Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

mery.luu
22. dec 2007

no já mám taky z horké koupele strach - miluju horkou vanu, ale minulý týden jsem po sprše - a nebyla horká, dávám si tedkom pozor - začala špinit jasně červenou krev......tak bych to moc neriskovala (alespon do nějakého 38tt 😉 )

many
22. dec 2007

no tak já se raději osprchuju 😉 za chvílli dorazím 😀

mery.luu
22. dec 2007

já se taky těším, až se budu moct naložit do horké vany...to je balada, super relax.....Manžel, nechápe jak tam můžu takhle vegetovat, přes páru v koupelně tam nejde skoro vidět.... 😵 Ale pak to zas prej na konci těhu urychluje porod, tak jsem zvědavá.....
Když jsem byla těhu se synem, tak jsem měla strach, že mi ve vaně odejde plodovka a já to tak nepoznám...naštěstí se tak nestalo 🙂
Budu rodit po 10 letech - tak to už jsem zas jak prvorodička, nic si nepamatuju... 🙂

many
22. dec 2007

Lukášek se těší 😉 co bych chtěl raději nebo je mu to jedno 😉

mery.luu
22. dec 2007

Když jsem mu řekli o tom, že bude mít sourozence tak skameněl a řekl : no dobrá, ale holku neberu... 😀
Tedkom je hrozně rád, že bude velký brácha a už bere i holku 🙂
Plánuje jak bude jezdit s kočárkem a jak mi bude pomáhat , tak jsem zvědavá jetli mu to nadšení vydrží alespon týden... 🙂

many
22. dec 2007

no týden určitě jo 😉

mery.luu
22. dec 2007

jaký plánuješ věkový rozdíl mezi dětma??

many
22. dec 2007

dva nebo tři roky 😉

many
22. dec 2007

teď je mi 27 🙂

maruska39
23. dec 2007

Mey.luu - já jsem z Ká - 6,ale bydlím tu teprve 2 roky,2 roky jsem bydlela v Ká- 8 a 19 let v Ká-4 😉

sandrika
23. dec 2007

Ahojte 😵

montinka
23. dec 2007

Ahojte ako sa mate? Hm aj ja sa radsej iba sprchujem ktosi mi kedysi povedal ze vraj kupat by sa nemalo,tak radsej neriskujem.🙂

meriva
27. dec 2007

ahoj holky, potrebovala bych poradit...V 6tt mi zacalo byt spatne, nezvracela jsem, ale dopoledne mne dost napinalo a bylo mi proste nevolno. V 7tt to najednou prestalo a uz je mi par dnu dobre. Bojim se, aby bylo vsechno v poradku...Na kontrolu jdu az 14.1.

Nemate nektera podobnou zkusenost s ustoupenim priznaku?

meriva
27. dec 2007

Jinak prsa mne boli i nadale a dnes rano me dokonce znovu naplo ke zvraceni, tak nevim...taky to muze byt z toho, jak jsem z toho nervozni...

sandrika
27. dec 2007

meriva všetko je v najlepšom poroadku ja zvraciam už 5 mesiacov pribrala som zatiaľ 2,5 kg a Luky sa má k svetu 😀 buď v pohode

meriva
27. dec 2007

sandri, kdybych zvracela, tak bych se nebala, jde o to, ze me po par dnech nevolnosti prestalo byt spatne a nevim jestli je to ok...

sandrika
27. dec 2007

je mojaej švagrinej tiež nebolo vôbec nič neboj ono to ešťe príde ,ale zvracať nemusíš vôbec!

meriva
27. dec 2007

ja vim no...moje kamoska zjistila ze je tehu az v 11 tt a taky ji nic nebylo. Jen nechapu proc mi bylo 5 dnu spatne a pak najednou nic...tak snad je to v poradku 😅

sandrika
27. dec 2007

určite ano , neboj sa je to normálne

anta
27. dec 2007

Ahoj holky, tak se vám hlásím z domova 😉 Konečně nebudu tolik závislá na tom, jestli se mezi vás dostanu v práci, tak zdravíme já a bubla 😉 Je něco nového?

pampuliacik
27. dec 2007

ahoj meriva, myslim ze sa nemas coho obavat, pokial ide o ustupenie priznakov. ja som tento isty problem riesila asi 2 tyzdne dozadu. tiez mi bolo v 5-7. tt velmi zle, nevracala som, ale bolo mi hrozne nanic, bolelo brucho, mala som aj krce a strasne prestrasne ma bolel zaludok. a potom ako zacal tusim 8.tt sa mi polepsilo pocas jednej noci! vecer mi bolo zle a rano som sa citila upne v pohode. a este som mala dojem ze prestavaju boliet aj prsia. velmi som sa zlakla, ze sa nieco stalo babenku a trpla som do dalsieho usg, ktory bol az v 9.tt. a bolo to v poriadku! dokonca nam male na ultrazvuku aj zamavalo! bolo to uzasne. takze sa nicoho neobavaj, mozno sa len zmiernili priznaky. bolesti prsnikov a trochu aj zaludka sa mi opet vratili, ale uz je to miernejsie.takze ziadny strach 😎 vsetko bude fajn 😅

loss
27. dec 2007

anta ahoj
meriva neboj babo je Ok isto 🙂

tynucha
27. dec 2007

ahojte, mám podobný problém jako meriva, takže díky holky za uklidnění 🙂 Já mám zatím těhotenství dost divoký - mezi 7-8.tt mi bylo celé dny blbě a bolelo mě břicho a vazy okolo, bolely mě prsa. Nezvracela jsem ani jednou. Pak se to najednou obrátilo, břicho přestalo bolet, prsa bolely dál a přidala se k tomu zácpa. Blbě mi přestalo být z jídla a naopak začalo být z jakýchkoliv pachů (benzín, jídlo, cigarety). Poslední týden se to ale všechno uklidňuje, tak jsem z toho nervózní, když mi bylo blbě, tak jsem aspoň věděla, že je to ok, že to tak má být. Takže meriva: je to určitě ok, musíme si věřit!

sandrika
28. dec 2007

babenky nie každé telo matky bojuje proti miminku akoby to bol votrelec, tým čo býva zle si na to nejde zvyknúť organyzmus.Hovorím vám bedte len radi ja zvraciamkaždý deň a dala by som čokoľvek , aby som si mohla konečne tento 6 mesiac začať užívať, lebo doteraz som veľa radosti z tehu nemala...Ste v poriadku!!!!!!!

meriva
28. dec 2007

dievcata, ste zlaticka, uz som kludna. Navyse mi dnes bolo po ranu dost zle, takze je urcite vsetko ok. Ja som taka rada, ze sa mam s kym poradit 😉

sandrika
28. dec 2007

odtoho sme tu 🙂

montinka
28. dec 2007

ahojte babulky. ako sa mate? ako sviatkujete?

anta
29. dec 2007

Ahoj holky, já už jsem od toho "svátkování" pěkně líná, takže doma je pohodička, manžel je hodnej a stará se o nás jako o vlastní 😀 Tak vás zdravíme 😉

loss
29. dec 2007

ahojte babulky tak ako sa mate?

anta
29. dec 2007

ahoj loss, máme se krásně 😉 a ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre