Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

miriamka
11. okt 2007

Ahoj d.aniela,no dari sa celkom dobre.A Ty?

d.aniela1
11. okt 2007

ano v pohode jen vcera se mě maličko udělalo šoufl od žaludku ale krom toho že mě prsa váži snad tunu tak v pohodě,,, 🙂

miriamka
11. okt 2007

No u mna podobne...plne prsia,a co sa nevolnosti tyka,tak uz to nejako ustupuje,len som stale unavena.

d.aniela1
11. okt 2007

jejku bylo ti spatne????,me zatim ne,,,a spala bych taky,,ale syn me to nedovoli hihi 🙂 😀 😀

many
11. okt 2007

ahoj holky 🙂 tak já už taky čekám miminko 😀 doktor mi jen řekl,že jsem na začátku těhotenství a před 14 dny to měřilo 4 mm 😀 podle knížky a z internetu jsem si vypočítala,že bych měla být v 7.týdnu,v úterý jsem byla u doktorky,ta mi neřekla vůbec nic,akorát mám přijít za měsíc a je to zatím v pořádku a mám už neschopenku,protože dělám se dřevem,jinak nezvracím,ale je mi pořád divně od žaludku a nemám moc chuť jíst,ale večer jo 😀 a bradavky mě bolí jako ďas 😠 a v podbříšku a to je tím,že se zvětšuje ta děloha 😀

miriamka
11. okt 2007

No mne bolo zle tak 2-3 tyzdne dozadu,aj som ale 3 krat grckala ale to som este nevedela ze som tehotna...a inac som mala vecer hrozne stavy.Ale uz je to ovela lepsie 😉
Many,vitaj medzi nami 🙂

d.aniela1
11. okt 2007

many:vitám tě a moc gratuluju k těhu mimi měři 4mm nebo těhotenský váček????

miriamka
11. okt 2007

Many...tiez si myslim,ze to tehotensky vacok ma 4mm a nie mimi,na to je prilis skoro 😉

many
11. okt 2007

áááááááá to já nevím,řekl,že to měří 4mm,to jsem nikdy neslyšela ten těhotenský váček - v tom je plod?

miriamka
11. okt 2007

Ano many.Mrkni do mojeho albumu...tam je tie fliacik-tehotensky vacok a ma 10mm 😉

d.aniela1
11. okt 2007

kila.copak to je???

miriamka
11. okt 2007

Daniela...tam si hore das datum poslednej mrchy a pekne Ti to vyrata v ktorom tyzdni si a co sa dnu deje 🙂

many
11. okt 2007

miriamka - to je kráááásnýýýýý

miriamka
11. okt 2007

Je to krasny fliacik...a ked som bola potom o 5 dni neskor na ultrazvuku,tak uz mal 17mm takze pekne rastie.Teraz ma caka ultrazvuk v pondelok,tak snad uz aj plodik uvidim 😉

many
11. okt 2007

kila - to je ono to jsem si našla i na jiných stránkách a taky mi to vyšlo,jsem v 7 týdnu a plod by měl mít 1.3 cm 😀

d.aniela1
11. okt 2007

jo to je supééééér 🙂 miriamka to vis ze uvidis,,, 😀

miriamka
11. okt 2007

No tak podla tej stranky,moje mimi by uz malo mat skoro 3 cm 😉

many
11. okt 2007

né plod ale embryo 😉 opravuju se

d.aniela1
11. okt 2007

mno moje už 1,4-2cm coz si myslím že sedí ale mě ty týdny nesedi jak jsem uz psali ovulka a posledni mesntruace se liší 🙂

many
11. okt 2007

já se s váma teď loučím,je mi nějak divně,jsem unavená,jdu si lehnout k televizi,pa

miauka
11. okt 2007

miriamka, predpokladam, ze ten vacok meria 12 mm, miminko sa asi este odmeriat neda v tomto stadiu. Ci co tebe merali?
To som bola na potvrdeni tehotenstva vcera a znovu mam prist az za dva tyzdne.
Mne zatial zle nebyva, tak dufam, ze ani nebude. Kamosky mi hovorili, ze im zacalo byt zle, len ked boli hladne a ked hned nieco zjedli, tak im to preslo. Tak uvidim, ako to bude u mna. Ale prsia ma bolia statocne, no nejaka velka zmena velkosti este nie je, kedze ja ich normalne mam velmi malicke, ale muz hovori, ze on uz vidi narast 😀

miriamka
11. okt 2007

Miauka...no mne tiez uz nejako nebyva zle,bolo mi na zaciatku ale uz sa to lepsi.A prsia mam pekne plne,zmenu vidim,lebo predtym som mala prsia male 😉

loss
11. okt 2007

ahojte tehulky
mne a zle skoro cely den ale najhorsie je to vecer

d.aniela1
11. okt 2007

maminy zkuste tohle
http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=uvodni...
je to dobry mě vychazí holka 😀 😀

miriamka
12. okt 2007

D.aniela...aj mne dievcatko 🙂

hi2u
12. okt 2007

Ahoj holky,mám dotaz. Je možné aby mi bylo špatně už v prvním týdnu těhotenství? Dostala jsem totiž od doktorky prášky, které se nesmějí brát v prvních 3 měsících těhotenství a já nevím jestli jsem nebo nejsem těhotná, protože to je teprve týden. Ale dnes ráno se mi udělalo fakt zle. A jak rychle to pozná gynekoložka? Díky moc hi2u

miriamka
12. okt 2007

Hi2u,mne bolo zle a grckala som tak 1,5 tyzdna po oplodneni...ale to som vobec netusila ze som tehu.Neskor to uz bola pohoda,ziadne extra grckanie.
No doktorka to z krvi zisti dost skoro!

hi2u
12. okt 2007

miriamka:no, já byla včera na preventivní prohlídce na gyndě, jen mě prohmatala, ale krev mi nebrala. A nic o těhu neříkala. Mám strach co ty prášky, kdybych fakt těhu byla. A na test je taky ještě brzo.

miriamka
12. okt 2007

Hi2u,a robila ti ultrazvuk?Ak by si bola tehotna,tak v tomto stadiu len krvny test nieco ukaze,inac je priskoro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre