Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

montinka
19. jan 2008

neviem uz som zvykla tu pisat a tam budu asi zase nove baby

sandrika
19. jan 2008

budú, ale sú ylaté všakpíš ajsem aj tam tamsa preberá už niečo iné ako tu 🙂 ja v stredu začínam už tretí trimester
Inak ,kde bývaš? A založíš si aj album?

montinka
19. jan 2008

no zalozim ale az ked budem mat nejaky fotky vo fotaku cize asi az po narodeni drobca,kedze nemam scaner. Hm byvam V ziline. Ozaj uzivas calibrum mami? Nie je vela dve tabletky za den?

sandrika
19. jan 2008

neužívam kupila som siholen teraz a ak budem tak budem len 1 ja som sdo 12 tt brala kzs.listovú a nepravidelne maternu , lebo mi z oboch bolo ťažko..
Ak sa pestro stravuješ nepotrebuješ to , rodia sa potom veľké detičky
Jaj ta nemáš od foťáku kábel do počítača, ani k telefónu..?

montinka
19. jan 2008

mam ibaze fotak ma oco so sebou vo Svajciarsku. takze som bez neho.no ja to beriem iba preto ze som uz raz potratila a ze mam choru stitnu tak pre istotu. No a ak bude velke aspon budem rodit cisarskym rezom. 😝

sandrika
19. jan 2008

však berem, ja ťa neodhováram ja kebz som nemal taký citlivý žalúdok tak tiež berem...
Proti potartu bz som ti, ale skôr predpísala Duphaston a Magne B6

orlandovacajka
19. jan 2008

sandrika ty uzivas duphaston?? mala si nejake vedlajsie ucinky? mne je hrozne a teraz neviem ci je to z duphastou alebo co 😔 mam strasne navaly tepla a je mi na odpadnutie 😖

montinka
19. jan 2008

Vsak prve tri mesiace mi doktor predpisal nejake lieky na udrzanie tehotenstva a teraz ze uz to netreba. Tak vitaminky budem stale papat dalej. Inak to je tvoje prve babatko?

sandrika
19. jan 2008

orlan ja som z neho akurát pribrala, brala som houž v 14-tich 5 rokov , abz som vôbec dostávala mrchu....
A potom vtehu len pri krvácaní 4 naraz ..., ale na odpadnutie mi nebolo...pozri v letáku či je to pri nežiadúcich účinkoch ak tak ho vsaď, ale nie som si istá, že to máš z neho...načo ho berieš ty?

sandrika
19. jan 2008

monti áno a dlho vytúžené.... tiež som siveľa vytrpela, prekonala choroby od výmislu sveta...rôzne infekcie a najhoršia bola bulímia ktorou som trpela vďaka mojej mame, ktorá mi vykrikovala, že som tučná a stále ma zhadovala, urážala a týrala,následne som nemávala ovulku tak ma určili ya neplodnú a predsa a Lukáš mi dodáva chuť žiť a len vďaka nemu som sama od seba dokáyala prestaťyvracať aspoň naschva, Lebo Lukz je prieberčivý a keďže mám skayený žalúdok veľa jedál nemôžem, ale bojujeme a aj keď je menší ako bz mal bzť snažíme sa a vzhráme 😉

orlandovacajka
19. jan 2008

sandrika ja ho beriem aj na upravu cyklu aj na otehotenenie .... v pondl uz idem k lekarovi tak sa ho popytam ale mne zase vobec nechuti jest ani nic ale neviem ci to nebude aj z toho ze by som mohla byt /dufam 😀 / tehu 😅 preto sa pytam na tie vedl. ucinky fakt normalne sa citim ako v prechode 😠

sandrika
19. jan 2008

orlan no ja by som povedala, že môžeš bzť tehu ako si na tom s mrchou?

montinka
19. jan 2008

orlan budem drzat palce.🙂

montinka
19. jan 2008

Ozaj dievcata ako by ste chceli rodiť? Normalne alebo s epiduralkou?

sandrika
19. jan 2008

Normálne asi ......epidurálku veľmi neodporúčajú

orlandovacajka
19. jan 2008

vies co ja mrchu praveze cakam od pondelka 🙂 ked zajtra doberiem poslednu tabletku tak by sa mala dostavit do cca 3dni tak uvidime 😕
monti dakujeeem 🤐

montinka
19. jan 2008

preco nie?

sandrika
19. jan 2008

orlan nie do troch dní, ale presne na 3 deň, ver mi po dlhoročnom užívaní 😉 😀
Takže verím, že nedorazí
/dajne ťa potom môže aj rok vkuse bolieť hlava 😖

montinka
19. jan 2008

to vazne. no zbohom.hm skoda ale ved este porozmyslam

orlandovacajka
19. jan 2008

sandri dakujem za infosku 😀 😀 no modlim sa nech nechodi 9* mesiacov 😀 😀

sandrika
19. jan 2008

ja som tak brala dva mesiace HAK vzsadila som a už nedorayila.... 😉 budem na teba mzslieť, držkaj sa nech to dobre dopadne ak na Duphason mrcha nedorazí si určite tehu
monti nemusí ťa bolieť , ale môže a budeš potom nervózna ,ale počula som viac negatývnych náyorov na epidurálku

montinka
19. jan 2008

ked ja neviem ci zvladnem normyalny porod teda toho sa nebojim ale toho zasivania na konci

bubinko83
19. jan 2008

Ahojte,baby som v 8tzdni a vobec mi nechuti jest,vsetko mi smrdi a naduva ma.Je to normalne? Kedy to prejde? Poradte!!!!! dik ☹

sandrika
19. jan 2008

to už nebudeš cítiť , keď uvidíš tokrásne tvorenie čo ti dajú do náručia

montinka
19. jan 2008

bubinko mna naduva doteraz a ani trosku mi to nie je prijemne ale to patri asi k tomu a tiez bohvie ako nejem.🙂 ale tebe to moze prejst skorej ako mne.

sandrika
19. jan 2008

mne to prešlo v 16 tt už úplne a tým sa mi bruško zmenšilo na polovicu

montinka
19. jan 2008

myslim ze kedze mam problemy so stitnou tak mne to neprejde. lebo zapchy a naduvanie ma trapili aj predtym nez som otehotnela. takze sa z toho "tesim"

bubinko83
19. jan 2008

Doktorka mi hovorila ze mam jest aj nasilu,ale ked mi nieco zachuti,idem si pre to a uz mi to nechut.Iba banany mi chutia,Aj ma trosku krize bolia,bude to pravdepodobne tazke.........ale aj krasne 😕

sandrika
19. jan 2008

bubinka to patrík tomu 😉

montinka
19. jan 2008

no ja radsej nasilu nejem lebo mne zase kamoska vravela ze babatko vraj toho vela nespapa tie prve mesiace tak mam jest iba tolko kolko budem vladat . a musim to tak robit lebo inak by to skoncilo asi inde ako v zaludku.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre