Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

anta
22. nov 2007

No holky, já mám v pase 83 cm a to měřím 157 cm 😀 včera jsem se vážila a dosáhla jsem poprvé v životě 50 kg 😀

loss
22. nov 2007

nikdy nebudeme tucnejsie isto 😵

anta
22. nov 2007

🙂 Já z toho mám dokonce radost, že přibývám (tedy aspoň zatím) 🙂

loss
22. nov 2007

ja tiez

saudi
22. nov 2007

Kočky, kedy ma vyznam ist na USG aby bolo vidiet aj bijuce srdiecko?

tamilla
22. nov 2007

Cauko, neviem presne co je USG, ale ja som bola na ultrazvuku koncom 6TT a uz mi potvrdili tlkot srdiecka. Kamoske potvrdili az v 11tt tlkot, ono to je asi individualne.

saudi
22. nov 2007

hej, USG=ultrazvuk. tak este pockam, aj ked uz neviem vydrzat 🙂

sloniiicek
22. nov 2007

caute babule. mne sa zatial v zrkadle tiez nic nezda. ☹ ale snad to pomaly bude rast. 😉 ja som si perala obvod bruska a uvidim o tyzden ci nieco narastlo. 😀

sloniiicek
22. nov 2007

pavlina - viem presne o com rozpravas, ale jednoducho treba mysliet pozitivne, ze tentokrat to vyjde. aj ja to tak beriem. 😉

tamilla
22. nov 2007

No mne sa zda, ze mam uz dost velke brucho. Vecer vacsie ako rano 🙂 ale to bude sposobene asi tym, ze ma dost nafukuje 😀

pavlina05
22. nov 2007

sloniiicek 😀 beru to pozitivně, ale s rezervou.

nikitazak
22. nov 2007

ahoj tehulky. posilam vam pekne stranky, kde je videt jak mimi kazdy tyden vyroste:http://www.babycenter.com/fetal-development-images-10-...

matinka
22. nov 2007

diky, nikitazak 🙂

loss
22. nov 2007

saudi po 6tt uz srdiecko bije o 106 🙂

sloniiicek
23. nov 2007

prajem pekne ranko. pavlina - neboj. urcite bude vsetko vporiadku. a obe to dotiahneme do vitazneho konca. 😉 ja som to prvykrat brala tak, ze ked som isla k doktorovi, tak som si stale opakovala, co ked nebude nieco vporiadku. a nebolo. ☹ tak teraz druhykrat si vravim a verim, ze je vsetko vporiadku.

nikitazak - ta stranka je veeelmi pekna 😉

matinka
23. nov 2007

bre ranko 🙂
ja som tu stranku vcera rovno poslala manzelikovi, nech moze sledovat, ako rastieme 😉

anta
23. nov 2007

No holky, já jsem sama děsně napnutá, jestli je vše v pořádku, UZV jednou za necelý měsíc mi přijde strašně málo. Co myslíte vy?

sloniiicek
23. nov 2007

anta - ani mi nehovor. ale kedze som teraz na zaciatku z lekarskeho hladiska rizikova, tak som bola najskor po tyzdni, ci uz bije srdiecko a teraz idem po dvoch tyzdnoch. ale potom neskor to bude tiez dlhoooo.

matinka
23. nov 2007

no mne pri prvej kontrole este nic nebolo vidiet a teraz mam mesacnu cakacku, este teda 9 dni, to je asi najdlhsie, kedze som ho este nepocula 😠

loss
23. nov 2007

matinka neboj uz bude male vidno a aj srdiecko 🙂 takze uz sa mozes tesit teraz

matinka
23. nov 2007

ved sa aj s buducim tatinkom patricne tesime 😀
okrem nas to zatial nikto nevie, chcem to radsej povedat neskor, ako skor..., alebo ked uz neskryjem priznaky.
Aaaa, vcera som sa 1.krat fotila 😉 , tak si zakladam sukromnu bruskovu zbierku 😎

loss
23. nov 2007

matinka daj do albumu nech sa tesime s tebou a neboj aj my sme povedali ze sme tehu az v 14tt,tiez sa velmi,velmi teskame,mne bolo malicke vidiet prvy krat v 7tt prestne malo vtedy 1cm a srdiecko uz bilo takze aj tebe budee isto je to nadherny pocit ved uvidis 🙂

matinka
23. nov 2007

vidis, na album som vobec nemyslela, musim draheho poziadat, nech mi posle tie fotky a doplnim 🙂

sloniiicek
23. nov 2007

matinka - aj ja som bola prvykrat v 5tt+4 dni a nebolo nic vidiet, len gestacny vacok 7,7 mm a mala bodka - to bolo akoze babatko, tak ma objednal o tyzden a predpisal lieky. to som mala uz 6tt+5dni (cize 7 tt) a babatko bolo uz 7,3mm a kraaaaasne mu bilo srdiecko. bolo to nadherne.

loss
23. nov 2007

vidis bude to ok aj slonik to potvrdil 🙂
a uz sa tesim na fotku 😉

anta
23. nov 2007

No je to děsný ty dlouhé lhůty, člověk má prostě o to mimi strach, obzvlášť kdy ví, že taky existuje to zamlklé těhu, tak snad vše bude o.k. ještě týýýden 😖

matinka
23. nov 2007

no ale preco mna objedenala az o mesiac od prvej navstevy, ked tam nic nevidela, ved aj sloniicek bola hned o tyzden... nestaraju sa o mna malo?

matinka
23. nov 2007

anta, ved prave...

tamilla
23. nov 2007

Ahojte, prezivame to asi vsetky rovnako. Ja mam tiez stale strach, ale treba to ukludnit, pretoze to nasim zlatickam asi moc neprospieva

sloniiicek
23. nov 2007

matinka - a potom ma objednal o 14 dni znova na kontrolu - cize 3.12. matinka nemusis sa bat, u mna je to mozno preto tak, lebo som uz mala MA a tak ma chce mat mozno pod vacsou kontrolou zo zaciatku. a dokonca musim brat aj duphaston. takze sa vobec nelakaj. inak je to urcite normalne, ze vola az o mesiac. hlavne, ked si bola mozno moc skoro. ak si teraz v 7tt, tak by skor aj tak nic nevidel, az teraz!! takze klud. 😉 jasnee. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre