Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

loss
5. dec 2007

ano bol so mnou velmi bol nadseny dalsia kontrola je 20.12 my sme tak dost sledovany co ma celkom tesi 😵

zmrzka333
5. dec 2007

ahoj kocky neviete mi niektora povedat ako sa robi to NT vysetrenie? vaginalnou sondou alebo zvonku?

loss: mas krasne fotecky malej

sensual
5. dec 2007

many, ja som letela domov v dobu ked som mala mat MS ale nemala som, az doma tiez priblizne s tyzdnovym meskanim a iba jeden den a nemala som vobec ziadne MS priznaky...ale test som si nerobila...

lalunna
6. dec 2007

caute koceny, som tu nova

pavlina05
6. dec 2007

Ahoj holky a čau lalunna !!!! 😀 Gratuluji k // 😀 jak se cítíš????

many
6. dec 2007

ahoj holky - vítáme další maminy 😀 😀 😀

loss
6. dec 2007

zmrzka dakujem a vy sa mate ako,malicke poslucha?
lalunna vitaj a aj tvoje babenko v brusku 😵

num7976
6. dec 2007

ahoj lalunna aj ja ta vitam-ja som tu tiez skoro nova 🙂

loss
6. dec 2007

num ahoj tak ako sa mas dnes este ti nie je zle?

num7976
6. dec 2007

loss 😀 veru ani nie,ale asi zacinam mavat take pocity hladu ako keby,no a ked si nieco zobnem,tak mi je hned lepsie..a ty ako?babenko este necitis?

loss
6. dec 2007

no uz sa mi sem tam zda zeby to mohlo byt malinke ale este som si nie ista no dufam ze do Vianoc to bude ono
a to som mala aj ja ked som sa nenajedla bolo mi zle zaludok ako na vode ze?
No uz to zacne

num7976
6. dec 2007

loss no to mas pravdu,fakt sa mi tak zda-no teda,najlepsie na tom je,ze este nik nic ani len netusi-iba ja a priatel.. 😅

loss
6. dec 2007

no ked ti tacne byt zle uz to neutajis

num7976
6. dec 2007

no to isto,ach jo,ale musim vydrzat az v novom roku moze vyjst pravda von

loss
6. dec 2007

preco*?

num7976
6. dec 2007

lebo priatela mam v zahranici a pride presne na vianoce,tak sme sa dohodli,ze to oznamime pekne spolocne,preto nechcem ani v robote o tom hovorit,aby sa to k nasim alebo k jeho rodicom nejako nedostalo prv..

loss
6. dec 2007

jasne chapem

num7976
6. dec 2007

no jo..chcem sa spytat neni nejaka dlha doba od prvej kontroly po druhu?bol asom 26.11.07 a idem az 7.1.08...nejako sa mi to nezda!

zmrzka333
6. dec 2007

dievcata ako sa robi ten NT screening? vaginalnou sondou alebo zvonku? Uz som objednana na 28.12.

loss: ahoj, malicke poslucha len som dostu unavena.

num7976
6. dec 2007

zmrzka tak to ti ja neporadim-vobec neviem co mas na mysli...v tomto som uplne blba! 😨

tamilla
6. dec 2007

Caute,
Na NT ultrazvuk idem v pondelok, tak Vam presne poviem ako sa to robi. Je to dolezity prvy screening robi sa okolo 12tt meria sa oblast sije dietatka a nosova kost - na odhalenie Downovho syndromu. Zacinam mat stres ako nam to v pondelok dopadne.
Num: neboj je to sice viac ako mesiac, ale maju cez sviatky dovolenky tak preto Ta objednali neskor.

zmrzka333
6. dec 2007

tamilla: dakujem a drzim v pondelok palce 🙂 vsetko dobre dopadne

zmrzka333
6. dec 2007

num: a urobil ti dr. aspon ultrazvuk?

num7976
6. dec 2007

tamilla dik-som o nieco opat mudrejsia..
no ja som bola u dr. prvykrat v 6tt plus 1 no a bola som na ultrazvuku,tak najskor mi robil cez brusko,ale nic nebolo vidno,tak robil zospodu no a to som uz videla-tak malo 6mm a samotne embryo 2mm a uz bilo aj srdiecko.. 😵

loss
7. dec 2007

num super
baby mne to asi nerobili nic mi nepovedali len z krvi mi robili testy

veronique83
7. dec 2007

Holky závidím...už chci taky na utz 😀
Strašně mě teď bolívá v kříži, nemáte některá něco podobnýho??? Ono to bude asi i taháním mého staršího synka, ale když na vás koukají ty nešťastný očička... 😵

many
7. dec 2007

ahoj 🙂
veru - mě teď chytají bolesti v kříží,nemůžu ležet na zádech - pak nemůžu vstát - hnus ☹

tamilla
7. dec 2007

ahoj,
loss: co Ti nerobili, NT ultrazvuk? ale urcite ano, pozri do materskej knizky. Najprv sa robi ultrazvuk a hned nato sa berie krv.

anta
7. dec 2007

Ježiš many nestraš mě, to mě čeká taky, jooo? 😉

miriamka
7. dec 2007

Mne NT merali v 12tt,a na krvne testy som bola objednana az teraz v 17tt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre