Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

fish
23. nov 2007

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7

A můžete si holky číst o 1.trimestru do alelujá. 😅

hacina
23. nov 2007

ahoj holky mám jeden asi laický dotaz, jsem asi v 5-6tt - nevím přesně, jelikož první návštěva a ultrazvuk po IVF mě čeká až příští středu, takže tak odhaduji🙂. Jsem objednaná ke kadeřnici a někde jsem tady četla, že by se neměl používat peroxid v těhotenství. je to tak ? děkuji mockrát

sloniiicek
23. nov 2007

juj, tak to ti neviem poradit. 😒

hacina
23. nov 2007

sloniiicek nevadí, děkuji i za reakci🙂 třeba bude někdo vědět 🙂

fish
23. nov 2007

Já myslím,že je to nesmysl.Já si barvím vlasy normálně.Připadá mi to jako babská povídačka.Spíš bych věřila,že ti třeba barva nemusí chytnout jako obvykle,když jsou ty hormony v těle zblázněné.

hacina
23. nov 2007

já jsem to poprvé četla až tady, myslím, že přímo v této diskuzi,ale někde z kraje, ale nevím to jistě, možná to bylo v jiném tématu. tak se raději ptám🙂)) doufám, že to není pravda , protože jinak budu vypadat celé těhotenství moooooc pěkně🙂

tamilla
23. nov 2007

No ja som sa na to pytala a zasada je taka, farbit sa mozme, ale iba velmi kvalitne farby a nechat to na odbornikoch. Cize nemali by sme to robit doma, ale v kadernictvach. Moja kadernicka tvrdi, ze ona sa farbila cele tehotenstvo a ma vela zakaznicok tehotnych co sa farbia. Ale cisty peroxid nie je zdravy ani ked nie si tehotna.

mausi
23. nov 2007

Hacino, ja jsem si v tehotenstvi vlasy taky barvila, ale jen setrnyma barvama a az po skonceni prvniho trimestru. Kadernice ti sice reknou, ze to vubec nevadi, ale ja bych to proste ten prvni trimestr nechala byt, pokud je v tom ten peroxid. Sance, ze by se neco stalo, je asi opravdu mala, ale kdyz to nemusi byt .....

hacina
23. nov 2007

děkuju moc za info. poradím se o tom se svojí kadeřnicí, je opravdu dobrá a možná bude vědět🙂 každopádně díky

fish
23. nov 2007

No já bych se asi spíš zeptala dr. nebo sestry než té kadeřnice.Ta to nemusí vědět.

pavlina05
23. nov 2007

hacina taky netuším. Ale zdá se mi, že už jsem něco o kadeřnici a barvení četla.
možná by nebylo špatný se zeptat holek zkušeňějších - v lednovkách, únorovkách by to mohly vědět! 😉

Já bych taky potřebovala melír. Ale tohle mne teda nenapadlo řešit?!

lu007
23. nov 2007

Ahoj všem - tdy Vám nechávám odkaz na krásnou sérii videí od početí až po porod:

http://www.pbs.org/wgbh/nova/miracle/program.html

pavlina05
23. nov 2007

lu007 jsi jednička, díky 😀
Všem hezký víken

poleva
23. nov 2007

ja tie videa nemôžem spustiť

many
24. nov 2007

ahoj holky,tak včera jsem byla na screeningu a výsledek mi pan doktor řekl hned - negativní , jinak mi dal papír pro paní doktorku a i pro mě a ještě mi dal 3 fotečky 😀 ale zapomněli jsme se zeptat na pohlaví 😀 tak to zjistíme příště 😀

loss
24. nov 2007

many gratulujem super spravicka a hladaj ten 2.trimester 😀

d.aniela1
24. nov 2007

luoo7 pekny odkaz skvely,,,uplne bozi zkopcila jsem si ho

gulocka
24. nov 2007

babenky chcem sa opytat hlavne cerstvych tehuliek co si o tom myslite a ci ste nieco podobne poculi zazili alebo ja neviem:
bola som s priatelom az den pred MS a teda do dalsej mrchy mam este 2 tyzdne. Cize som v pol. cyklu teda 17DC a aj po styku.Uz 7 den pocitujem take pocity akoby som ju mala kazdu chvilu dostat(pichne, tupo mierne zaboli v podbrusku). Ale problem je v tom, ze som to nikdy predtym nemala a som zmatana. Bola som v piatok aj u lekara pozrel ma urobil ster z krcka maternice (nepovedal na co mu to je) a na brusnom ultrazvuku nic nevidel a objednal ma o 3 tyzdne. Povedal ze aj keby som bola nic tam po 15 dnoch neuvidi a ani test mi asi nic neukaze v com mal pravdu. Samozrejme kedze nic neviem mozno ju o 2 tyzdne dostanem. Viem ze mnohe uz takto na konci cyklu alebo aj pocas MS otehotneli, ale predsa by som rada k tomu nieco pocula. Je nadej? mozem byt tehu este dodam ze mam na take jemne stlacenie bolestive bradavky a trosku obcas citim miernu bolest ku krizom. Okrem toho nic ine nevidim. BT nemeriam a neviem kedy mam ovu, takze teor. ak je okolo MS mohla by som byt. cyklus mam relativne pravidelny + - 28.
No a teraz mi povedzte, kto by z toho nebol jelen?

anta
26. nov 2007

Many, velká gratulace. Já jdu příští týden na krev do Gennetu a 17.12. jdu na UZV do gennetu, tak jsem napnutá, jak to vypadá.

tamilla
26. nov 2007

Many: super blahozelam 🙂
Baby mna opat zacalo vcera pobolievat v podbrusku, ale inak ako na zaciatku tehu. Sem tam ma tam pichne a som s toho poriadne nervozna

matinka
26. nov 2007

gulocka, vies, vsetko je mozne, ale bud trpezliva a pockaj na dokiho 😉

pavlina05
26. nov 2007

Many, velká gratulace 😀

loss
27. nov 2007

tamilla to pichanie mam aj ja pretoze sa stale roztahuje maternica,nebojkaj vsetko je v naj.poridku 🙂
many kde si zlatko ?Uz mi chybas 🙂

matinka
28. nov 2007

ja som posledne dva dni stale nejaka nervozna. Vzdy ked si to uvedomim, ukludnujem sa, aby som neuskodila mrnusovi. Nebyvam taka, tak teraz aspon viem v praxi, co je to zmena nalady 😖

masacek
28. nov 2007

Ahoj holky,taky si musím postěžovat se svými problémy.Jsem těhu podle menzesu 6tt,ale ještě jsem u doktora nebyla.vůbec mi není špatně od žaludku jen prsa trochu bolí.Občas mě pobolívá v podbříšku.Má někdo stejné potíže?

matinka
28. nov 2007

masacek, zo zaciatku asi vsetky, ja urcite 😅

anta
28. nov 2007

Masacek - A proč nejdeš k tomu dr.? Brání ti něco v tom? Já být tebou, tak tam teda honem rychle naklušu, ať je o tebe a dítě postaráno co nejdříve. 😉

katka_25
28. nov 2007

Prajem pekný deň všetkým. Nevie mi niekto poradiť? som tehotná zhruba mi lekár povedal, že v 5-6 týždni... zakúpila som si vitamíny Materna - Centrum, ale počula som teraz, že vraj nie sú dobré, údajne je lepšie brať vitamíny zn. Calibrum ???

matinka
28. nov 2007

myslim, ze su tu aj temy tykajuce sa vitaminov. Vraj od materny sa rodia vacsie deti, ale neviem, ci je to aj vedecky podlozene. ja beriem calibrum babyplan

katka_25
28. nov 2007

Viem, že sú tu aj témy ohľadom vitamínov....ale napísla som tu pretože sú tu čerstvé príspevky z dnešného dňa a chcela som poradiť čo najskôr, resp. sa niečo viac dozvedieť, a v danej téme, už skoro mesiac nikto nebol...tak preto, ďakujem za odpoveď aj tak ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre