Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

sandrika
20. jan 2008

No som z BB, v Nitre som bola často ako dlho sa snažíte o dieťatko?

estella
20. jan 2008

asi pol roka sme sa snazili ale ono to bolo take snazenie ze ani sa necudujem ze to hned nevyslo..moj muz totiz robil vonku v Nemecku a domov chodil po mesiaci tak na 3dni...obcas mu to tak vyslo ze prisiel ked som si ja vyratala ovulaciu ale nic z toho nebolo....a vy ste sa kolko snazili...?

sandrika
20. jan 2008

2,5 roka takže Luky je vytúžené dieťatko ja som mala veľa zdravotných problémov a po neuspechoch to bolo už aj o psychike...no a potom , keď sme chcelivycestovať von tak sa zadarilo, 3 mesiace predsvadbousom zistila, že som tehotná 🙂

estella
20. jan 2008

tak to mate naozaj vytuzene ja som tiez mala strach ze to tak lahko nepojde...ja som pred tym ako som prvy krat otehotnela mala nejake hormonalne poruchy a doktorka mi vtedy povedala ze ked budem chciet mat dieta tak sa musim liecit...tak som si povedala ze ked sa teda rozhodneme babo mat tak sa podrobim lieceniu..a tak 3roky sme nepouzivali ziadnu ochranu a vazne sa nic nestalo...a potom ked sme mali plan podobne ako vy ist do zahranicia som zistila ze som tehotna....zo zaciatku sok ale potom uz len radost a ocakavanie.... 🙂

barbiek
20. jan 2008

ahoj estella 😀

estella
20. jan 2008

ahooooooj nejako si sa stratila z tem aspon ja som ta nikde nenasla...kde si bola...

barbiek
20. jan 2008

no vies, tak mi je stale zle 😖 , a nervozna som z toho niaka, mam problem navarit a upratat a hned skoncim zasa v posteli, tak mi je blbo stale, ty ako moja

estella
20. jan 2008

ja som na tom podobne ale uz mi nebyva zle cely den ako pred tym teraz je to najhorsie rano a vecer...obcas aj pocas dna ale naucila som sa predychavat takze uz nekonci vsetko jedlo v zachode ako pred tym....ty nevies ako to je ja mam totiz stale obavy aby ten folikul nebol prazdny ako sa to obcas stava...nevies ci by mi byvalo takto zle keby to tak bolo...mne aj v prvom tehotenstve byvalo zle ze som stale vracala ale vtedy bolo vsetko v poriadku...

estella
20. jan 2008

barbi kedy sa prihlasis do septembra 2008...mas na to pravo podla terminu porodu a poviem ti ze kazdy den tam pribudaju dalsie a dalsie baby....

barbiek
20. jan 2008

estella, neboj sa vsetko je v poriadku, mysli pozitivne, lebo si vsetko zle privolas, keby nebolo nieco v poriadku, urcite by ti nebolo takto zle, ja mam take brusisko velke na 7tyzdne ze hruza, uz rano ked sa zobudim mi trci, rodicia a moj muz normalne neveria, ja tiez teda.. take ploche som ho mala a takto sa mi zvacsilo a strasne sa mi napina pokozka na bruchu aj teraz to citim hruza, uz nezapnem ani rifle jedni katastrofa, a to dokopy nic nejem len ozaj minimalne tak nechapem, ty ako s bruskom

estella
20. jan 2008

ja nemam nejake zmeny na brusku mam ho o trosicku vacsie ale to ani nevidno....mne v prvom tehotenstve nebolo vidiet brucho az do 7mesiaca..doktor povedal ze sa mi rozlozilo babo do krizov...moja sestra bola na tom rovnako pamatam si aka som bola sklamana ze nema brocho..lebo ja som tak cakala ako jej ho budem hladkat a brusko nikde tiez sa jej zvacsilo v nejakom 7mesiaci...ale v druhom tehotenstve ho uz mla vacsie..

barbiek
20. jan 2008

estella, boze je to sranda teda a comala hovori na to ze si tehotna 😀

estella
20. jan 2008

mala sa straaaaasne tesi uz sa nevie dockat....aj ked mi je to teraz take neprijemne ked tak vraciam a raz dokonca bezala za mnou na zachod a ked som dovracala tak pozerala dnu ze ukaz kde si vyplula tu sestricku...ona chce totiz sestricku....uz sa dokonca tak aj hra ze ide vracat...no co uz narobim niekedy sa to proste neda schovat sa pred nou ked musim bezat.....

barbiek
20. jan 2008

zlataa je 😀 ,ajchodi do skolky 😀 ,ja uz teraz rozmyslam a to som este kratko tehotna ako to prezijeme navzajom ja a maly ked pojdmedo porodnice, je to daleko viem, ale my sme strasne naviazany na seba ty to nemas,ci to len mne sibe asi ze

estella
20. jan 2008

ja som sa dala na predlzenu matersku takze som s nou doma do skolky by isla az od septembra....no my sme uz par krat boli odlucene takze my by sme to mali zvladnut v pohode....obcas ostava u mojej maminy raz tam bola sama dokonca 2tyzdne a aj ked mi strasne chybala a bola to neskutocna nuda bez nej bola som rada ze tam chce ostat a ze zacina byt trosku samostatna..

barbiek
20. jan 2008

estella tak to je super ze je taka uz, aj maleho musim na to pomalinky ucit 😠 , tak ja idem spinkat, prajem dobru nocku 😅

estella
20. jan 2008

dobruuuuuu barbi... 😔 😔 😔

skrecok
23. jan 2008

Ahojte baby...
Podla vypoctov by som mala byt v piatok uz v 5 tt a uz dva dni mavam vecer cca 37°C teploty, bolesti svalov (hlavne nohy), prsia ma priserne bolia cely tyzden, to viem ze je to normalne, ale tie bolesti svalov... Neviem co si mam mysliet o tom 😖 . Mala niektora z vas?

lalunna
24. jan 2008

ahojte dievcata, dlho som tu nebola, tiez idem 28.1 na UZV meranie sije a odber krvy, tak som zvedava,... no a po tomto vysetreni oznamim teho aj v praci, tesim sa na to, pretoze takto mam pocit ze musim stale nieco skryvat a stahovat brusko atd. 😒

inak barbiek, presne ako si ty pisala, ze nic nemozes a vzdy skoncis v posteli, presne tak isto som to mala aj ja, klopklopklop teraz je to uz ok

skrecok, ja som taktiez ochorela na zaciatku teho, boleli ma krize, mala som zvysenu teplotu a navretu uzlinu, o prsiach ani nehovorim, boleli strasneeeee, ale postupom casu to prechadzalo, musis vela oddychovat, pit vela tekutin a ked pojdes na potvrdenie teho k doktorovi, urcite mu spomen toto

lucia31
24. jan 2008

skrecok, ja som to mala v prvych tyzdnoch, uz som nevedela, kde by som si tie nohy vylozila,co ma tak boleli, ako keby som kazdy den zabehla minimalne maraton 🙂 ale potom to preslo...takze, je to normalne

skrecok
24. jan 2008

Ahojte, dakujem vam. Trosku som sa ukludnila... Na UZV a na krvne testy idem 31.1., urcite spomeniem aj toto.

maycuk
28. jan 2008

ahojte kocky, mam na vas otazocku..je mozne, zeby som pocas mala nejake krvacanie podobne menzesu,ked som tehotna? teda neviem, ci som tehotna, ale posula som, ze to krvacanie sa moze vyskytnut. mam totiz zopar priznakov, ktore tu opisujete..ale taktiez som maal nieco podobne ako menzes, ale bol len taky veelmi slaby.tak preto ma napadlo, ze co ked to menzes ani nebol a som tehotna..neviete mi niekto poradit? dikes🙂

iwuskaaa
28. jan 2008

Maycuk, s veľkou pravdepodobnosťou to môže byť 😉 . Ja som v čase, keď som mala mať merry, mala len také "špinenie", asi dva dni...viac nič...potom som si o tri dni urobila testík a boli jasné dve // 😵 .
Držím palce 😉

zmrzka333
28. jan 2008

maycuk je to mozne lebo niektore tehu mavaju mesntruaciu ale u teba moze ist o zahniezdovanie vajicka do maternice co moze urobit trosku krvacanie ale je to ok. Robila si si test?

maycuk
28. jan 2008

no robila som si, ten bol negativny, ale od neho som mohla v podstate uz aj otehotniet.. juj.. musim si dnes kupit.

kharratka
28. jan 2008

Ahojte...uz zopar mesiacov sa snazime s mojim drahym o maly zazrak a stale som bola sklamana z negativneho testu 😖 no a teraz mam vsetky priznaky na tehu, ale bojim sa si urobit dalsi test aj ked MS som mala 3 dni uuuuuuplne slabucke miesto nekonecnych 6 dni....

vejinka
28. jan 2008

no ja som mala ten isty problem..teda situaciu tiez prvy test negativny a druhy o dva tyzdne pozitivny.takze sa neboj a urob si ho.

kharratka
28. jan 2008

Dakujem vejinka za podporu...rozmyslam, ze si ho zajtra urobim 😅

maycuk
29. jan 2008

Kharratka, tak pozeram, ze testik tentokrat vysiel🙂 super, blahozelam a dzim aplce silno, nech je vsetko ok.

kharratka
29. jan 2008

Maycuk dakujem velmi pekne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre