja zaradila do zastupu stastnych tehuliek 😵
podla mojich vypoctov som na konci 5tyzdna. ako som citala, vsetky ste uz absolvovali prehliadku u lekara... mna ten moj objednal az na 22.1.
nastastie sa u mna zatial ziadne tehotenske priznaky neprejavili, len sa mi obcas zatoci hlava a dost casto ma pobolieva podbrusko... na co ma moj partner poslal okamzite k lekarovi, teraz sa neviem rozhodnut, ci sa mam utekat a urobit zo seba hysterku, alebo pockam a ked to po sviatkoch neprejde tak potom pojdem...
poradte...
drzim vam vsetkym palce!!!

lenki13
20. dec 2007

montinka ja som dostala tehu knizku uz v 6tt tu na slovensku, ale to tiez len preto, ze som isla uz v 4tt na krvne testy aby som mala istotu a ked som si isla o dva tyzdne pre vysledky , tak mi knizku vyhotovili a poslali ma na ekg. inak som pocula ze ju vraj davaju az neskor. ani sono mi nechceli urobit, vraj je este velmi skoro , ze prve sa robi az v 10tt ... presvedcila som ich nech mi predsa len urobia, ved si ho ako pacientka tak ci tak hradim , takze im to moze byt jedno...proste som chcela mat istotu ze to nie je mimomaternicove a tiez je velmi upokojujuce vidiet ze tomu uz bije srdiecko 🙂 ...ale je to individualne, lebo napriklad v anglicku kde zijem je sono alebo vobec navsteva takto skoro nemyslitelna a nik sa s tebou do nejakeho 10tt ani len nebavi...

lalunna
21. dec 2007

mimabb - gratulacia
k lekarovi chod podla mna az toho 22.1 - kym nemas krce a nekrvacas, je vsetko ako ma byt 🙂

loss
21. dec 2007

mimabb tak ako pise lalunna bolesti popod brusko su normalne roztahuje sa ti maternica takze ak namas iny problem k lekarovi chod len 22.1 drzim palce a zelam krashe tehulkovanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre