Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

dann
2. okt 2007

ollako, urcite uz babatko uvidite, naskor rastie pomalicky a potom uz rychlejsie, cize sa tes a ziadny stres🙂

miriamka
2. okt 2007

Dann...mas pravdu,nesmieme si zle myslienky ani len pripustat...pekne sa tesit,relaxovat a byt v klude 😉

dann
2. okt 2007

miriamka, presne tak, detickam je najlepsie vo veselych bruskach🙂

miriamka
2. okt 2007

Tak to ano...a myslim,ze take obavy ci je vsetko ok ked nevieme co sa tam v brusku deje je normalne,len si nesmieme nic prikreslovat a mysliet zle

moncika15
3. okt 2007

mavali ste alebo mavate teplotne vykyvy a zimnicu? 😕

miriamka
3. okt 2007

Moncika...no zimnicu nemavam,ale teplotu mam stale vyssiu...ale doky povedal,ze to je normalne...

ollako
4. okt 2007

Ahojte tak bohuzial moje tusenie sa potvrdilo. Bola som na tom sone, cierna gulicka bola vascia plod ziaden, zajtra idem na cistenie.Som z toho taka smutna 😔

sandrika
4. okt 2007

ollako to ma strašne mrzí, ale nebuď smutnučká aspoň vieš , že dieťatko môžeš mať a určite čoskoro otehotnieš a potom a ťa už nepustí

ollako
4. okt 2007

Mna to tiez strasne mrzi, ale aspon zo mna opadlo to bremeno. Dva tyzdne som cakala na verdikt, ktory som tusila. Myslela som, ze sa z toho zblaznim. Teraz citim len smutok, ktory urcite prejde

miriamka
4. okt 2007

Ollako...to mi je hrozne luto.Aj Ti povedal doky preco sa to stalo?
Ach jo,clovek naozaj nevie kedy sa moze naozaj na mimi zacat tesit,vsak? 😒

ollako
4. okt 2007

Miriamka.. povedal, ze ide o zamlknuty potrat, ze ak chcem este mozem prist na kontolu, ale ja viem, ze je to zbytocne. V 10 tt by uz bolo vidiet aj srdiecko, ale tam bol proste len cierny flak. Sam povedal , ze si mysli, ze to nema vyznam. Ja som to akoby citila v kostiach. ☹
Dovod zrejme zistia az po histologii.

miriamka
4. okt 2007

Moja,nebud smutna...dalsie sa vam urcite coskoro podari.Tiez mam v okoli kocky co maly zamlknuty,a teraz uz koncia tehu a zockoro budu rodit,takze neboj...aj ked viem,ze je to smutne ked sa clovek tak na to tesi.

mirka20
4. okt 2007

ollako, strasne ma to mrzi ☹

loss
4. okt 2007

ollako tak velmi ma to mrzi viem ako sa citis ja mam za sebou dva missedy.Musis byt silna budem na teba mysliet,drzkaj sa zlatko

angel11
5. okt 2007

Ollako, je mi to luto ☹ Drzim vsak palce aby to na buduce vyslo.Uvidis, Tvoje slniecko urcite pride. 🙂

angel11
5. okt 2007

Dievcata, chcem sa vas este opytat ( aj ked mozno sa to tu uz preberalo) na bolesti v podbrusku. Ja som dnes bola u dokyho, a pytal sa ze ako co....ved to poznate a povedala som mu ze ma to tam pobolieva no a on mi predpisal NOS-PA. Brali ste to niektora? 🙂

angel11
5. okt 2007

Jaj a este som sa zabudla opytat. Mate uz vsetky tehu knizku???

sandrika
5. okt 2007

Ja mám už od 6 tt doístala som ju po výsledkoch z jkvy dokonca bez sona sama som bola prekvapená..

angel11
5. okt 2007

Hmmm...tak ja si este asi par tyzdnov pockam.

sandrika
5. okt 2007

inak tie tabletky neberiem a bolesti som mávala tiež, ale do 9 tt len dnes ma bolí,lebo som večľa upratovala ja zase beriem duphaston a ascorutin, lebo krvácam teda 3 x som...

angel11
5. okt 2007

ja sa stale bojim , ze by sa mohlo babu nieco stat. ☹ Ale zase na druhej strane doktor asi vie o com hovori. Uz som odmietla jest antibiotika co mi predpisali, Penicilin. Vraj sa moze, ale zase nebola som na umretie.Mierne zvysena teplota a tak.
Ale brusko ma boli stale... ☹ ☹ ☹

sandrika
5. okt 2007

anielik 😉 nesmieš sa takto strachovať aj ja som taká bola a vyvolala som si krvácabnie, od vtedy sťahuhej, behám, na svedbe som napriek zákazu pretancovala celú noc , dokonhca som pila - troku a malé sa má k svetu.Aj to tvoje sa má dfobre a hotovo, tioe tabletky mu irčite bneublížia na tžo sú určené napríklad nebyť tých majich drobčeka by soém už v brušku nemala.My&sli pozítívne a uvidíš, že vetko dobre dopadne, Je normálne, že ťa to bolí rozťahuje sa ti predsa maternica.

angel11
5. okt 2007

sandrika , dakujem. asi mas pravdu..🙂 To stresovanie mi nepomoze... 🙂

sandrika
5. okt 2007

ospraverdlňujem a za to písanie, ale z týmito dlhými gelovými nerchtami mi to fakt nejde, šmýka sa..

miriamka
5. okt 2007

No ja som tehu knizku dostala minuly tyzden,tiez po krvnych testoch ked uz vysledky do nej zapisali...

loss
5. okt 2007

vazne ja idem len 18.10 na odbery a pravdepodobne tehu knizku dostanem az 1.11 v prvej poradni 🙂
juj uz sa velmi tesim
vcera sme boli na some takze podla sona zaciname 8tt a miminecko ma 1cm

miriamka
6. okt 2007

Losss.super!Mna caka kontrola 15teho,tak som zvedava.Dufam,ze je tam dole vsetko ako ma byt 😉

angel11
6. okt 2007

miriamka urcite je... 🙂 😵

micanek
6. okt 2007

Tak já jdu 25.10. a vcelku se taky bojím. Je mi pořád zle. Dneska babička vařila guláš a jak začala dělat cibulku, no to bylo peklo. Žaludek mi jel všema rychlostma.nPři tom, jsem vždycky měla cibili moc ráda... 😖

miriamka
6. okt 2007

Micanek...ale prvy uzv uz mas za sebou,vsak? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre