Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
17. feb 2008

není zač 😉 hodně holek nechodí co teda znám 😉

vejinka
17. feb 2008

no ja sa na plavaren bojim chodit..aj ked garantuju cistu vodu nikdy neviete co tam je...moj svagor dostal brutalneho bacila z vody mu hnisalo ucho mesiac..ale to bol mensi..takze ja sa tam nechystam

claudinka
17. feb 2008

ved prave to.. ta voda.. to ma odradza asi najviac ☹

montinka
17. feb 2008

ahojte dievcata. hm ja som dostala pred dvomi rokmi z plavarne zapal zo spodu a odvtedy vdaka ale radsej sa okupem doma vo vani.:-ň aj ked sa to neda porovnat ale v tehotenstve riskovat taky zapal no radsej budem doma

claudinka
18. feb 2008

to mas uplnu pravdu.. 😀 tak sa teda plavania dobrovolne vzdavam..

a este by som rada vedela, mavate problemy s nizkym tlakom? Lebo akosi aj dnes som skoro odpadla v autobuse z Trnavy. Som musela stat, taky bol plny, ale dalsi isiel az o 30 minut a v tej zime stat na stanici sa mi nechcelo, najblizsi vlak isiel az o hodinu..
ved to urcite poznate, zaleje Vas horucava (som vysla uplne premocena od hlavy po paty von, uplne mokre celo) a zatmie sa pred ocami. na dlhsiu dobu. obcas som mala pocit, ze uz sa tam zosypem a pochybujem, ze by zastavil v preplnenom buse vodic na dialnici.. stalo sa mi to uz druhykrat vobec sa mi to nepaci ☹ ☹ ☹
len som sa chcela opytat, ako sa da tomu predist alebo ked uz sa mi to stane, ako to skratit alebo ako to nejakym sposobom zvratit, ked uz vidim, ze to na mna ide? Nikdy sa mi nic podobne nestalo, iba asi pred mesiacom v Carrefoure v Poluse v tom "super" vydychanom vzduchu a dnes.. a bojim sa, ze ked budem sama, ako to zvladnem.. nemam zaujem sa zobudit v nemocnici 😒

vejinka
18. feb 2008

no ja mavam tiez take stavy ale som doma...takze ak ma to chyti sadnem si a z hlboka dycham. nizky tlak mam asi stale...furt sa citim pod psa len dufam ze to nijako negativne nevplyva na drobca. dnes ma cely den hlava boli a vcera vecer som vracala. ☹ a dnes som velmi malo jedla lebo sa bojim ze to zasa pojde von 😠

claudinka
18. feb 2008

ja nastastie vobec nevraciavam, ani ranne nevolnosti nemavam.. iba tie zaludnene miesta ludmi su u mna sodoma-gomora.. a doma by som neviem co urobila, to sa mi este nestalo a dufam (klop klop) ze sa ani nestane. No vsak v buse nemozem ani vystupit, ani si sadnut, ani nic.. bezmocnost 😒

kharratka
20. feb 2008

Ahojte, cludinka to iste mam aj ja...az na tie nevolnosti....tie su, ale nastastie nevraciam, len je to taky pocit slabosti alebo ako by som to nazvala...no a cestovanie autobusom????? pomoooooooooooooooc ☹

ifuska
21. feb 2008

Ahojte kocky, som si akurat spravila testik a su //. 😀 Poradte- co obmedzit, s cim skoncit a s cim zacat?

lubik9
21. feb 2008

ifuska..pridaj sa k oktobrovkam..tram sa vselico dozvies 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mikimiska
21. feb 2008

claudinka stale nos so sebou nieco na pitie, mineralku, alebo nieco s cukrom....colu atd, ja to poznam stava sa ti to ked si naobliekana a je dusno, ja ako decko som nasim pravidelne odpadavala v obchodaku... xixixi VODA pomaha!!!

m1528
21. feb 2008

ahojte.uz tyzden si citam vase pisanie.tak som sa odvazila napisat aj ja.mam problem.2tyzdne mi meskaly.nakoniec som dostala m ale niake divne.trvalo to len 3 dni a stoho som mala krvacanie len pomaly 1den,ostatne dni zomna islo daco hnede.neviem co to je.no mam aj devne brusko,strasne ma v nom stekly a bolia ma prsia. 😢 mozem byt naozaj tehotna?stale sa sledujem.rifle ma tlacia a mozno mam zly pocit aj koly tomu ze ja som nikdy brusko nemala.poradte mi prosim.cakam na vasu odpoved 🙂

m1528
21. feb 2008

Kde ste vsetky.pomooooc,poradte mi ☹

matulik
21. feb 2008

m1528,nebooj...vyloz si nozky 😎 ,zajtra urob testik a nestresuj sa....mozno sa uhniezduje a potrebuje klud....
drzim ti palceky.... 😵

m1528
21. feb 2008

Dakujem matulik ze si napisala.myslis ze mozem byt tehotna?alebo co to ma znamenat?

matulik
21. feb 2008

ak to nie je cervene (alebo len trosicka),ale viac hnede,moze ist o uhniezdovanie...ale kazda zena je ina...skus sa mrknut sem ,najdi si prvy trimester...a potom chod tyzden po tyzdni...tam o tom pisu muuudre hlavy.... 😉
http://tehotenstvo.academy.sk/

m1528
21. feb 2008

no praveze cervene to bolo len prvy den a tie ostatne uz iba hnede. ☹ teraz uz nemam absolutne nic,stale chodim curat,takze asi tak.dakujem za stanku,urcite tam skocim pozriet. 😉

m1528
21. feb 2008

matulik este si tu? 🙂

montinka
21. feb 2008

m1528 skus si urobit testik. 🙂 drzim palce

m1528
21. feb 2008

ahoj montinka,ja som si testik robila ked mi meskaly tyzden no bol negativny.potom mi meskaly uz dalsi tyzden.akurat som sa chystala lekarovi ked som ich dostala na 3 dni ako som pisala.teraz uz nic.aj sa citim tak niak divno.aj mi je zle,no nevraciam a to brusko ma stresuje najviac ked som ziadne nemala ☹

montinka
21. feb 2008

tak skus kupit este jeden a uvidis. viem vyhodne peniaze mozno ale lepsie mat istotu ako stres nie?

m1528
21. feb 2008

mas uplnu pravdu,ozvem sa ako pokracujem 🙂

montinka
21. feb 2008

dobre budem drzat palce

m1528
24. feb 2008

ahojte baby.v piatok som bola konecne u lekara,aby zistil co sa deje.vsetko som mu porozpravala.vysetril ma a zistil ze ziadny zapal nemam,takze toto vsetko co sa somnou deje nemoze byt vyvolane niakym zapalom.povedal ze mam zvecsenu maternicu a sam si este nebol isty co a jak,pretoze mozem byt na zaciatku teho.no vravel ze to vyzera ze sa mam pripravit na materstvo.zajtra rano idem za nim znova,takze budu pokracovat vsetky vysetrenia.som zvedava strasne moc. 🙂 dufam ze ma bude zajtra cakat skvela novinka. 🙂

stankatt
24. feb 2008

m1528 drzim palceky 😀 😀 😀

m1528
24. feb 2008

ahoj stankatt,dakujem velmi pekne.aj tebe drzkam palceky a davaj si na seba aj na babatko pozor.dufam ze aj ja budem prezivat uz istejsie po zajtrajsku,to co ty.

m1528
24. feb 2008

stankatt,mozem sa este daco spytat?aj ty si mala alebo mavas ze ta bolieval zaludok alebo ta pichalo v podbrusku?ja to mam.bolia ma krize,picha ma v podbrusku aj ked to potom prestane a v poslednej dobe ma strasne boly a pali zaludok.a je mi aj tazko na vracanie no nevraciam zatial,len ma napina.co si myslis?dakujem za odpoved 😉

stankatt
24. feb 2008

m1528 mne nic nebolo, a doteraz ani neni... 😉 Jedine z coho mi bolo tazko, boli vitaminy pre tehotne 😀
Keby mi nemeskala mrcha, tak ani neviem ze som tehula.. 🙂
Iba raz som trochu zaspinila, ale doky povedal, ze je to v poriadku.

montinka
24. feb 2008

m1528 potom napis co ti povedal doktor po druhom vysetreni. drzim palce a vsetko co pises som mala aj. hm mozno to bude urcite asi mimo.🙂

m1528
24. feb 2008

ahoj montinka,urcite dam vediet,juj aj sa bojim co a jak a co mi vlastne povie.no strasne sa nato teskam ked to bude pravda.uz si to myslim aj ja tak troska.a duplovane ked som tam v piatok bola a povedal ze mam zvecsenu maternicu a ziaden zapal tam neni.mozno mi naozaj testik ukazuje este len / palicku,lebo je to len na zaciatku ako mi povedal doktor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre