Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

misa84
24. feb 2008

ahoj holky, moc jsem necetla celou konverzaci, ale chtela bych se zeptat, jestli mate nejake priznaky tehu? ja jsem akorat dost unavena, chodim porad na malou, na dotek me boli bradavky, obcas me pichne v podbrisku, ale nevolnosti nebo zvetsena prsa nemam 😕 . doufam, ze je vsechno v pohode, jsem v 6tt. kdy vam zacalo byt spatne? dekuji

m1528
24. feb 2008

ahoj misa84.ja som si este neni na uplne isto ze som tehu,len som bola u doktora a ten mi vravel ze na 80% asi som,no je to asi na zaciatku.mne prave zle byva no nevraciam len ma napina na vracanie.aj ja chodim na malu dost casto.a strasne ma pobolieva zaludok,sem tam ma aj pichne v podbrusku no hned aj prestane.prsia ma bolia aj bradavky no nemam ich podla mna dajak zvetsene. ☹ a tiez sa citim dost unavena,v poslednej dobe by som prespala aj cely den.a najhorsie natom je ze som strasne dakedy naladova.alebo mam navaly,najprv mi je strasne zima a neskor az horim od tepla.neboj sa.zajtra mam hned rano velkzňy den tak dufam ze je vsetko v poriadku. 🙂

montinka
24. feb 2008

misa ja ako keby som ani tehotna nebola. vobec mi nebolo zle jedine tak ze ma prsia boleli a bola som unavena. kazda zena je ina a nie kazda ma priznaky ako sa pise

misa84
24. feb 2008

ja doufam, ze jsem v poradku, a "bublinka" taky, prijde mi divne, ze je mi fajn, nemam zadne zvlastni chute, neni mi spatne....akorat bych porad spala 😔 ale ospalec jsem byla i drive. kdybych nemela pozitivni testy a nemela zpozdeni asi 2 tydny, tak bych vubec nevedela, ze se neco deje. tak snad mam akorat stesti.. 😀

montinka
24. feb 2008

mas stastie kebyze nemam urobeny test vtedy na zaciatku a este aj teraz niekedy tak ani neviem ze som tehotna. ale fakt.

montinka
24. feb 2008

takze sa bat nemusis urcite je vsetko ok

misa84
24. feb 2008

k doktorovi jsem se objednavala zacatkem unora, to jsem jeste nebyla tehu a chtela jsem u nej resit problem - myslela jsem ze nemam ovu 😀 jelikoz ma porad plno, sestra me objednala az na 7.3., to je za 2 tydny, zitra tam zavolam znova, jestli nema nejaky drivejsi termin vzhledem k mym pozitivnim TT. snad nebudu muset cekat jeste 14 dni

misa84
24. feb 2008

a montinka moc dekuju za podporu 😵

montinka
24. feb 2008

myslim ze ked zavolas ze si asi tehotna tak podla mna ta objedna skorej. ja som tiez volala mojmu ale sestricke som nic nepovedala do telefonu a ta ma potom sprdla ze co som jej hned nepovedala ze som tehotna.😀 asi by mi povedala ze mam prist skorej.

matulik
24. feb 2008

m1528 😵 taaaak silno ti drzim palceky.... 😠 😠 😠
tie problemy so zaludkom,pichanie bruska,napinaky a tak ,som mala aj ja....myslela som si ,ze kazdu chvilu pride mrsina...ale ono to prejde,ked sa drobec poriadne zavrta 😵 a potom ti aj test ukaze // 🙂
miska84,aj vy sa drzte... 😵

fim
25. feb 2008

Ahoj holky, porušila jsem své zásady a hlásím se k vám o trochu dřív, než bych si jinak dovolila. Jsem těhu zatím pár týdnů, ale vzhledem k velmi časným bolestem jsem je strávila v nemocnici. Měla jsem tak "bezva" výsadu pozorovat téměř každý den, jak na utz roste dutinka... Bohužel plod se zatím neukázal a doktoři mě straší špatně založeným těhotenstvím.

Nemáte prosím některá z vás supr odkaz na stránky, kde bych mohla třeba zjistit, jak staré je mimi, když mám hCG 11 500? Nebo jak staré mimi je už možné vidět na utz, příp. jak velké? Ev. ještě o kolik dní později se ukáže plod po žloutkovém váčku? Mě propouštěli z nemocnice v pátek s hodnotou hCG právě 11500 a velikostí žl. váčku 3,5 mm. V úterý jdu na kontrolní utz, jestli bude vidět plod a jsem hrůzou bez sebe. 😢 Díky moc. 😉

lisula
25. feb 2008

Čau babenky. Ahoj fim. tak isto som sa bála aj ja. Strasili ma asi tyzden že tam nič nie je iba vačok. Bolo to v 5tt, kedy ešte nevideli. Až na to týžden kukly ešte raz a vtedy tam bolo vidiet mimi aj so srdiečkom. A to mi predtým pozerali traja až štvrtý mi zistil že prdsa je tam. To boli strachy. A vyrátať si to nevieš? Aspon približne. Rátali mi od mrchy kedy som bola naposledy.

lisula
25. feb 2008

Kedy som mala naposledy mrchu.

fim
25. feb 2008

Lisula: Díky za odpověď. Těch 5tt myslíš normálních nebo od početí? Já jsem předtím měla MS nijakou, měla jsem nějaké komlikace, takže se podle ní nemůžu řídit. Ale počato bylo buď 26. ledna nebo 2. února. Nikdy jindy. 😀

fim
25. feb 2008

To by znamenalo 3 nebo 4 týdny od početí, neboli cca 5 - 6 tt. 😎

nikka_
25. feb 2008

zdravim vsetky tehulky, zda sa ze uz patrim k vam.. teda aspon podla TT. od vcera samit am ukazujú // čo som strasne rada 🙂

lisula
25. feb 2008

Ty môžeš byť asi tak 3-4tt. Rátaj pred počatím asi týžden dva dopredu približne mrcha. Nič sa neboj to je skoro ešte. Neboj bude tam mimi. Oni to vidia asi t tom 6-7tt najskôr s istotou že nič tam neni abo je. Kamoške zistili až v 8tt tá mama strachy. Bola prázdna dutinka a pri tom hcg sa jej zvišovalo.

lisula
25. feb 2008

Ahoj nika zdravím ťa medzi nami.

fim
25. feb 2008

Lisula: Ale představ si, že už minulou středu mě hnali na revizi dělohy, že je to prý špatný. Zaplať Bůh, že jsem se nedala a počkala do pátku. To už byl vidět aspoń žloutkový váček. Tak mě pustili domů. Ale pocity hrozný - bez naděje, strach. Závidím všem, co zjistí, že jsou těhu až v 6. tt a hned vidí i plod. Netuší, jaké mají štěstí. 🙂

lisula
25. feb 2008

veru aj ja som to prežila. Plakala som ked mi povedali že tam nie je nič a potom ked tam našli a uvidela som pulzujúce srdiečko to bolo krásne dačo. Aj Dr. sa tešil somnou. Len vydrž a nestracaj nadej, tá umiera posledná.

fim
25. feb 2008

Lisula"Děkuju za útěchu. Já už pěkně magořím. I včera jsem už byla trochu klidná, ale na dlouho mi to nevydrží. Do zítřka se asi zblázním. Teď jsem našla i jeden celkem dobrej odkaz: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/otehotneni...
který mě taky trochu víc uklidnil. Ale už aby bylo zítra. 😉

Je sranda, že pak zase budu mít strach z něčeho jiného a zase jiného...... a ten už nikdy s miminkem nezmizí. 😕 Ale na ten se těším. 😵

nikka_
25. feb 2008

lis ahoj, dakujem

baby viete mi poradit neaku dobru knihu o tehotenstve??

lisula
25. feb 2008

Fu. Kamoška mala knižku stala asi 1000sk. Tie lepšie stoja už tolko. Ale neviem ako sa volala. Ale pozro cez google na tehotenské knihy, alebo kniha o tehotenstve. Vyhladá ti tam dost toho.

lisula
25. feb 2008

no našla som a sa mi zdá že aj tu čo mala kočka. Deväť mesiacov otázok a odpovedí, Tehotenství týden za týdnem. Tieto vyzerajú super.

stankatt
25. feb 2008

m1528 sa neozvala?

evitkamalicka
25. feb 2008

nikka ja mam Velku knihu o matke a dietati a je super

fim
25. feb 2008

Nikka: Těžko poradím, teď jsem si sama našla doporučení na knížku na netu - ale samo v češtině. A jak jsem se dočetla, opravdu je lepší dát na doporučení, pže některé mají třeba supr fotky, ale nic moc rad nebo jsou ty rady zastaralé.... Název té knihy v češtině: Zdravé těhotenství a přirozený porod (Ingeborg Stadelmann). Předpokládám, že by mohla vyjít i ve slovenštině. 😉

nikka_
25. feb 2008

dakujem, ved o tom to je, bola som v knihkupectve, amali ich tama si 10, len som nevedela zistit ktora je ta naj, prave preto som chcela neake odporucania..

m1528
25. feb 2008

ahojte baby a hlavne stankatt.ja som prisla az teraz do prace od lekara.neviem,nevidim to niak ruzovo.zobral mi len krv a povedal ze mam maternicu stale zvecsenu a zajtra si mam zavolat.vies jak sa bojim,lebo mi tvrdi ze bud som teho alebo som mohla byt na zaciatku a som potratila.preto aj ta zvecsena maternica.vyratal to na 3-4tt.nema stoho dobry pocit.babky.

montinka
25. feb 2008

m1528 preco by si mala potratit. to sa mi nezda,to by si mala velke bolesti. teda aspon ja som vtedy mala a museli ma vycistit. neboj sa urcite bude vsetko v poriadku. a drobcek tam urcite bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre