Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

miriamka
30. sep 2007

Ahojte,
tak este by ma zaujimalo...nejako negrckam,aj ked tazobu na zaludku citim.Len moj problem je,ze nemam zapchu,ale skor naopak...vacsinou kazdy den vecer ma par krat prezenie a tak neviem ci je to ok.To som nikdy predtym nemala,ozaj je to teraz nove pocas tehu

miriamka
30. sep 2007

Zuzka...tak to nafuknute brusko mam aj ja,ale uz zacinam zistovat,ze je to len z urcitych potravin.Ked cez den vela pijem,je to ok...ked pijem pomenej tak ho mam nafuknute.

ollako
1. okt 2007

Ahojte, som tu nova som som 8tt+0 na uzv som bola v 7tt+4 dni Dr. vsak nevidel plod, nieto este akciu srdiecka, teraz vo stvrtok idem na kontrolu, toto cakanie je priserne 🙄, nerobim si velke nadeje, nemam absulutne ziadne priznaky, akurat sem tam skor vynimocne ma pali zaha, ale to ma aj predtym, a mam bolesti v podbrusku. Inak mi nieje absolutne nic, ziadne vracanie, nevolnosti caste mocenie nic. Predpokladam, ze mam zamlknuty potrat. Uvidim vo stvrtok, ale som s tym zmierena. Bola som z toho totalne psychicky vykolajena. Najhorsie na tom je to cakanie, uz konecne chcem vediet na com som, ci uz zle alebo dobre.

miriamka
1. okt 2007

Ollako...a preco by si mala mat zamlknuty potrat?Ved vela bab tu nema ziadne priznky,a to ze si v 7tt+4 nic neznamena...mozno si mala neskor ovulku a mimi je vlastne este malinke.

ollako
1. okt 2007

miriamka bodaj by si mala pravdu.babatko sme si s manzelom planovali a podarilo sa to na druhy krat.Vsetko v mojom zivote mi vychadza: mam dobru pracu, manzela, planujeme stavat dom a kedze pracujem v CR chcela som otehotniet a matersku travit na Slovenku, vsetko nam zatial vychadza podla planu a to ma desi, preco po bezproblemovom zivote by nemali prist horke chvilky!?.Beriem to tak, ze proste v mojom zivote mi zatial vsetko vychadzalo a teraz zrejme nastava chvila kedy sa osud stavia do cesty prekazky. Ale samozrejme nic nie je zatial stratene. uvidime az po sone vo stvrtok o 14:00. nervy mam v "keli" a nemam v okoli nikoho komu mozem vylievat svoje srdce. Este, ze jestvuje internet 🙂

miriamka
1. okt 2007

Ollako...len sa neboj,na srdiecko bolo podla mna este skoro!A hlavne mysli pozitivne,lebo to ja keby som myslela ako sa mne v zivote nic nedari a nic nemam lahko,tak by som to mohla uz zabalit.,

miriamka
1. okt 2007

Zuzka...ja tak isto,hlavne vela pijem a tiez urcite ovocie ma hrozne naduva,tak to uz nepapam 😉

ollako
1. okt 2007

zuzka,miriamka dakujem sa podporu, uplne ste ma upokojili, mimochodom to s tym hroznom je uplna pravda, ja sa tiez nafukujem ako balon aj po jablku. je to hrozne 🙂

sandrika
1. okt 2007

AQhojte ani ja nečmôžem skoro žiadne ovocie, bolí ma z neho bruško a tiež som ako v 5 mesiaci 😉 no z tým pitím je tžo tiež bieda ja som práveže oveľa viac pila pred tehu teraz mi je z vody zle hzoršie ako z jedla 😒

jankajs
1. okt 2007

ollako,
s tými príznakmi-nepríznakmi je to asi normálne u viacerých (aj keď som si vždy naivne myslela, že prvé tri mesiace sa povinne odbavia pri záchodovej mise 😀 ). Ja začínam 11 tt a tiež mi nič nie je. Prvé dva týždne boli také iné, bolo mi ťažko na žalúdok, v noci som musela behať cikať, bruško mi vyskočilo, podprsenka bola malá... no ale tešila som sa, že asi je všetko OK, keď sú aké-také príznaky. A potom nič. So všetkým seklo, jesť môžem hocičo, v noci sa vyspím, nie som taká ospalá cez deň... až som dostala strach presne ako ty, že to asi neveští nič dobré ☹ . A keď sa ma doky v 10 tt na UTZ spýtal, ako sa mám, tak som mu to narovinu povedala: Všetko v poriadku, až sa bojím, či je ozaj všetko v poriadku. A bolo. Srdiečko bilo ako zvon a už sme videli nášho 3 mm drobca s ručičkami, nožičkami... všetko nám poukazoval. Takže sa asi netreba plašiť, aj keď chápem, že sú isté obavy. Držte sa 😵

bellablonde
1. okt 2007

ahojki, ja som stale hrozne unavena, ze by som len spala a spala 😅 po bublinkovej mineralke mi je zle, ale podobne ako zuzka.sk mi strasne chutia jablka a banany a tiez cajiky bylinkove 😉

loss
1. okt 2007

ahoj baby mne byva len vecer velmi tazko ale inak celkom fajn,uz ani prsia tak nebolia a cikam dost casto ale myslim ze pred tyzdnom to bolo castejsie je to vsetko u kazdej ine,takze aj ja vam drzim palce a ja sebe nech sa nam tie nase drobceky v zdravi narodia 🙂

sandrika
2. okt 2007

Ahojhky tak ako a dnes máte? Ja som pred 30 min. dnes jdla prvý krát, vôbec mi do vtedy nechutilo bno a teraz mi je z toho bravčového prírodného rezňa riadne ťažko na žalúdku brr 😒 no hádam sa polepší

miriamka
2. okt 2007

Sandrika...mne rano tiez moc nechuti jest,ale musime,aby malo miminko z coho rast!!!

angel11
2. okt 2007

ahojte tehulky...🙂 tiez som tu uz davnejsie nebola a ked tak citam vase prispevky tak sa celkom tesim, ze su aj zienky ktorym nic nie je. Ja som asi v 8 tt a v podstate mi nic nie je ,okrem toho ze som unavena a boli ma v podbrusku.Aj ja som sa bala a stale sa bojim ,ze nieco nie je v poriadu.Bola som v 5tt u lekara a videla som na monitore iba taku malu ciernu bodku a vraj je to babo. Takze dufam, ze ked pojdem teraz , bude tam opat.

Jaju- co sa tyka toho opalovania, ja dufam,ze moze.Tiez som sa prazila 2 tyzdne pri mori.No videla som aj baby co mali velike bruska a nejak im nerobilo problem ,ze su na slniecku. 😎

Inak ked tak vsade citam , co vsetko by sa malo jest,kolko takeho vitaminu, kolko toho, tak sa bojim, ze to nezvladam.Nejak to za den nestiham...Dufajme ,ze tie nase babatka budu zdrave. 🙂 😉

miriamka
2. okt 2007

Angel...no asi budme radi ze tie priznaky az take intenzivne nemame 😉
No inac aj ja sa z toho hrozim co vsetko by som mala papat,ale pokusim sa najst nejaky sposob ako konzumovat vsetko co mam,a rozhodim si to vzdy na cely tyzden

krista
2. okt 2007

Ahojky Miriamka, tak co - bylo a bilo srdíčko? 🙂
Koukala jsem do albíka na testíky, no ty jsou krásný 😵

miriamka
2. okt 2007

krista...ale kdeze,doky mi ani uzv nerobil...az o 2 tyzdne,asi bolo skoro,lebo predsa len mi ho za posledny tyzden robili 3 krat 🙂
Ale nic to,ja si pockam,verim,ze bude vsetko dobre!

angel11
2. okt 2007

Miriamka co su to za testy??

A este sa chcem opytat, uzivate aj nejake umele vitaminy? V tabletkach a tak? Alebo doky zisti, ze co chyba v krvi a potom nieco doporuci?
Ja neuzivam nic, len teraz som si nasadila Cecko, v chripkovom obdobi a tiez p=reto ze som bola chora.

Poradte mi prosim... ☹ 😒

Teraz som bola v lekarni a tam mi teta vravela,ze zeny uzivaju to a tamto a ja teraz neviem ci jest ci nejest.. 😖

miriamka
2. okt 2007

Angel...mne doky zistil,ze mam menej zeleza,tak mi predpisal na doplnenie tabletky.Inac uzivam kyselinu listovu,Calibrum Baby Plan a potom toto zelezo.
Doky povedal,ze je to ok,najma ta kyselina listova je dolezita!

angel11
2. okt 2007

A este som chcela, mne zatial nerobili ziadne testy. Vraj sa robia az v 10 tt. ako je to mozne???

angel11
2. okt 2007

Tak ja si ju asi pojdem kupit. 🙂 Dufam,ze este nie je neskoro.

miriamka
2. okt 2007

Mne robili zatial len krvne testy a ultrazvuk,na dalsi idem az o 2 tyzdne.

krista
2. okt 2007

Teda Miriamka a ty jsi z toho byla celá paf co 🙂 No tak příště! To už bude miminko krásně veliké 😉

Hodně štěstí všem holky 😉

angel11
2. okt 2007

Mne beru krv az bud.tyzden.Zda sa mi to trosku divne.Ved najdolezitejsie su prave prve 3 mesiace a vtedy by mali zistit co v tele matky chyba, co treba doplnit. A mne idu robit testy skoro na konci prveho 3mestra. 😒

miriamka
2. okt 2007

Angel...kaydz dokz je iny.Kup si sama vitaminy v lekarni,a vsetko bude ok,neboj!
Krista,nic to,zatial aspon babulko pekne podrastie 😉

ollako
2. okt 2007

Ahojte, mne tiez nerobil Dr.ziadne krvne testy,iba ultrazvuk v 7tt+4 dni a to nevidel plod. Idem na sono teraz vo stvrok tak uvidim.Nervicky sa stupnuju.
Ja som robila v lekarni. Uzivam tiez Calibrumzatial 2x denne,ale ak mi Dr. povie, ze je vsetko OK budem uzivat jednu. Materna je silna rodia sa potom velke deti. Hlavne je uzivat kyselinu listovu, prevencia raztepu.

miriamka
2. okt 2007

Ollako...no ja idem o dva tyzdne dokymu,a snad uz plodik aj srdiecko bude vidno!Neboj,vsetko bude ok!
Mne robil krvne testy,zistoval aj krvnu skupinu a kontroloval moc a tlak.Zatial vsetko ok.

ollako
2. okt 2007

miriamka...ja som zacala 10.tyzden ak tam nic neuvidi, tak to neprezijem. Dufam, ze to male tam rastie. Na 1. sone Dr. vravel, ze ma nechce strasit, ale plod by uz malo byt vidiet, ale on ho nevidi. Vraj je to tehu..bud mladsie, alebo mimi nerastie ako ma. Preto som z toho na nervy. ☹

miriamka
2. okt 2007

Ollako...neboj,urcite rastie,len si ostala tehu mozno neskor.
Ja som mala prvy ultrazvuk v 5tt+5 a vtedy mal plodovy vacok 10mm a bola to taka bodka ako mam v albume,potom o 4 dni neskor som isla opat,a plodovy vacok uz mal 18mm a mal tvar fazulky,doky aj plodik videl len na srdecnu akciu este bolo priskoro.Teraz sa len modlim,ako stale tak pekne rastlo! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre