Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

loss
8. okt 2007

ahoj miriamka ako sa mas?

miriamka
8. okt 2007

Loss...celkom dobre,az sa cudujem.A Ty?Ako sa dari?

d.aniela1
8. okt 2007

Loss a miriamka moc vám děkuju opravdu jste mě uklidnili 🙂 díky..moc těším se až půjdu na další sono..

neli37
8. okt 2007

Ahoj, len som sa chcela opytat,ze v ktorom tyzdni by uz malo byt vidno na tehu teste dve palicky urcite?Dakujem

babuu
9. okt 2007

Ahoj Neli37,mne meskala M 7 dni, ked som si robila prvy test, mala som //, urobila som si este dva (inej značky - pre istotu a tiez boli //) dva dni na to som isla k Dr a povedala mi ze som v 5 tyzdni 🙂

miriamka
9. okt 2007

Neli...u mna podobne...test som si robila 17 dni po oplodneni,a hned // 😵

loss
9. okt 2007

danielka nemas za co tasim sa s tebou 😵
neli ja som testovala 5dni od meskania a uz tam boli a jasne vtedy som bola priblizne v 3tt 🙂
miriamka zatial sa mame faj vo stvrtok sme na sone merali 1cm takze sa tesime,zatial som doma a 18.10 ideme na odber krvi tak verim ze bude dobre

miriamka
9. okt 2007

Loss...neboj,bude dobre!No som zvedava co mne ukaze sono v pondelok...naposledy som bola v 6tt+2,a teraz pojdem to uz budem 9tt+1 takze by malo byt uz aj nieco vidiet 😉

d.aniela1
9. okt 2007

skvělý.tak ti moc držím palečky,,,,já jdu taky jako miriamka, budu v 6tt+2což tam snad už bude něco maličko vidět..jinak mě cákne,,, 😖

miriamka
9. okt 2007

Daniela...je to inac hrozne to cakanie,co?Ale musime verit,ze je tam dole vsetko v najlepsom poriadku!
Ako sa inac citis,nejake nevolnosti?

d.aniela1
9. okt 2007

při prvním dítku nevolnosti byli,te´dka nevolnosti žádné zatím ale opravdu je to ještě brzo podle ovulky bych mohla byt 5tt což je ještě brzo tak at to nezakřiknu,ale prsa mě bolí,,a to mám velikost D to je budu za chvíly vozit na tůčku 😀 😀 a jak je tobě??,

miriamka
9. okt 2007

Daniela...ja mam tazoby na zaludku,pred 3 tyzdnami som 2-3 krat grckala,ale viac uz nie.Tazoby mam na zaludku najma poobede a vecer.Inac nic extra...tiez prsia naliate,ale uz su menej citlive nez pred 2 tyzdnami...

d.aniela1
9. okt 2007

miriamka:tak to je super že je lepe,tak to je dore znameni, 🙂 me ten ultrazvuk vychazi na ten 6tt+2 a ty jsi tam byla,,to je ta fotka v albumku nebo uz jsi neco videla,

miriamka
9. okt 2007

Ta fotka je ked som bola 5tt+5,a ked som isla 6tt+2 tak ten vacok mal uz taky fazulkovity tvar a doky mi ukazal taku machulku ze to je plodik,ale to este moc vidno nebolo 😉

d.aniela1
9. okt 2007

jo tak ...tak uvidime..co tam bude 🙂 jelikoz máme v rodině dvojčata tak ještě toho málo štestí by na mě spadlo 😀

miriamka
9. okt 2007

Ja som chcela dvojicky,ale nic to,nabuduce sa mozno podaria 🙂

d.aniela1
9. okt 2007

šmarjáááá miriamko je to fakt mazec 🙂 člověk si to prej vůbec neužije...je to všechno moc pod tlakem,,mám kamarádku a ta má dva kluky,a těm už je 2,5 a teprve ted je v klidu,a uživá si to,,, 🙂

miriamka
9. okt 2007

No je pravda ze ja by som chcela dvojicky dievcatka,s chlapcami by to bola makacka...ale ratam,ze aj s jednym budem mat co robit 😉

d.aniela1
9. okt 2007

mno to ano,,,a ty by jsi chtěla děvčátko?aj já jelikož už mám snyka doma tak abych měla páreček

miriamka
9. okt 2007

No ja mam taky silny pocit,ze dievcatko v brusku aj mam 😉

d.aniela1
9. okt 2007

fakt jo????tý vado ty to poznáš?podle čeho???

miriamka
9. okt 2007

No nepoznam to...ale este ked som ani len netusila ze som tehotna,sa mi v sne zjavil tatino (ktory tento rok zomrel)a povedal mi ze som tehotna.Aj som to manzelovi hovorila a len sme sa pousmiali ze to urcite,ked idem na laparoskopiu...lenze o 2 tyzdne na tom som nasla // 😵
A zjavil sa mi este asi pred vyse tyzdnom a putal sa ma,ze ako sa ma mala Rebeca,a je ze kto?A on ze predsa to dievcatko co mas v brusku 😉
Takze neviem ci mam tomu verit alebo nie,ale mam pocit,ze tatino to zhora koordinuje 🙂

d.aniela1
9. okt 2007

fíííha tak to je hezký..tak to ti moc přeju..aby ti to vyšlo 🙂 je správný že tě tatka hlidá 😀 🙂

miriamka
9. okt 2007

No uvidime,ale mam pocit ze tatino mi to naozaj vsetko akosi popredu oznamuje 😉

d.aniela1
9. okt 2007

tak já se loučím přišel mi syn,tak se mu jdu věnovat já se tu ukážu přeji ti hezky den 🙂 a dávej na sebe velký pozor..... 🙂 🙂 🙂

lucka0122
9. okt 2007

ahojte babulky ako sa mate?ja uz som v 7tt+2dni a to uz mam brusko uz od 6tt.a vam ako rychlo rastie brusko?

miriamka
9. okt 2007

Lucka...no ja mam brusko najma vecer.Citala som,ze to je tym ze sa maternica zvascuje a tym padom creva roztahuju 😉

miauka
10. okt 2007

Ahojte maminy. Ja som tu prvy raz...dnes som bola u doktora a potvrdil mi to, co ukazal test pred tyzdnom. Cakame s muzikom babatko 🙂
Tak vas tu v praci trochu citam a povedala som si, ze sa pripojim. Doktor mi povedal, ze podla MS som v 8tt a podla velkosti plodu v 5tt, tak o dva tyzdne mam prist zase, aby mohol urcit presnejsie. Urobil mi aj fotecku, taka machulka tam je vidno...moj maly hrasok meria 12 mm 🙂

miriamka
10. okt 2007

Miauka...super,gratulujem k tehu!
Miminko meria 12mm,alebo plodovy vacok?

d.aniela1
11. okt 2007

miauka.moc gratuluju,,, 🙂 🙂 🙂
miriamko.jak se daři????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre