Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
3. dec 2007

ahoj holky 🙂 tak mě taky bolela hodně prsa a už je to lepší,o číslo se mi zvětšily 😉 ale pořád mě bolívají bradavky a to je síla ☹

num7976
3. dec 2007

many,to snad nas idu boliet cele tehu a potom este aj pri kojeni? 😨 aspon ze sa nam zvacsia,ked uz tak bolia-inak bojim sa,ze budem mat strie-aky pouzivate vy kremik?

many
3. dec 2007

já teď používám na prsa od avonu - zpevňující krém na prsa,jinak jsem si koupila od Dermacolu - speciálně pro těhulky - a to je na prsa,na břicho i na nohy 😉 mažu se ráno a večer a nešetřím 😉 jinak holky radí,že nejlepší je sádlo nebo olivový olej 😉

veronique83
3. dec 2007

Snehurka já si dělala první test 11 dpo a vyšel pozitivní, ale hodně záleží na době ovulace. Koupila jsem si test s citlivostí 20 a testovala ráno, večer před tím jsem už vůbec nepila a v noci také ne, aby byla moč co nejvíce koncentrovaná. A // se objevily ještě v limitu.
Držím palečky 😉 😉 😉

tamilla
4. dec 2007

Ahojte tehulky, ako sa mate?
Ja som teraz dost vystrasena, pretoze moja dobra kamaratka cez vikend potratila v 10tt Viem, ze to so mnou nema nic spolocne, ale ved to poznate, ked sa to tyka niekoho bliskeho ☹ Hovorila, ze vobec nic necitila iba zacala spinit a uz bolo neskoro. Jedine co si uvedomila, ze ju uz 2 tyzdne neboleli prsia, no a preto man strach pretoze mna od 8tt tiez uz vobec nebolia. Neviete ako je to, prestava to casom, alebo vas bolia stale?

many
4. dec 2007

ahoj tamilla - to je mi líto co se stalo tvojí kamarádce ☹ chuderka ☹ ale ty se neboj,to není daný,že tě musí furt bolet prsa,mě taky hrozně moc bolely a pak přestaly,pak za nějakou dobu zase začaly a teď mám problémy jen s bradavkama ☹ ale to se nesmíš bát,že kvůli tomu příjdeš o mimi,neboj 😉 nejhorší je ten první trimest - do toho 12 t. hrozí samovolný potrat,protože se to tam neuchití tak jak má,proto třeba já dostanu kartu od doktorky až dnes 😉 ale to je jedno,jen neměj strach,určitě jsi v pořádku 🙂

matinka
4. dec 2007

baby, da sa nejako podporit to male, aby sa uchytilo? Asi hlupa otazka, vsak? 😒

many
4. dec 2007

matinka - nedá ☹ ale neboj,hlavní je,abysme na sebe byly opatrné a na mimi taky,netahat nic těžkýho 😉

many
4. dec 2007

moje sestra potratila před loni na jaře,měla tenkrát mimoděložní a hned dva dny po ní potratila naše kamarádka a doktorka říkala,že je takový období,že je hodně potratů,že je to třeba i tím počasím - vzduchem 😒

tamilla
4. dec 2007

Dakujem za podporu, ved ja viem ze je to velmi individualne. Ta kamoska hovorila, ze tak v 6-7tt strasne utekala niekam na autobus, ale tak ze sa potom nemohla vydychat asi 1/2hod a potom ju dost boleo brusko. Takze baby ziadne behanie a nosenie nakupov.

matinka
4. dec 2007

many, davam si maximalne pozor, ale zacitala som sa teraz do jednej smutnej temy... no uz to nebudem robit.

ja som hladnaaa a v robote ma nikto nechape a nechcu ist este na obed! (este to nevedia 😉 )

many
4. dec 2007

matinka - vydržať 😀 my už obědváme jako každý den zase u netu 😀 ale koník mi dnes pořád vypadává ☹

mywiel
4. dec 2007

Tamilla hlavne ziadny stres to neprospieva najviac, a vacsine samovolnych potratov je v prvom trimestri, ale tomu sa neda zabranit, telo vyluci embryo vacsinou vtedy ked nastane nejaka vazna malformacia tak to ma priroda zariadene. Viem, ze su to strachy vsetkych mamiciek aj moj, ale lepsie je mysliet pozitivne a byt kludna, tym pomozes najviac. Ja napr. uz vobec necitam nejake smutne temy tu, lebo potom ma to len znepokoji a naco nakoniec, ved sa ma to netyka. Drzim vsetkym palce. 😉

many
4. dec 2007

mywiel - ahoj 🙂
my tobě taky 😀

anta
4. dec 2007

Hoj ahoj holky, koukám, že jste se trochu pohroužily do smutku, tak úsměv a myslete na to, že těhu je nejkrásnější období ženy. Tak doufám, že se vás trochu pozdvihla na dušičkách. 😉 Holky, my si teď opravdu nemůžeme dovolit být víc smutné než je zdrávo, musíme myslet na ty naše malé bobulky, co v sobě nosíme. 😉

loss
4. dec 2007

ahojte mame v brusku 200G a 17cm velku slecnu

many
4. dec 2007

loss - tak to už je Nellinka macíček 😀 😀 😀

loss
4. dec 2007

ano tak sme sa dohodli s muzikom 🙂 tu temu som ti hodila hore tak hladaj

many
4. dec 2007

☹ 😒 ☹

loss
4. dec 2007

many 387 prispevkov
v tejto teme na hornej liste si daj domov a v tabulke najdes temu myslim ze posledna prispela verulka

many
4. dec 2007

tak tam něco napiš ať jsi na vrchu,já to fakt nevidím 😀 😀 😀

loss
4. dec 2007

ok napisem cakaj

pavlina05
4. dec 2007

ahoj tamilla ! ☹ Je mi líto kamarádky. Já jsem to měla úplně stejně ☹
Ale prosím, nenervuj se a nestresuj. Buď v klidu. Někdy prsa bolí víc a někdy míň.
Budete v pořádku!
😉

num7976
4. dec 2007

ahojte kocky..
jej loss tak to je uz riadna babizna!no super,tak aspon vies,ze je vsetko uplne v poriadku!

pavlina05
4. dec 2007

loss tak to už je macík ta tvá holčička! 😀 Už abych měla taky takového!!!!

sensual
4. dec 2007

ahojte, zaujimalo by ma ci ste vsetky vedeli o tom ze ste tehotne...a ked nie dokedy ste o tom netusili?? viem ze sa to do tejto temi nehodi... ale nenasla som podobnu temu

pavlina05
4. dec 2007

sensual většinou holky měří BT a pak už to ví. Já bohužel neměřila, ale hned jak se měla dostavit MS, tak jsem zkusila testnout. Jinak jsem na sobě nepoznala že jsem těhu.
Myslíš, že jsi těhulka? testovala jsi??? 😀

sensual
4. dec 2007

pavlina05, myslim, ze niesom tehulka....iba sa informujem, lebo sa aj tak trocha priznam, asi by som bola rada tehulkou ale neviem ci je nato spravny cas...myslim ze niesom...sice som mala MS iba jede den, ale to moze byt aj z lietana..myslim si..kedze som momentalne v zahranici..a presne som letela domov v tu dobu

many
5. dec 2007

sensual - jak já vynechala antikoncepci tak jsem mívala M taky třeba jen den nebo dva 😉 jinak já si dělala test až jsem měla týden zpoždění a příznaky jsme měla stejný jako bych měla dostat M - bolest v podbříšku a nalitá prsa 😉

many
5. dec 2007

loss - mně pak včera furt nešel koník ani beremese,tak jsem to musela vypnout,tak proto jsem tu už nebyla a dnes ráno jsem nemohla spát,tak jsem už po 6. výjměčně vzhůru,ale možná pak ještě půjdu do hajan,jestli to na mě příjde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre