Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

many
12. nov 2007

ahoj miriamka,tak snad se nám ta nevolnost už nevrátí 😉 ty už jsi v druhým trimestru,taky už máte založený téma,že určitě,zachvíli tam za váma příjdu 😀

miriamka
12. nov 2007

Uz tam na Teba cakame,takze sup sup a pridi k nam! 😉

many
12. nov 2007

jo jo,zachvíli jsem tam 😀

many
13. nov 2007

dobré ráno maminky 😉

many
14. nov 2007

tady nikdo není 😉

mywiel
14. nov 2007

Ahoj ja som tu, uz sme sa vratili od dokiho, tak som v 9 tyzdni. 😀

many
14. nov 2007

no tak paráda,vše je OK 😉 hledala jsem tu to témá druhý trimestr kam nám holky utekly,ale nenašla jsem to,sice zatím ho nepotřebuju,ale až budu potřebovat,tak nevím 😉

mywiel
14. nov 2007

Hej uz niekto zalozi druhy trimester, ved uz vela nechyba a pojdeme tam... 😉

mywiel
14. nov 2007

Prve sono mam az 7.12. tu to robia az v tretom mesiaci, tak si musim este pockat. Pytala sa ma ci chcem aj test na trizometriu, ja velmi neviem, lebo vraj ak by sa ukazalo, ze je vysoky risk potom musim robit amniosyntezu no a pri tomto vysetreni je vraj 0.5% risk potratu, tak neviem asi nechcem vediet naco?

many
14. nov 2007

já tady tomu zatím vůbec nerozumím ani nevím co je to sono - to je normální ultrazvuk nebo co? Já jsem z toho jelen 😀

anta
14. nov 2007

Many, sono je dle mého názoru taky UZV, ale ne vnitřní, anóbrž ti na břicho napatlá nějaký gel a bude ti po něm přejíždět nějakým tím přístrojem, no a co máš v bříšku, to se ti ukáže na obrazovce, tak tak.
No já jsem se chtěla sama zeptat, kdy je slyšet bušení srdíčka? Jsem z těch všech informací slušně zblblá 😉

mywiel
14. nov 2007

Srdiecko pocut uz v dvoch tyzdnoch, no ultrazvuk som myslela. 😉

many
14. nov 2007

holky,to je najednou tolik věcí co nevím 😉 no já ani tak nejsem nějak chytrá 😀

anta
14. nov 2007

Super díky, doktor mi říkal, že je vše o.k., díťátko že je krásně živoučký. No přiznám se, že to sama cítím, dneska mi tam dělá slušnej virvál, pomoc. 😀 😀

many
14. nov 2007

já se zase teď vůbec necítím jako těhotná 😉 jak už nemám nevolnosti 😀

mywiel
14. nov 2007

To je sranda ja som zatial vobec nevolnosti nemala len som unavena a mam pocit, ze ich ani mat nebudem. 😉

many
14. nov 2007

jo to já měla - ráno a večer mi bylo zle jako blázen,ale nezvracela jsem,pomohly mi ty lízátka pro těhulky 😀 a nic jsem do sebe nemohla dát,teď už jím víc 😉

anta
14. nov 2007

Mywiel - nevolnosti se dostavit nemusí, já je taky nějak nemám, co se týče zvracení, ale spíš mám pocit, že mám v břiše 10 rarachů a že tam hrají olympiádu nebo co 😀 😀

many
14. nov 2007

asi tak nějak 😀

loss
14. nov 2007

baby ja som zacala vracat v 12tt a trvalo to do zaciatku 15tt teraz asi 2dni je to OK a zacinam si uzivat tehu 😵

mywiel
14. nov 2007

No tak ja som zatial v 9tt. Tak dufam, ze to na mna nepride ked budem letiet do Anglicka v decembri? ☹ Potom ma caka este cesta z UK na Slovensko, no a ztade naspat do Svajciarska, ja vobec sama o sebe neznasam cestu autom a autobusom, asi si kupim radsej homeopatiu na cestovanie. 😉

zmrzka333
14. nov 2007

ahoj kocky, dnes som bola u dr. a potvrdil tehotenstvo. Som v 5+6 tt. Robil mi aj sono a bolo vidiet vak 19 mm aj plod 2,93 a dokonca aj srdiecko bilo. Som stastna 😀

many
15. nov 2007

ahoj holky 🙂
zmrzka333 - blahopřeji 🙂

anta
15. nov 2007

Ahoj holky 🙂
Přesně tak zmrzka333 - též blahopřání 🙂

many
15. nov 2007

pěkně se rozrůstáme,to bude příští rok porodů 😀 akorát ty prachy,že nám zase nějaký seberou zmetci 😠 hlavně,že máme platit doktory 😠 mrchy 😠

anta
15. nov 2007

No to mi povídej, já to nechci vidět, z čeho ty doktory platit? Ještě že máme ty manžely co? 😀 Ale vážně, nechci to příští rok vidět 😠

many
15. nov 2007

no jestli budeme za každou návštěvu s miminkem solit tak to bude síla 😠

anta
15. nov 2007

No a kolik budeme solit? Ti nahoře to dotáhnou tak daleko, že fakt na ty doktory mít za chvíli nebudeme, je to smutné, že se stát nestará o rodiny, přitom rodina tvoří stát, že? 😒

many
15. nov 2007

nevím,ale vykládalo se,že za každou návštěvu 30,- a pak za nějaký recept zase zvlášť další prachy,tak si vem,že s miminkem se chodí často

anta
15. nov 2007

Takže bych měla jít vyloupit banku, dokud nemám břicho? S bříškem se špatně šplhá 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre