Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

m1528
25. feb 2008

dufam ze mas pravdu montinka,no on si neni vobec isty a to uz by mal vediet,ci nie?alebo je skoro?moze byt ze by si nemohol byt este isty? ☹

stankatt
25. feb 2008

m1528 neboj, dobre to dopadne. Yajtra zavolas a vsetko bude OK

montinka
25. feb 2008

pozri ja som sla k doktorovi az v 10 tt tak neviem. mozno to je este moc malicke

misa84
25. feb 2008

ahoj holky, tak ja jsem dnes volala dr. aby me objednali na drivejsi termin nez na toho 7.3. a ona ze jelikoz jsem ted v 6tt tak ze bude lepsi pockat jeste ty 2 tydny, ze pak uz aspon pujde lepe videt srdicko a nebude me muset doktor preobjedvavat. jenze kdo to ma vydrzet, ze? 😅
snad jsme v poradku!!

andre
25. feb 2008

fim ... ahoj, mám za sebou niečo čo prežívaš, sme na to asik približne rovnako čo sa počatia týka ak uvažujem o 26.1. cca... takže bola som na ultrazv. v stredu min. týždeň, nič tam nebolo vidieť len vačok, a ani ti nebudem písať aké scenáre som si vypočula, úplne ma odrovnali, keďže som mala hnedý výtok a predtým krvácanie... tu na nete ma podržali babenky, to mi pomohlo veľmi... a dnes som bola znova a vraj tam máme drobca, malinkého ale vraj pulzuje, povedali mi že je to cca 6 týždeň... idem ešte zajtra do súkromného centra pre istotu, lebo s mojou dr. si zjavne nevieme "sadnúť" - ale to je o inom... chcem ti len povedať, aby si vydržala, ten čas je potrebný, aby bolo vidieť to čo má byť vidieť, viem že to je ťažké, tiež v tom žijem, ale hlavu hore, bude lepšie 😉

porubenka
25. feb 2008

Ahojte, ja vas chcem povzbudit, u mna tiez nebolo dlho dlho nic vidno. K doktorovi som sla 2 tyzdne ako mi meskal menzes, test a krvicka boli pozitivne, no na ultrazvuku nebolo nic. Doktor bol zlaty objednaval ma znova a znova, ze to moze byt trosku oneskorene. No a teraz to uz mame potvrdene ze cakame babatko. Neviem sice presne v ktorom som tyzdne,no teraz to moze byt cca 8tt. V marci idem prvy krat do poradne tak sa dozviem presne. A este ze mi vobec ale vobec nebyva zle, ziadne nevolosti nic. Len ma bolia prsia a obcas ma picha na pravej strane.

claudinka
11. mar 2008

Babyyyy, mam uplne zlozitu najtazsiu otazocku.. druhy trimester zacina trinastym alebo dvanastym tyzdnom? Lebo na kazdej internetovej stranke je to dane inak.. tak som teraz pomylena uplne 😎

many
11. mar 2008

ahoj holky 🙂
claudinka - myslím že 14 😉

mywiel
11. mar 2008

1-13t prvy trimester
14-26t druhy trimester
27-40t treti trimester

po 4ty tyzden prvy mesiac
5-8t 2hy mesiac
9-13t 3ti mesiac
14-17t 4ty mesiac
18-22t 5ty mesiac
23-26t 6ty mesiac
27-30t 7my mesiac
31-34t 8my mesiac
35-40t 9ty mesiac

dididi30
11. mar 2008

dik mywiel konecne mam prehlad 😀 no al eosm pocula zas ,ze az od 28 je 3 trimester no neviem.... 😒

many
12. mar 2008

to je jedno 😉 týden sem týden tam 🙂

loss
12. mar 2008

ahoj many davno som tu nebola ako sa mate?O chvilku zacinas 8mesiac super

deni88
12. mar 2008

Ahojte tehulky.
ANDRE, mám podobný problém a ti. Menštruáciu som mala naposledy 22. januára. Bola som u gynekológa 5. marca a dal mi injekciu na vyvolanie menštruácie. Robil mi sono a nič tan nevidel. Vraj buď som alebo nie som tehotná. Krv mi nebral, že mám prísť o 10 dní. Vraj uvidíme. TT som si robila, ale vyšiel negatívny. Som s toho dosť stresovaná, keďže sa o bábo snažíme už vyše roka. 9. večer a 10. marca som krvácala jemne ako pred menzesom. V tieto dni ma bolela veľmi hlava. Od vtedy mám nízky tlak 100/50, 105/60, ktorý som mala ideálny, a červenkastý výtok, keď sa utrem tak čerstvú krv. (Sorry, že to tak detajlne opisujem, ale už som fakt s tej snahy o bábo unavená). Chute nemám žiadne. Bolia ma vaječníky. Nemám ale také intenzívne bolesti ako pred menzesom. Nechcem volať doktorovi, veď tam chodím častejšie ako deti na klavír. Viem, že je ťažko povedať, či som alebo nie som tehulka. Musím len čakať. Ale chcela som sa o tom s niekym podeliť. Manžel povedal, aby som bola trpezlivá. A to som ja nikdy nebola a už ani nebudem. Tým chlapom sa to ľahko povie, keď nemajú také pocity ako my ženy. Prajem krásne tehotenstvo

adrioska
12. mar 2008

Deni88, uplne ta chapem, aj moj manzel to bral skor tak flegmaticky, aj ked po babatku aj on tuzi. Ale nepochopim, ako mozu byt chlapi taki trpezlivi, asi je to tym, ze su fakt z marsu a my z Venuse... 😀
no ale ked nechces stale otravovat lekara, tak si aspon nakup tehot. testy a sprav si trebars aj kazdy den...neviem, tazko je poradit, ked nie sme lekari a u kazdej to prebieha inak, myslim to tehotenstvo.
inak ten vytok mas/mala si asi z tej injekcie, nie?
prajem Ti aby si bola tehulka a zdrava! 🙂

jajajaja
13. mar 2008

ahojte ja som tu nova....ja som asi v 5tt, cize babatko ma asi tri tyzdne....na kontrolu mame ist o 3 tyzdne, ale este my ziadne testy krvy nerobili, doktor to potvrdil na ultryzvuku........kedy mi bude asi robit testy a kedy dostanem tehotensku knizku

montinka
13. mar 2008

ahoj jaja hm krvne testy ti budu robit asi o tie tri tyzdne ked pojdes na poradnu. a ked budu vysledky mala by si dostat knizku aspon u mna to tak bolo

jajajaja
13. mar 2008

preco to neurobil hned znamena to ze to este nie je iste?

montinka
13. mar 2008

ale ano je len do tej knizky ty hned zapisu krvnu skupinu a tak. mozno preto ju davaju az potom aby si nemala cistu.🙂

montinka
13. mar 2008

jaja ale zase kazdy doktor je iny mozno ju dostanes uz na kontrole

jajajaja
13. mar 2008

aha tak ti velmi pekne dakujem

montinka
13. mar 2008

hm no nemas za co. aj tak som ti moc nepomohla.🙂

loss
15. mar 2008

montinka ako sa mate?

cukruska1920
15. mar 2008

Ahojte....potrebujem od vas poradit.....13 den mi meska menzes ale test som mala negativny....mozem byt tehotna ?

luciask1986
15. mar 2008

ahoj cukruska mozne je vsetko ale mne osobne test ukazal po 10 dnoch moze to byt aj hormonalna porucha to som mala aj ja a jeden mesiac som menzes nemala ale drzim ti palce

jajajaja
15. mar 2008

ahojteeeeeeee ako sa mate? mozes byt tehotna ale aj nemusis trosku pockaj asi par dni a skus si ho spravit znova

jajajaja
15. mar 2008

aj ja potrebujem poradit, som v 5tt a ustupili pri priznaky teho tak sa bojim ci je vsetko v poriadku....asi budem pokojna ked dostanem tehu knizku len neviem kedy to bude lebo k lekarovi idem az po sviatkoch a neviem kedy mi ju chce dat, bojim sa ze sa dovtedy moze nieco stat

vejinka
15. mar 2008

jajajaja nestresuj...tym sme si presli asi kazda ze sa bojime..ja sa bojim tiez vcera ma hrozne bolelo od spodu ale chvala bohu som nekrvacala ani nic podobne len ta hrozna bolest ale preslo to po par minutach ze vraj sa roztahujem mi bolo povedane od starsej segry ktora ma dva porody za sebou ale tiez povedala ze ju to tiez bolelo ale v deviatom mesiaci takze si vies predstavit ako ma asi upokojila. ale dnes som bola na vydatnej prechadzke a zatial sa citim super..treba sa viac hybat aj ked sa nam nexce

mien
15. mar 2008

jajaja, keď sa niečo musí stať to nezáleži na tom, čim máš tehu knižku, poznám to teraz sa veľmi kontroluješ, ke´d ti je zle to sa ti nepáči, keď ti je dobre ani to sa ti nepáči, buď v klude všetko bude ok, tehotenskú knužku dostaneš tuším po 12 tt ja som ju tak dostala, lebo tedy si už bprekročila to rizikové obdobie, a ako si písala, že ti odstúpili príznaky to nič neznamená, veď aj ja som bola bez nevolnosti ja som vôbec necítila, že som tehotná, iba tak do 6 tt kým sa mi točila hlava, kebyže nemám bruško tak ani neviem , že som tehotná, všetko bude ok

beba29
19. mar 2008

ahojte 🙂 možete mi poradiť?Som tehu a na buduci tyžden mam ísť po1krat na ultrazvuk.Brala som Utrogestan ale už sa mi minul.Neviete do kedy ho treba brať? dakujem

montinka
19. mar 2008

beba to si brala na udrzanie tehotenstva vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre