Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

jankapo
17. nov 2007

Modesty..na nevolnosti je este skoro...bud rada...mne zacali az cca v 8tt a trvali do 14tt a uuuplne mi to stacilo. 😖 Ale patri to k tehulkovaniu, tak co sa da robit.Pobolievanie v podbrusku je sucast tiez asi celeho prveho trimestra, u niekoho viac u ineho menej. Ak je to neprijemne, ja na to beriem magnezium, predpisal mi lekar, uvolnuje to maternicu (delohu) a nemalo by boliet. Aspon skus pit mineralku s obsahom magnezia... 🙂 a mas pravdu, nie je dovod na paniku, kym nie je s bolestou krv...
mas len dovod na radost- prajem pekne tehulkovanie, mne uz zacal 4mes. a je to parada... 🙂 🙂 🙂

loss
17. nov 2007

modesty tak ako pise jankapo vsetko patri k tehulkovamiu a popod brusko ta bude boliet ako bude rast maternica
a nevolnosti tak mne zacali v 12tt a trvaju dodnes takze mozno ta to len caka
no aj ja ti zelam krasne tehulkovanie a vesele brusko 😵

many
17. nov 2007

ahoj holky 🙂 jo já měla nevolnosti od 5.týdne do 10.týdne,už mám klid,ale naštěstí bez zvracení 😉
loss - kde je ten druhý trimestr - furt to nemůžu najít,doufám,že to najdu do příští soboty 😀

loss
17. nov 2007

nazov je-čo sa deje v druhom trimestri....
a je hned na hlavnej stranke tehotenstvo len dobre hladaj

many
17. nov 2007

Ok 😀

loss
17. nov 2007

dobre many 🙂

many
17. nov 2007

stejně jsem to zase nenašla 😀 ale to je jedno už to nechám na příští sobotu 😉 pak si vás nějak najdu S.O.S 😀

loss
17. nov 2007

ok potom to nejak spolu zvladneme pa a pekny vecer

many
17. nov 2007

jo tobě taky,já teď vylezla z vany,ale ještě tady budu někde lítat 😉

loss
18. nov 2007

many ahoj 🙂

matinka
19. nov 2007

diky baby, uz som si na tie bolesti aj zvykla a tesim sa na nevolnosti 😀

many
19. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak už v pátek jedu na screening - už se to blíží,doufám,že bude vše v pořádku 😉 jsem z toho trochu nervózní. Nevíte,jestli mi tam hned řeknou výsledek nebo se na to čeká 😉

loss
19. nov 2007

many caka sa na vysledky,drzim palce neboj vsetko bude OK

many
19. nov 2007

ahoj loss - to je škoda,že to neřeknou hned,to budu nervózni ještě dlouho 😉

loss
19. nov 2007

kasli na to nemysli vobec ze moze byt zle ja si to takto vravim kazdy den su obavy to je jasne ale nepripustam si ich tak velmi,proste sme tehulky malinke rastu a vsetko bude dobre a v maji budeme kocikovat 😵

many
19. nov 2007

no na to se už těším 😀

pavlina05
19. nov 2007

Holky! Už jste byly na NT - screeningu? Jek to probíhalo? Jaké máte pocity? Mám tam jít příští týden...a mám docela strach!

many
19. nov 2007

ahoj pavlina - co to je NT 😉 to je ten screening v prvním trimestru 😉 já jdu v pátek 🙂

pavlina05
19. nov 2007

many jj, v 11-13tt.Prosím, tak dej pak vědět jak to probíhalo! Ty jdeš do Olomouce asi, že?

many
19. nov 2007

jo,jo,holky mi říkaly,že to je jen ultrazvuk po břiše a uslyším bušit srdíčko,jiank známé tam řekli,že budou mít chlapečka 😉 tak já pak dám hned vědět,jedu do Olomouce a máme tam přijet mezi 8 a 11 hodinou 😀 na krvi jsem byla v 10.týdnu

pavlina05
19. nov 2007

Přibližně vím o co se jedná, jde o změření šíjového projasnění +nosní kůstky a následně zjištění genet. vad a Downa. Proto mám spíš strach. Zjištění pohlaví...to ´mě zajímá na posledním místě.

many
19. nov 2007

jo,taky se bojím a doufám,že bude vše OK,ale říkala jsem,že těch 1400,- obětuju,prý to zjistí o 10% víc vad jak jiná genetika,je lepší si toho nechat udělat víc pro jistotu 😉

pavlina05
19. nov 2007

přeně many. Tady v Brně za 1450 u Dr.Vlašína. Tak prosím prosím, dej vědět na Ip. Díky moc.

many
19. nov 2007

jde na mě únava,tak si jdu lehnout,pa pa

pavlina05
19. nov 2007

Dobrou 😎

pejty
19. nov 2007

promiňte,že vám sem tak vtrhnu
pavli...já jdu na ten NT do Brna k dr.Vlašínovi teď ve středu,už teď mám nervíky,pak Ti písnu jak to probíhalo 😉

anta
19. nov 2007

Ahoj Many - tak už jsem poprvé na novém pracovním místě, vypadá to, že bych tady mohla mít klídek, tak uvidíme 🙂 Zdravím všechny holčiny 🙂

many
19. nov 2007

no pejty - dej nám vědět 😉 budeme čekat,mně má napsat ještě jedna maminka ta jde taky ve středu,ale do Olomouce 😉
Anta - tak ať se ti moc moc daří 😀

many
19. nov 2007

Pavli,tak mi psala jedna holčina co byla v Brně a výsledky jí volali ještě ten den 😀 tak ještě jsem zvědavá jak je to v Olomouci 😉

pavlina05
19. nov 2007

pejty tak to na tebe budu ve středu myslet!!!! A prosím, pak všechno napiš 😀
many, hlavně aby byly ty výsledky dobré!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre