Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
16. okt 2007

ahoj angel11 - tak já taky začínám mít zácpu 🙂 prý se má hodně pít a jist vláknina a když nic,tak se poradit s doktorkou,hlavně se prý nemá užívat projímadlo 😉 jinak moje kamarádka je v pátým měsíci a pije rozpustnou kávu,já si zase sem tam dám coca colu 😀

angel11
16. okt 2007

ahoj many
tu vlakninu som skusala,ale akosi to velmi nepomaha. Uvidime, mozno ked prejdem do 2heho 3mestra sa to zlepsi.Prehanadlo ma uz napadlo, ale potom som to zavrhla radsej.
fuuu...odlahlo mi, ze nie som sama s tou kavou. 🙂 😉

lucka0122
16. okt 2007

miriamka poda sona som 8tt+1den a podla mrchy 12tt

sorbik
16. okt 2007

Ahojte,

dve kavy denne su v poriadku.....citala som v poradni na www.porodnice.cz
Ja som pila tu zltu Nestle - "lehky ranni salek", ale ked som bola velmi unavena dala som si aj normalnu "nescu s mliekom".......

To pichane vselikde je tiez v poriadku - maternica sa zacina roztahovat a menit tvar.....raz pichne tam a raz inde.... 🙂

Zapchu som nemala, tak neviem poradit...ale nie su v lekarni dostat aj prirodne veci na vyprazdnovanie?

angel11
16. okt 2007

Ahoj Sorbik,
vdaka za rady 🙂
Do lekarne som radsej nesla, leb sa bojim ,ze ma presvedcia kupit si nieco, co nie je velmi vhodne , aj ked by sa to nemalo stat. 😖

many
16. okt 2007

to píchání na vaječníkách mívám taky 😉 a bolesti v podbříšku

lucka0122
16. okt 2007

aj mna picha v celom brusku teraz len raz vlavo potom vpravo aj ja sa bojim ci je vsetko vporiadku ale dufam ze hej,vo stvrtok ideme na kontrolu tak drzte palceky...aby to dobre dopadlo...

angel11
16. okt 2007

drzime 🙂 🙂

lucka0122
16. okt 2007

diky.....aj ja vam

miriamka
16. okt 2007

Baby...moj recept na zapchu je,rano nalacno vypit minimalne 4 dl vody a hned to pojde von 😉

sandrika
16. okt 2007

dievčatá však sa ukľudnite to pichanie je práveže dobrý znak teda príznak tehu je to úplne normálne rozťqahuje sa vám maternica zkle by bolo keby ste dostali krčovité bolesti a pri tom rvácali inak je všetko poriadku

zlatik
16. okt 2007

Ahojte kočky, presunula som sa sem zo stranky mojasvadba.sk, nakolko cakame s manzelom babatko, bol to mily predsvadobny dar, to ,ze som tehotna som zistila tyzden pred svadbou. U doktora som bola 1.okt. bola som vtedy v 5tt a piatom dni a momentalne koncim 7 tt. Ako citam vase prispevky, tak som na tom podobne, tiez ma picha raz v jednom raz v druhom vajecniku, inokedy mam zas bolesti bruska ako pred menzesom a bolia ma bradavky, co vsak ziadna nepisete je, ci ste precitlivene a naladove. Ja totiz strasne, niekedy sa z nicoho nic rozplacem a o 5 minut som v pohode a moj drahy normalne nechape, ze za to mozu hormony. Chcem sa teda opytat na vase skusenosti s naladami.

miriamka
16. okt 2007

Zlatik...pridaj sa k nam do temy Majovky 2008,tak rozoberame vsetko 🙂

zlatik
16. okt 2007

Vdaka za radu, o chvilu som tam 🙂

miauka
17. okt 2007

Ahojte zeny. Myslite, ze je ok, ked si zahram volejbal? Alebo sa takyto sport uz tehotnym aj v prvom trimestri neodporuca? Viete poradit? Asi je to riziko, lebo by mi mohla lopta vrazit do bruska, co?

kila
17. okt 2007

Miau, nie je veľmi šťastné skákať-poskakovať s loptou podľa mňa... 😅

trpezliva
17. okt 2007

Miauka, ja ucim telocvik a radsej som prestala ucit, ked som zistila, ze som tehu...stalo sa mi velmi casto, ze ma trafili loptou, aj pri volejbale, futbale..riadne pecky do hlavy (nedajboze do brucha by ta trafili 😨 ). Takze na tvojom mieste by som nehrala, alebo ked hrala, tak velmi opatrne...

loss
17. okt 2007

miauka ani ja by som radsej neskakala

koni.klec
17. okt 2007

To spis to skakani. Pravdepodobnost, ze se ti nekdo strefi do bricha je strasne mala. Mozna do zad, do hlavy, ale pokud na tebe miri mic, tak reagujes rukama. Moje spoluhracka hrala do 12 tydne, pak ji to doktor zakazal. Poskoky jsou pry rizikove. Ale za starych casu, kdy chtely zeny potratit, tak skakaly z vysek a stejne nepotratily, takze ono asi plati to, ze kdyz je skutecne tehotenstvi dobre, tak se udrzi. Co je ale asi hodne rizikove jsou pady, ale to muzes spadnout nahodou i doma ze schodu. Do 9 tydne planuju i ja, ze budu hrat. Pak jsem taky videla par tehuli kolem 20. tydne hrat. Ale to jen tak na plazi pro zabavu, nic seriozniho.

miriamka
17. okt 2007

No baby...ja by som sport ako volejbal radsej obmedzila,predsa len tych 9 mesiacov sa to da vydrzat 🙂

miauka
18. okt 2007

Tak vam dakujem za rozne rady...asi si zahram, ale len tak mierne, potrebuju ma do poctu. Nebudem moc vyskakovat a budem si chranit brucho...zase nie som lava a tak sa snad nic nestane. A poviem spoluhracom, aby na mna neposielali ziadne supy.

Mam dalsiu otazku...pre pracujuce. Uz ste svojmu zamestnavatelovi oznamili, ze ste tehotne? Alebo ak nie, tak kedy to planujete povedat?

miriamka
18. okt 2007

Miauka...ja som to v praci povedala uz,lebo mali so mnou dost velke plany tak som k nim nechcela byt nefer.A zobrali to v pohodicke,tesili sa a ukludnili ma,ze taka ponuka urcite este pride!No a mala som byt PN,a dovolili mi pracovat z domu.Takze u mna super!

loss
18. okt 2007

aj u mna super som sice zatial ne PN ale rataju som mnou 🙂

tribitka
18. okt 2007

ja som stále PN a musím zavolať do práce, aby už so mnou nerátali.... 😒
ale ešte musím ísť vypratať kancošku...

miriamka
18. okt 2007

tribitka...a Ty si kvoli comu cele tehu PN?

tribitka
18. okt 2007

miriamka, najprv hematom, potom klesnutá maternica, krče a najnovšie v nemocnici na monitore zistili, že moje krče sú vlastne kontrakciami....
no a skracuje sa mi krčok, ale kvôli sťahom maternice ho nemlťu podšiť.....takže tak... 😒
vraj porodím ešte tento rok, aj ked termín mám až v marci.....

miriamka
18. okt 2007

Moja,neboj,vsetko bude dobre!A teraz si doma,a musis lezat?

sandrika
18. okt 2007

tribitka hlavne naozaj veľan kľudu lažkaj si a vylož si nôžky

lucka0122
18. okt 2007

sandrika ahoj takze sme v poriadku male rastie zaciname 10tt a meriame 14,7mm....

sandrika
18. okt 2007

Ahoj Lucinka tak aj my sme v poriadku meriame 48mm sme na konci 12tt resp. zač. 13tt takže ako tu na koníku, termín máme 1.5.2008 srdiečko nám bije a vydela som aj nožičky 😀 je dole hlávkou mám fotečku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre