Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

miriamka
7. nov 2007

No mne sa mamina tiez smeje ze naco to ratam na tyzdne,ze jednoducho som v 4 mesiaci a to staci 😉

many
8. nov 2007

tak taky už říkám,že jsem ve 3. 😀 to utíká víc,že 😉 jak ty týdny 🙂

tribitka
8. nov 2007

1t 5t 9t 14t 18t 23t 28t 32t 36t
2t 6t 10t 15t 19t 24t 29t 33t 37t
3t 7t 11t 16t 20t 25t 30t 34t 38t
4t 8t 12t 17t 21t 26t 31t 35t 39t
13t 22t 27t 40t
I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX.

miriamka tak oprav maminu, že ty si v treťom mesiaci.... 😀

tribitka
8. nov 2007

jááááááááj, zle to uložilo tabulku.... 😒
ale 13 tt je tretí mesiac, 14tt sa ti začína 4.mesiac.... 😉

jardine
8. nov 2007

Holky, mám dotazík. Byla jsem dnes na prvním UTZ, těhotenství potvrzeno, byl vidět gestační váček. Ovšem plod zatím vidět nebyl. Podle lékaře buď ještě malý, nebo (preventivně postrašil) by mohlo jít o zamlklé těhu. To mě vyděsilo. Nevím přesně, kdy došlo k početí, MS i ovulaci mám hodně nepravidelné, počítám, že jsme to zplodili před 30 dny plus mínus dva dny (spíš mínus). Je možné, že mimi tam je, jen je opravdu malinké a tak je vidět jen váček? Při předchozím těhotenství (mám roční dceru) mě na UTZ zvali až o týden déle, a tam už srdíčko vidět bylo. Díky, Alice

tribitka
8. nov 2007

jardine a v ktorom tt by si mala byť, to tiež nevieš? neboj sa, možno si len v nejakom piatom, vtedy ani mne ešte nič nebolo vidno... ale najneskôr v 7tt by malo byť vidieť srdiečko.... hlavu hore, bude dobre.... 😉

loss
8. nov 2007

jardine aj mne na prvom sone bolo vidiet len gestracny vak ale o mesiac uz bolo aj mimi aj akcia,neboj tak ako pise tribitka si este malo tehu

pavlina05
8. nov 2007

jardine jsi asi ve 4-5tt ne??? Takže buď v klidu. Je klidně možné. že dr. fazulku neviděl, že je tam teprve gestr. váček. Ale za 14 dnů tam budeš mít jistě fazulku i ze srdíčkem. Hlavně v klidu, doktoři rádi straší s mimoděložním těhu nebo zamlknutým.....ber je s rezervou!!!!
A gratuluju 😀

jardine
8. nov 2007

Holky, díky za uklidnění. Možná je fakt brzo .... mám cyklus opravdu takový jankovitý, trvá obvykle 34 dny, MS 8-9 dní, takže i ovulace bude určitě později. Těhotenské příznaky stále mám, spíš ještě zesilují. Takže si říkám, že tam to mimi někde zašité musí být 🙂)) Ale to víte, doktor plácne, červíček zahlodá ...

many
9. nov 2007

ahoj holky 🙂
já když jsem šla poprvé,tak tam byl taky jen malý flíček a doktor mi tak nenápadně naznačil,že to můžu taky třeba oto přít,kdyby se to neuchytilo,taky jsem z toho byla hotová,nesmíš na to myslet,a věřit,že je to silný a že se to uchytí a bude se držet 😉 jinak taky na to někdy myslím,že v prvním trimestru hrozí samovolný potrat a mám strach,ale snažím se na to nemyslet,za 14 dní jdu na genetiku,tak bude snad vše ok

miriamka
9. nov 2007

Jardine,neboj.Ja som na prvom ultrazvuku tiez videla len plodovy vacok (mrkni mi v albume)a ziaden plodik.Ale o par dni neskor plodik uz bol 😵

hasimaa
9. nov 2007

Ahoj holky 🙂 mam otazecku, teprve tyden vim, ze jsem tehotna a mam trochu zmatek, jak se pocitaji tydny. Kdyz pisete, ze jste ve 4.tydnu, tak to pocitate od prvniho dne posledni menstruace a nebo priblizne 14po tom (co by melo dojit k ovulaci)??Bud to bych byla v patem a nebo ve tretim. Dekuju 🙂

miriamka
9. nov 2007

Hasimaa...daj si na tejto stranke datum poslednej mrchy a tam ti presne napise v ktorom tt a dni si.
www.tehotenstvo.academy.sk

hasimaa
9. nov 2007

Teda, to je skvele zpracovana stranka! dekuju, takze jsem za dva dny v patem tydnu 🙂 tak to uz by v utery neco mohlo byt na UZ videt 😀

miriamka
9. nov 2007

Hej...je to super stranka,mas tam kazdy tyzden tehu!

many
9. nov 2007

miriamka ta stránka co jsi sem dala je úplně super,hned jsem si jí uložila do záložek 😀 já už se taky těším až to mimi bude větší 😉

miriamka
9. nov 2007

Many...ja ju mam tiez uz ulozenu a stale si tam mozeram co ma caka v ktorom tyzdni 😉

many
9. nov 2007

já už se moc těším až budu chodit s velkým břichem 😀 mně se to vždycky hrozně na holkách líbilo 😀

miriamka
9. nov 2007

No ja sa uz tiez tesim na brusko...mne sa to hrozne paci 😉

many
9. nov 2007

a už ti trochu roste 😉 mně trošku narostlo a nemám žádný pás ☹ jsem jako sloup 😀 ale prsa mi začaly pěkně růst 😀

miriamka
9. nov 2007

No zajtra sa chcem odfotit,uz som si brusko 2 tyzdne nefotila a mam pocit ze podrastlo...lenze najlepsie to vidim az ked si porovnam 😉

many
9. nov 2007

já si ještě nefotila,ale taky brzo začnu 🙂
no jdu žehlit prádlo,tak se tu měj pěkně a přeju pěkný víkend,pa pa

janula1983
9. nov 2007

Ahoj Pistek,já jsem momentálně v 27 týdnu a po pravdě si myslím, že je to hodně individuální. Někomu není špatně vůbec, někomu hodně, každý to má jinak. Já do cca 7.týdne o malé ani nevěděla 🙂, za to pak si to vynahradila, každé ráno zvracení a vlastně ne jen ráno..zhubla jsem 4 kg za měsíc. Ale po 4.měsíci se to zlepšilo a teď už mi chutná až moc🙂, dělá se mi občas jen zle při čištění zubů, ale to už se obejde bez zvracení. Taky mě v těch prvních měících pobolíval podbřišek, ale to prý občas bývá, teď už vůbec a podle ultrazvuků je miminko zdravé a v pořádku. Ať ti vše dobře dopadne a je ti fajn,pá.

many
9. nov 2007

mně taky hrozně vadí zubní pasta 😝 pak se mi vždycky navaluje 😝

mywiel
9. nov 2007

Ahoj Rebecca ty si z Banskej Bystrice aj ja, ale zijem vo Svajciarsku uz teraz. Ja som v 8tt. a stale som ok, ziadne zvracanie, len zapchy.

many
12. nov 2007

ahoj holky 🙂

sandrika
12. nov 2007

Ahoj many 🙂

mywiel
12. nov 2007

Ahoj kocky, tak ako sa mate? 😉

many
12. nov 2007

holky,tak mně se daří suprově 😀 nevolnosti už skončili,takže vegáč 😀 dnes jsem prala záclony v obyváku a v pokoji a dělala prách,vysávala a teď už se budu flákat 😀 už si dělám vánoční úklid,protože nevím jak mi bude v prosinci,tak aspoň ty záclony mám z krku,ale prách mě samozřejmě čeká zas 😠 a okna mám taky hotový akorát jsme měli domalovat ložnici a na to zase nebyl čas,tak snad příště 😀

miriamka
12. nov 2007

Many...tak to je super,aj mne je uz v pohode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre