Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

micanek
6. okt 2007

miriamka: ne ne 25.10. jdu pro průkazku a pak asi na UZV. Před 3 týdny jsem sice začala špinit, tak jsem jela do nemocnice a tam mi udělaly vnitřní sono a poslaly mě domů, že je zatím vš ok, ale je všechno moc malinké. Jo a ještě mi udělaly testy zda HCG stoupá.
Ty už máš UZV za sebou?

lucka0122
6. okt 2007

ahojte babulky mne je tiez zle zvraciam ale nie kazdy den.my podla sona sme v 6tt+7den a ja uz mam knizku 4 dni....a o dva tyzdne na kontrolu....

micanek
6. okt 2007

Tak asi je to všude jinak. Mám taky po konizaci čípku, tak třeba chcou semnou počkat, jestly Mican bude chtít u mě v pupíku bejt. Holt se musí pořádně držet... 😵

danuska24
6. okt 2007

mne bolo zle do konca 3 mesiaca, od 4 mesiaca nic. 😉

lucka0122
6. okt 2007

ked som bola prvy krat tak mi vobec nebolo zle ani som nevedela ze som tehu ale som mala MA ked som bola v 10tt

micanek
6. okt 2007

Já jen věřím, že když trpím teď, tak mi to třeba Micánek vrátí při porodu....jó kdyby... 😵

danuska24
6. okt 2007

Micanek tak v to dufam aj ja 😉

lucka0122
6. okt 2007

micanek to mame taky isty mesiac porodu?kupujete veci do predu?ja som predtym kupovala a potratila som ale to urcite nieje kvoli tomu asi to tak malo byt....

micanek
6. okt 2007

Snažím se nekupovat, ale nějek se mi to nedaří .... sem tam ujedu...

miriamka
6. okt 2007

No inac ani mne nie je nejako extremne zle...sice vecer mi je tazko na zaludok a aj by som grcakala,ale zatial sa to da vydrzat a grckala som len 2-3 krat.Snad uz to horsie nebude

neli37
6. okt 2007

Baby chcela som sa opytat ako citite bolesti bruska,ked to je v zmysle tom ze sa roztahuje maternica???? A este by som sa chcela opytat ci citite aj nejaku fyzicku bolest,resp. unavu,proste nieco ako svalovicu???Dakujem.

miriamka
7. okt 2007

Neli...ja citim ani nie bolest,jednoducho take akokeby natahovanie tam dole.Ziadne pichanie ani nic take,len jednoducho takje jemne tlacenie,tahanie...A ano,som stale unavena!

ksb
7. okt 2007

Ahojte baby - tak a ja by som sa rada podelila o nie tie príjemné stránky, asi od 6tt mi je ukrutne zle, stále vraciam, bola som aj týždeň v nemocnici a vôbec sa to nezlepšilo, od včera ma začalo pobolievať podbruško, zajtra idem k lekárke, tak dúfam že to bude OK. som na konci 10tt tak dúfam, že tie nevoľnosti už prejdú, ja už nevládzem, mám aj zápchu a len čo niečo zacítim idem vrackať. takže nezúfajte vždy to môže byť ešte horšie :o)

danuska24
7. okt 2007

ksb drzim prsty aby to co najskor preslo. mna to preslo s ,,uderom,, 13tt 😀

lucka0122
7. okt 2007

mne byva zle vacsinou v sobotu rano

dari226
7. okt 2007

mna stale picha raz v tom boku raz tam,byvalo mi aj tak ze som grgala terza ked mi pride zle tak si musim nieco male rychlo dat a je dobre
zaciatok teh,nevedli cio je to mimomaternicova tak 3 dni v strachu,nedavno som zacala krvacat takze tyzden v posteli,stale je nieco
terza sme v 12 tyzdni a stale sa bojim

many
7. okt 2007

ahoj holky,tak já jsem v 6. týdnu a zatím mi je dobře,semtam se mi jakoby zamotá trošku hlava a udělá špatně,ale hned dobrý,nezvracím,ale bolí mě bradavky,to je síla 😉 a v podbříšku a kamarádka je zdravotní sestra a říkala,že je to tím,že se zvětšuje děloha 😀

petrusam
7. okt 2007

Ahojky, také jsem v 6 týdnu, k Dr. jdu "až" 17.10., nemůžu se dočkat 🙂 prsa mám těžký jako kameny, mám výtok a hlava se mi občas zamotá, nemám moc chuť k jídlu ..

babuu
8. okt 2007

Ahojte babulky, ja som v 7tt a v stredu idem k Dr. citim sa pod psa, je mi stale zle, nechuti mi jest, pobolieva ma v podbrusku a dnes rano som skoro odpadla v kupelni ☹ Viem ze by som mala mysliet pozitivne a aj ked strasne chcem tak sa bojim 😖 Je to nase prve baby a mooooc sa nan tesime 😀 najhorsie je pre mna rano vstat a ist do prace 😢 a potom v praci, vsetky tie vone a pachy 😲 fuuuj, uz sa tesim ked to prejde a zacnem si uzivat tehu 😉

micanek
8. okt 2007

Tak já jsem v 8tt a valím dneska k doktorce, protože jsem včera krvácela.... tak mi držte pěsti.

babuu
8. okt 2007

Micanek, neboj to bude ok uvidis, asi ta Dr. necha na PN aby si si poriadne oddychla, to teraz potrebujes, tak sa drz, budem na teba mysliet 😉

miriamka
8. okt 2007

Micanek...drzkaj sa!A ake silne krvacanie si mala,ci len slabulinke na WC papiery?

d.aniela1
8. okt 2007

zdravím všechny 🙂 dneska jsem byla na prvnim ultrazvuku,a jsem nějaka smutná,viděla jsem jen těhotenský váček o průměru 11mm,a zatím nic víc,,,,! 😖 taky máte taková zkušenoasti?

miriamka
8. okt 2007

Daniela...neboj,to je ok.Mozno si mala ovulku neskor nez Ti to ukazuje.Ja som mala v 5tt+5 tiez len plodovy vacok o velkosti 10mm,potom v 6tt+2 bol plodovy vacok uz 17mm...a tak dufam,ze ked pojdem v pondelok na dalsiu kontrolu,to budem 9tt+1,uz bude vidno aj nieco viac.
Neznepokojuj sa,doky Ti nepovedal,ze je to ok?

d.aniela1
8. okt 2007

miriamka:řikal že je ještě plůdek nevidí že je ještě brzo že za 14 dni už by mohlo být něco vidět,teda ty týdny mě vůec nesedí tu mám 7tt a podle něho jsem teď 5tt.na další kontrolu jdu to už budu v 6tt. tak snad něco bude vidět,,a tobě tam taky nebyl vidět plod??,tobě ty týdny sedí??

miriamka
8. okt 2007

Daniela...mne tyzdne viac menej sedia,len som mala ovulaciu o 5 dni neskor,takze o tych 5 dni to rata popredu.
No ked mi robil uzv v tom 5tt+5 tak bol plodovy vacok len (mrkni mi v albume),ale potom 6tt+2 mi doky povedal,ze uz plodik vidi ale bol malinky a ja som ho nevidela moc,len taku machulku.
Neboj,vsetko bude dobre!!!

d.aniela1
8. okt 2007

tak to je super docela jsi mě ulevilo po tom tvém psaní,já měla poslední MS 22.8 ale ovulku až 4.9 tak mě tam habruje týden.. 😠 jsi hodna tak to ti držím palečky,,aby dalši kontrola byla, 🙂 už z plodíkem, 😀 a dej mi pak určitě vedět.

zuzanat
8. okt 2007

baby mate niektora migrenu? lebo ja uz som z toho zufala, mam ju denno denne uz asi dva tyzdne.pritom denne vypijem aj liter vody, caje a pod. paralen mi nezabera, tak uz neviem... 😔

loss
8. okt 2007

damielka
aj ja tu mam 10tt ale podla sona som len vo 8tt takze ten posun tam je tu sa to rata podla MS a na sone je skutocna velkost,tak sa neboj.Aj ja som bola na sone tak ako ty a tiez mi len potvrdil tehotnost a potom som isla min.tyzden a uz bola aj akcia a miminecko ma 1cm,takze sa neboj vsetko je v naj. poriadku 😵

miriamka
8. okt 2007

Daniela...neboj,vsetko je ok.Ja som mala poslednu mrchu 12.8,ale ovulaciu som mala 29.8,takze nejaky ten posun tam mam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre