Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

loss
29. dec 2007

aj my sa mame fajn som sice chora bola som aj v nemocnici mala som vysoke teploty ale uz mam iba natchu a malicka asi pred 2minutkami zacala cvicit 😀 co ma velmi tesi

pavlina05
29. dec 2007

Ahoj holky!!!!
Mye máme taky dobře, ikdyž dnes mě pobolívá břško!

Loss, první pohyby jsi měka ve kterém tt ???

many
30. dec 2007

ahoj holky 🙂
loss - ty jsi byla chuderko v nemocnici ☹ hlavně,že už jsi doma a v pořádku 😉 bylas tam dlouho?
holky já už to mimi 3x cítila,to bylo určitě ono,když jsem byla úplně vklidu a měla uvolněné bříško a dala si ruku na něho,tak jsem cítila,jako by takovou bublinku jak mi projela přes ruku,holky psaly,že je to ono 😒

anta
30. dec 2007

Tak to je moc krásný, že ti tam malá cvičí 🙂 No já potkala u pana doktora těhulku a ta byla chudák děsně nachcípaná. Pak jsem se od ní dověděla, že se v tomto stavu vrátila z nemocnice" To mě teda dostalo. A včera mi říkala kámoška, že prý po porodu dostaly druhý den všechny ženy ke snídani vajíčka na tvrdo, dokážete si to představit? To je hrozný, tak doufám, že ty jsi na tom byla lépe a dobrý je všechno ju? 😉

montinka
30. dec 2007

Ahoj baby. Chcem sa spytat. Je normalne ked silnejsie fuknem pri fukani nosa a z toho ma sem tam strasne pichne pri vajecniku? A obcas ma bolia aj pocas dna bud jeden alebo druhy.Je to normalne,ale ziadne krvacanie ani nic take nemam

anta
30. dec 2007

montinka - pokud nekrvácíš tak bych se toho zas tak nebála. I mě občas píchne v bříšku, ale už jsem se odnaučila bát každého píchnutí 😉

loss
30. dec 2007

pavlina ja som prve pohyby citila na konci 20tt takze je to cerstve a strasne mile 😀
many bola som tam len den mala som vysoke teploty a malicka sa nehybala tak mi urobili sono a stiahli teplotu uz je dobre aj malinka uz cvici a ja mam uz iba natchu
montinka aj mna bolia sem tam vajecniky

papuellka
30. dec 2007

montinka, jsem teprve 4 plus 6, stále mě pobolívá břicho, vždycky to přijde, rychle odejde, ve vaječníku mi také často píchá, přesně jak popisuješ ty, i v tom případě, pokud sedím a prudce vstanu, chvíli musím počkat, než to přestane a pak se můžu narovnat, ale tady tohle to píchání jsem měla už i před těhu, snad se není čeho obávat...

montinka
31. dec 2007

dakujem dievcata ukludnili ste ma. tie pichnutia v brusku si uz nevsimam len tie vajecniky ma vyplasili. ale ked pisete ze by to malo byt v poriadku,tak som kludna.🙂

anta
31. dec 2007

Tak holky, dnes jsme byli na kontrole a zase jsem měla možnost vidět Bublinku, pěkně jí tam to srdíčko tluče, to je krásný pocit 😉 Jinak teda, co si budeme vyprávět, to díťátko ve mě má hlavičku jak z prdu kuličku, ale to bříško, to má teda vypapkaný, myslíte, že by to mohlo být tím, jak já jím? 🙂

jajka78
31. dec 2007

Ahojte zeny, zistila som ze som tehotna, asi 5 tyzden, Ako naschval som prekonala anginu /museli byt antibiotika)a spravil sa mi opra na pere. K tomu mam zvysenu teplotu 37 az 37,3. U lekara som este nebola nakolko su sviatky a dovolenky. Vcera som mala zrana velmi silne krce, musela som asi pol hodinu lezat bez toho aby som vstala. Len dufam, ze sa tieto vsetky negativa na babatku neprejavia ☹ mozno trpim zvysenym strachom.myslite ze sa to moze prejavit hned na zaciatku?vdaka

pampuliacik
31. dec 2007

ahoj jajka78. s tymi krcmi ja mam velmi bohate skusenosti 😠 najme prvych tyzdnoch tehu - najme v 5.-7. som mala silne krce, takmer ako intenzivne menstruacne bolesti, rozne bodanie a podobne. podla lekarov by ziadne bolesti nemali byt- ale- povedzme si uprimne- vacsina bab co tu pisu, tak to zazili. len ide o to, ze silne krce a intenzivne "menstruacne" bolesti by byt nemali, len obcas nejake to pichnutie a bolesti zo zvecsovania maternice. podla seba mozem povedat, ze psychika asi zohrava velku ulohu. treba sa pokusit byt v pohode (co si pri krcoch ale clovek tazko "prikaze") 😎 mna lekarka vypisala od 7-10.tt na PN, dostala som samozrejme magneB6 a brala som aj sumive magnezium- a pomohlo! nesmierne som si oddychla a citim sa v pohode- takze treba viac oddychovat a pre "klud" duse by som sa o probleme zmienila aj lekarke- magnezium na krce naozaj pomaha. takze sa drz a hlavne- neboj sa 😉 strach a uzkost (aj ta podvedoma) velmi vplyvaju na to, ako sa zena citi a z osobnej skusenosti tvrdim, ze dusevna pohoda/nepohoda sa prejavuje aj na zdravotnom stave.drzim palce 🙂

jajka78
31. dec 2007

ahoj pampuliacik, dakujem za odpoved.zatial som nemala zaidne krce, vobec nic, ani spinenie nebolo.Len vcera to bola vazne velmi silna bolest, ani otocit, vstat.dnes je to uz lepsie ale este trochu pri stlaceni citim slabu bolest. a este jedna vec. v noci sa velmi silno potim, mavala som to aj pocas menstrucii, 1-2 tyzdne pred menzesom. pretrvava to vsak i teraz.

loss
1. jan 2008

jajka hned po sviatkoch zajdi k lekarke antibiotika v tehu su nie najlepsia volba a zvalst v prvom trimestri nech ta radsej skontroluju na teplotu si nemozes dat v prvom trimestri nic je to strasne no musis to len domacky vylezat a vyliecit zabaly a bylinkove caje,babenko je este malicke ale v 6tt sa spaja s krvnym obehom matky a tak uz si musis davat velky pozor ja som v 8tt dostala pasovy opar a musela som ist do nemocnice na vit.infuzie nemohla som nic ani paralen proste vydrzat ale oplatilo sa dnes ma malicka 25cm a zatial je vsetko v poriadku,drzim palce

sanik
1. jan 2008

ahojte,
ja tie krce mavam tiez. vcera na Silvestra som bola od rana stale niekde von a tak ku koncu dna uz som bola z toho uplne vycerpana a tiez som citila, ze brucho ma bolelo ovela viac ako v ine dni. Dnes napr. som si pekne dlho pospala a brucho vobec neboli, iba raz ma pichlo vo vajecniku a to bolo vsetko. Takze asi je to pravda, ze vela na to vplyva pohoda, oddych a zase naopak unava, vycerpanost sa na tele a malom hned prejavi.

brnka
1. jan 2008

ahojte, mne tiez doktor odporucil magne B6 na bolesti brucha a naozaj to pomaha

jajka78
1. jan 2008

loss, ja som tie antibiotika brala hned prvy tyzden, bohuzial som musela, islo o V-penicilin 500 a doktorka mi povedala (kedze som predpokladala ze mozem byt teho)ze su neskodne.Ja mavam velmi silne anginy, mne nepomaha paralen sam o sebe, ani cajiky ci zabaly.Trapim sa s nimi odmalicka. Opar mam teraz na pere, mam riadne peru napuchnutu 🙂 ked sa dari... ale fakt som si povedala ze treba mysliet pozitivne. proste musim 😉 tie krce zatial nic, iba som sa prave prejedla ale to je nieco ine 🙂

weroni
1. jan 2008

babulky stastny novy rok plny zdravicka vsetkym 🙂

veru, toho zdravicka lebo ako tak pozeram tak sa tu po celom konikovi akosi rozmohli tie hnusne choroby.
Ja som tieto Vianoce travila s hnisavou anginou a bohuzial tiez antibiotikami - ale vraj Zinnat je bezpecny pre babenko uz od prveho dna gravidity a ja som bola na tom fakt hrozne - 38 a viac teploty, hnusny kasel, hroza a tie atb pomohli. Aj doky povedala ze viac by som mimcu ublizila keby som nebrala atb...
Predtym som asi mesiac dozadu mala dost blby kasel, take viacmenej prechladnutie z toho som sa dostala cajickami, ovocim, vitaminmi, kalciovym sirupom ale z anginy sa clovek bez atb nedostane.
Takze po vsetkych tych trampotach vam fakt vsetkym prajem len to zdravicko, ostatne uz potom ide 🙂

zmrzka333
2. jan 2008

ahoj dievcata tak ako dopadli sviatky? Ja som ok, 28.12. som bola na NT screeningu a dopadol dobre, cakam uz len na krv. Pozerala som sa s manzelom na nase babo a normalne sa mrvilo, malo rucky na ockach ked to dr zapol a normalne spalo. Bolo to uzasne 😀

tessie
2. jan 2008

Ahojte, všetko dobré v novom roku, nech je to pre všetky super rok s vysnívaným bábätkom. My sme mali tiež pohodové sviatky, len sa mi veľmi znížil tlak, až tak, že na Štedrý deň som ráno odpadla. Snažím sa preto vstávať na viac etáp a veľa piť. Vraj sa často v tehotenstve tlak znižuje. Som stále malátna, ale inak to celkom zvládame. Tak sa zatiaľ majte krásne a hlavne nech nás všetky obchádzajú tie choroby 🙂

lalunna
2. jan 2008

ahojte babizne, vsetko naj do noveho roku 2008, samozrejme nech je lepsi ako ten stary, a nech zazijeme vela radosti s nasimi babatkami 🙂
ja som prezila vianocne sviatky v posteli a na zachode, schudla som asi nieco okolo kila, bolo mi strasne zle od zaludka a celkovo som bola slaba a unavena, tento tyzden sa uz javi lepsi 🙂 a vecer sa mozem aj najest, a vtedy jem jedno cez druhe (cokoladu, olivy a syry spolu)
chcem sa opytat, bolieva vas aj hlava a mate niektora skusenost so zdurenymi nosnymi dutinami a take sucho v nose a v puse plus kovovu pachut? lebo mna to trapi kazdy den
inak sa citim strasne stastna, ze som mama, a ze pomaly ale isto sa blizim ku kuncu 1.trimestra
to ze mi je zle, beriem ako dobre znamenie, celkovo ma to ukludnuje, aj ked ma to absolutne vysadilo z normalneho zivota, keby neboli sviatky a dovolenky, asi by som sa dala vypisat na PN

jajka78
2. jan 2008

aj ja prajem vsetkym buducim mamickam vela sily do Noveho roka 2008, nech mame zdrave babatka a mozeme sa z nich tesit 😀
ja som zvedava na vysetrenie, objednalal som sa v piatok prvy krat k DR, tak uvidime co povie.viem ze je tu pisane aj o strave pocas tehu, ale kedze ste tu vsetky priblizne v tom istom obdobi ako ja zaujimalo by ma ci naozaj tak striktne dodrzujete stravu.Ja mam napriklad velmi rada pikantne, napr.cinsku ostro kyslu polievku 😉 , tu si mozem dat napr. raz za mesiac?

loss
2. jan 2008

lalunna aj mna bolieva hlava a ako som tehu mam stale suchy nos a zlu chut v ustach neviem cim to je ale bojujem s tym od sameho zaciatku
jajka ja jem vsetko na co mam chut a ked mam chut na ostre tak si to dam no raz som to prehnala s cesnakom myslela som ze mama vyskoci z brucha tak tak striedmo sa nemoze nic stat

lalunna
3. jan 2008

ahoj loss, dik za odpoved, potesila si ma, teda nie ze by som sa tesila ze aj ty mas taketo problemy 😉 , ale skor ze nie som sama, pretoze nikde na nete a ani v knizkach sa toto nespomina, tak tiez neviem zistit z coho to je, ale najskor sme citlive na vysoku hladinu hormonov, ja som to mavala aj pocas obdobia ked som brala hak

jajka, ja som teraz rada ze vobec jem a ked mam chut jem na co mam momentalne chut, som schopna prehovarat manzela ze mi to musi ist bezpodminecne kupit, alebo poprosit segru nech mi navari na com mam chut, ale potom je problem, ze kym to dovari uz na to chut nemam a ked to zjem nasilu aby som jej dokazala laskavost, bezim na wecko 😲

a cinsku ostrokyslu by som si dala napr aj teraz 😀

ale vo vseobecnosti mi teraz strasne chuti stavnate ovocie - uplne najviac, potom cokolada, zmrzlina, pecene zemiaky, kapustovu polievku, stiplave baranie rohy jem ku vsetkemu slanemu zasa a nemozem surovu zeleninu a ryby (pred teho som zboznovala, den bez zeleniny som si nevedela predstavit)

loss
3. jan 2008

lalunna prestne tak aj ja papam vsetko na co mam chut a ked papam necitim tu zlu chut v ustach a najnovsie ma uz pali aj zaha 😅

many
3. jan 2008

ahoj holky 🙂
jo žáha to je bordel ☹ ta mě už trápí taky 😠 ale pomáhá mléko,rennie,někomu žvýkačky 😉
jinak hlava bolívá taky z nedostatku tekutin 😉

sandrika
3. jan 2008

laluna to budeš mať chlapčeka 😀

vierusik
3. jan 2008

ahojky babulky, chcem vam popriat stastny rok 2008, aby bol uspesny a plny stastia... chcem vas poprosit, ci mate niejake dobre rady pre lahsiu stravu, pretoze skoro vsetko co zjem mi hrozne zatazuje zaludok...viem, ze je to normalne,ale predsa..... 🙂 dakujem

sandrika
3. jan 2008

No ja nemôžem prvorade zeleninu teda zo zeleniny len kel, paradajky, hrach,kapustu len sem tam
papám veľa zemiakov , ryže a z mäsa väčšinou len kura tiež mám veľké problémy so žalúdlkom , na ranajky papám vždy len chlaba so šunkou musíš sama skúšať čo tije najlepšie

tessie
3. jan 2008

Ahojte, no presne tak, treba jesť, na čo máme chuť. Ja som si včera navarila zeleninovú polievku a skoro celý hrniec som včera aj zjedla 🙂 Aj mne teraz veľmi chutí čínska ostrokyslá, kyslá kapustová a aj fazuľová polievka. Dnes som niekde zazrela, že nie je dobré jesť papriku a pór? Myslíte, že je to pravda? Musím to dnes ešte kuknúť na nete, lebo to som len náhodou našla v robote a tam nechcem moc pozerať takéto veci na nete... Pijete aj tehotenské čaje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre