Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
21. nov 2007

no z té cesty do Brna mám strach,ale manžel pojede opatrně a je dobrý,že není sníh 😉 dělá mi zle ta D1 dálnice - furt tam jsou nějaký bouračky ☹ ale pojedem opatrně 😉

many
21. nov 2007

od kterýho týdne už si bere mimi výživu od matky nevíš?

loss
21. nov 2007

do 6tt nie je spojene s matkou,do 13tt ho vyzivuje zlte tesiesko ktore potom zanikne a funkciu prebera placenta

many
21. nov 2007

aha díky 🙂

loss
21. nov 2007

nemas zaco
inak super je to rozpisane na-www.tehotenstvo.academy.sk

many
21. nov 2007

jo tady stránky už jsem si uložila,dnes jsem se tam byla dívat 😀 jsou super 😀

loss
21. nov 2007

kazdy tyzden super rozpisany a aj fotecky je to uzastne 😵

many
21. nov 2007

jo jo 😀

loss
21. nov 2007

inak do toho Brna idete len tak alebo idete kupovat darceky?

anta
21. nov 2007

No v práci to jde, je to tady bez stresů a to jsem přesně potřebovala, klídek a pohodu, ačkoliv občas bych hodila teda raději záda a spala jak neviňátko, což v mém stavu asi už nepůjde 😀 😀

loss
21. nov 2007

anta a dokedy planujes pracovat?

anta
21. nov 2007

NO já předpokládám, že když vše bude v pořádku, tak že asi budu chodit do práce do doby než mě vyženou na mateřskou, to jest měsíc před porodem nebo já nevím, kdy to tak je?

loss
21. nov 2007

6 az 8 tyzdnov pred datumom porodu

tamilla
21. nov 2007

Caute baby, ako sa mate. Dlho som tu nebola, potrebovala som sa vydat a prezit nejaku tu svadobnu cestu 😀 Nastastie sme to vzdravi prezili a dostala som konecne vcera tehotensky preukaz 😉 Teda dufam, ze je vsetko OK, pretoze doktor mi nerobil ultrazvuk, ale iba vysetrenie. No ale citim sa super takze nestresujem. Ja tiez planujem pracovat pokial sa bude dat co najdlhsie.

anta
21. nov 2007

Loss - díky, já si to prostě nepamatuju. 😉

zmrzka333
21. nov 2007

Ahoj devcata, tiez mi je to divne ale prestalo ma pobolievat v podbrusku a citim sa dobre. Dokonca mi bolo zle len jeden den. Jedine co pocitujem ako tehu priznak je ze ma strasne bolia prsia a castejsie chodim na malu. Az mam strach ze ma to bruskoneboli.

pavlina05
21. nov 2007

zmrzka333 😀 jen tak dál s těma příznakama. Všechno bude dobrý! Vždyť buď ráda, že tě bříško nebolí!

zmrzka333
21. nov 2007

pavlina05: viac tehotna som sa citila ked som si robila tehu test. Brusko ostalo nafuknute ale bolest uz nie je. Inak som len v 7tt a brusko mam dost nafuknute, niektore kocky v 13tt maju ploske bruska a ja uz teraz gate nezapnem. V ktorom tt si ty?

pavlina05
21. nov 2007

zmrzka333 já jsem v 11+3. A bříško cítím jen někdy. Spíš mám ten špíček nad ním. 😝 Pobolívají mě prsa a jsem unavená.
Hold každá jsme jiná.

zmrzka333
21. nov 2007

pavlina05 o unave mi ani nehovor. Dnes som prespala cely den o 4 sa vratil manzel z prace tak ma zobudil a odtedy som hore.
To je pravda kazda sme ina

elenita
21. nov 2007

pavli, preco si si nedala tyzdne do pasu? 😕
inak caute 😉

loss
21. nov 2007

zmrzka pozri na moje brusko 😀
nic si z toho nerob ved si tehulka a kym bolia prsia a chodis na malu je vsetko Ok neboj isto,rastiete 😵

anta
22. nov 2007

No já jsem taky zaražená, že mi prakticky vůbec nic není, až se bojím, jestli je vše o.k., ale dr. asi ví, co dělá, že mě zve na UZV skoro až za měsíc.

loss
22. nov 2007

anta neboj isto je to v poriadku on aj podla vysetrenia vie ci maternica rastie 🙂

miriamka
22. nov 2007

Zmrzka...kazdemu brusko rastie inac rychlo.Ja zase by som uz aj chcela vacsie,a nie to moje pidi brusko 😀

loss
22. nov 2007

miriamka neboj na konci ti bude aj zavadzat 🙂

matinka
22. nov 2007

ja som sa vcera obzerala v zrkadle a tiez tam uz asi nieco vidim...

loss
22. nov 2007

matinka neboj brusko porastie ako z vody pozri na mna dufam ze ma dobehnes 😀

pavlina05
22. nov 2007

elenita já jsem si už prožila jedno zklamání, kdy jsem musela fotoalbum mazat a tt taky mazat. Tak teď jsem opatrnější. Dám si tam tt až v úterý po NT screeningu. Teda pokud......

Já bříško taky ještě nemám, jen mírný hrbolek nad stydkou sponou 🙂

zmrzka333
22. nov 2007

Dievcata vazim 46 kg ale brusko mam naozaj podla mna dost velke,nie je to take prave tehulkovske brusko, ale take nafuknute. Sranda inak mam z neho radost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre