Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

montinka
13. jan 2008

Aj ja som citala ze tie extra tabletky navyse by sa vraj mali konzultovat s lekarom ale ved to je len vitamin ta kyselina

kamilka12
14. jan 2008

Ahojte,

pridávam sa.Včera som si spravila test a je pozitívny.K lekárovi sa idem objednať dnes.Mám 26 r., 55 kg, a som asi 5tt.Vôbec som to nečakala, bolo to neplánované, ale tešíme sa. Mali sme naplánovanú svadbu na september 2008, no..teraz sa to asi celé zmení
Nečítala som zatiaľ všetky príspevky. Veľmi sa bojím jednej veci. Neplánovali sme to a keďže nemám žiadne príznaky okrem toho,že som nedostala menzes (mešká mi 7deň) tak som vôbec netušila že som v druhom stave a medzi sviatkami sme si s našimi aj s priateľ. rodičmi pripíjali na nový rok, na vianoce a tiež keď bola u nás návšteva, popíjala som striky... Veľmi sa bojím, že som tým mohla niečo pokaziť a veľmi si to teraz vyčítam. Nikdy som nebola v stave opilosti, boli to len prípitky, ale aj tak sa bojím, lebo viem, že v tehotenstve sa alkohol nesmie vôbec Som z toho nešťastná, dúfam,že bude všetko ok.

sandrika
14. jan 2008

kamilka gratulujem k //
kami príznaky sa dostavia buď až okolo 12 tt , alebo sa nemusia vôbec takže kľud a nestresuj užívaj si to ja som pregrcala zatiaľ celé tehu a ver mi nie je to príjemné a Luky trpí...tak sa teš, že tio nie je ešťe zle....

lalunna
15. jan 2008

kamilka, gratulujem aj ja, neboj sa nic sa nemohlo stat, uplne najvacsi pozor (lieky, choroby) si treba davat v 7-8tt vtedy sa formuju dolezite organy

to ze ti nic neni, este nic neznamena, u mna to zacalo v 7tt a bolo to hrozne, chvalabohu uz sa to zlepsuje - kto nezazil nepochopi co su celodenne teho nevolnosti 😲

inak baby, huraaa, zajtra si idem pre knizku a planujem koncom januara oznamit v praci 🙂 uz sa citim ok, len ten zvyseny vytok mi neskutocne prekaza, neviem co si o tom mam mysliet

inak kyselinu listovu uzivam aj ja, 1tbl denne a okrem toho este 500mg C no a cez vikend si supnem prenatalny komplex vitaminov, ale to len cez vikend

adikamajko
15. jan 2008

caute kocky. som tu prvykrat... nedostala som menzes. meska mi 6 den. test som si nerobila, ale nervozna som...

ifuska
15. jan 2008

Ahoj adikamajko, aj ja tu mam dnes premieru a mam podobný problém ako ty, len mne už meska 11. deň. Test som skúšala minulý tyž. a bol neg., ale kramy furt nikde. Asi si pre istotu skočím v piatok k dr.- som zvedavá 😖 Tiež som z toho riadne mimo........

adikamajko
15. jan 2008

ifuska, tak aspon nie som sama 😉 ja si este chvilku pockam. az tak pojdem k lekarke

maculik
15. jan 2008

ahojte kocky, spravte si testiky 🙂
ifuska, min.tyzden mozno este bolo prilis skoro a test to nezachytil (vajicko mozno este nebolo uhniezdene). ak ti uz meska 11.den, tak zajtra rano by to uz mohlo byt vidiet (to mas aj najvacsiu koncentraciu v moci).
dr ti aj tak asi max.zoberie krv, ci je v nej tehot.hormon, na ultrazvuk je este skoro. ja by som nevydrzala do piatku cakat 😀

adikamajko
15. jan 2008

ked testiky obcas sklamali....

ifuska
15. jan 2008

Ved aj ja mám probĺém sa dočkať, ale háčik je v tom, že posledné kramy mi skoncili 15.12.07 a si myslim, ze ovu. mi do toho terminu nepasuje. Asi mi mohlo do cyklu pobabrať aj to, že som vysadila antiku a preto mi to meska- neviem........???????????

maculik
15. jan 2008

tak potom je asi naozaj lepsie pockat na krv - ved vysledky budes mat hned v ten den 🙂
drzim palce, nech to dopadne tak, ako si prajete 😉

sandrika
16. jan 2008

ifuska ja som vysadila amrcha už nedorazila...kuknite album 😉

ifuska
16. jan 2008

Ahoj Sandrika
Ja, potom ako som vysadila, tak som este mala, az teraz to zastrajkovalo. A samozrejme, ze som to nevydrzala a vcera som si spravila test- neg. Je mozne, ze by to neukazalo, alebo moze ist o nejaku poruchu? Mam v tom bordel, lebo neviem co si mam mysliet.

sandrika
16. jan 2008

ja nie som v obraze koľko ti mešká

ifuska
16. jan 2008

Včera som sa tu sekla(vid. hore), ale dnes je to 9. deň

sandrika
16. jan 2008

No tak ak ti v piatok nevynde aspoň slabulinká čiarka tak bohužiaľ tehu nie si a musíš počkať kýmsa ti po HAK upraví cyklus, ale ja by somto v piatok ešťe skúsila budem držať palce a potom napíš IP ako si dopadla. Máš šancu a čo vnútorný hlas?

ifuska
16. jan 2008

Vnútorný hlas? Ten momentálne radsej nepočúvam, lebo si "príznaky" asi iba nahováram, a ak by som ho počúvala, tak by som sa asi zas len zbytočne sklamala. Ked mám pravdu povedať, tak som sa uz vcera zmierila s tým, že nič z toho. V piatok sa aj tak chystám k dr.- len aby som bola kludná.

ifuska
16. jan 2008

Inac, 30. apr. je pekný dátum 🙂 (totižto, ja mam nar. 27. apr.) Držím palce, a nech je to býk ako sa patrí 🙂

sandrika
16. jan 2008

ifuska ja mám oficiálny termín podľa prvého sona 1.5.2008 podľa posledného 13.5 moja príznaky prichádzajú tak či tak neskôr anemusia vôbec

ifuska
16. jan 2008

Aj tak to ešte na toho býka stíha 🙂

montinka
17. jan 2008

Ahoj dievcata. Dnes sme boli v poradni a vsetko je ok. len na zaciatku som hroooozne vysoky tlak ale po piatich minutach sa znormalizoval chvalabohu. Aj srdiecko drobceka som pocula.🙂 Hm my budeme mat asi leva. Ale to nevadi lebo co poznam par ludi v tom znameni tak su dost sebavedomi. Aspon v tomto nebude po mne. 😝 ale hlavne len je zdrave.

adikamajko
17. jan 2008

montinka super... blahozelam. ja sa este len chystam k lekarke, ci som alebo nie som.... tak som strasne zvedava

sandrika
17. jan 2008

adikamajko tak držím palce, aby si bola 😵

adikamajko
17. jan 2008

sandrika dakujem. to by som bola aj ja rada... ale asi to bude pravda 😉 stale nieco zobkam a zobkam... to som necakala, ze hned citim pocit hladu

montinka
18. jan 2008

adikamajko tak ti tiez drzim palce. Ty mas aspon nejake priznaky ja dokopy ziadne az na unavy. dokonca ani ten hlad nie ale drobec je aj tak v poriadku. asi to bude slaby jedoš. 😝

sandrika
18. jan 2008

montika ten hlad ešťe len príde okolo 20 tt

montinka
19. jan 2008

Sandrika naozaj? takze vsetko je ok.🙂 a kedy sa asi zacina babatko hybat tak ze to budem citi uz aj ja?🙂

sandrika
19. jan 2008

No jaska moja že áno také tie motílikz prídu možno už v 16 tt ako u mna kopance okolo toho 20tt 😅

montinka
19. jan 2008

ooo tak to uz mozno coskoro. ale co ak si tie motyliky nevsimnem

sandrika
19. jan 2008

všimneš a prečo už neprejdeš do druhého trimistra ? 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre