Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

horajda
7. apr 2008

to by sa malo ist do toho 12tt nie na krv tak aspon som si to nacitala

henri001
7. apr 2008

s tou krvou mas mozno pravdu, ale len lekari vedia kedy je posledny mozny den odberu...a ak vedia, ze si chces dat vysetrit DS,tak sa uz uvolni 🙂 a nepisla si nahodou ze mas 28 rokov ??? Pamataj ze ide hlavne o nas, 30 tnicky 😉

henri001
7. apr 2008

hm, tak 28 ma zofa 😅

horajda
7. apr 2008

no ja mam uz 30 tak preto vies.a oni nevedia Henri tu ta neobjednavaju doktori ale zavolas tomu co je na call centre v nemocnici a ten ta da kde je volny termin vies tu je uplne iny system v UK.a nemam ja komu povedat ze chcem ist na DS. A ty si si to dala tiez?a kedy ti to vychadzalo?

henri001
7. apr 2008

no, mne najskor zobrali krv, a okolo 10 tt, a na sono som sla minuly tyzden( 12+6)

horajda
7. apr 2008

no sak vidis mne ani krv nezoberu ☹ preto sa chcem domahat skorsieho terminu lebo tuto to chcu vsetko odbit naraz tak si musim vybrat termin tak v tom 12 je najlepsie!

kulicka
7. apr 2008

Laurinka AHOJ 🙂
Sarinka : je to mozne 🙂

Horajdo, a copak chces z ty krve vedet? Ze jsi tehotna? 🙂
Jestlis mela rubeolu jako mala tak je vse OK. Zbytek je jen preventivka (toxo, hepatitida a tak, pokud nejsi prasa, nemela bys to chytit ani v tehotenstvi 🙂 ) NESTRESUUUUJ 🙂

gabrus
7. apr 2008

Holky, a ta rubeola, jsou zarděnky?? Na jaký dětský nemoce se mě budou ptát, jestli jsem prodělala?? musím se na vše zepata mamči 🙂 16.4jdu na kontrolu, mám donést moš, tak snad mi už dají průkajdu a počítám, že se mě bude ptát doktor na rodinnou a osobní anamnézu

ilci
8. apr 2008

horajda, mě se při objednání ptali, jaký jsem týden podle PM a podle toho mě objednali
a tu opravdu dělají krev (PAPP, HCG) a vyšetření utz v jeden den, mě 12+2
hodnoty se stejně přepočítávají dle skutečného stáří mimča
pak se dají oba výsledky dohromady a zohlední se to na věk maminy

jinak krev na HIV, krevní skupinu, atd. jak píše kulicka, u nás berou normálně v ordinaci a ne na tom specializovaném pracovišti

horajda
8. apr 2008

tu sa to robi vsetko naraz na jednom termine,zvlast ked je taky neskory ako moj!ale neviem ze ci mi urobia tie testy na DS hned ako tam pridem,to si este idem dnes zistit ked tam budem volat ohladom posunutia terminu

baby ja som rubeolu neprekonala a predstavte si ze pred tym nez som otehotnela som si to bola dat zistit ci som imunna a zistili ze som taks om ju asi musela prekonat v dospelosti a ani som o tom nevedela 🙂

dominka11
8. apr 2008

ahojte, v tejto teme som nová. Včera som si robila test a aj ked som mala ešte len 25 DC boli tam 2 čiarky. Tá druha sice ešte slabšia, ale boli. Len jedna vec mi nejde do hlavy, už týžden predtym som mala príznaky, boleli ma prsia, citila som aj take pichanie v podbrušku, začala som častejšie chodiť na wc.Nie je to nejako skoro, aj ked ovu mohla byť nejaky 10,11 DC? Každopadne veľmi sa tešíme a dufám, že to dopadne lepšie ako po 1x.

horajda
8. apr 2008

drzime palceky dominika a gratulujeme a hlavne si teraz na seba davaj pozor!!!

dominka11
8. apr 2008

dakujem 🙂 zajtra rano si urobím ešte 1 test pre istotu a musim sa ist hned objednat ku gyn. pretože mám uživat nejake lieky a tym padom by som ich mala vysadiť. Ale asi to ani nevydržím do rana, taka som netrpezliva 😎

kulicka
8. apr 2008

Ahoj Dominika,

S tema priznakama.. klido! Ja jsem mela posledni mens 4. unora a 18. unora me desne pichlo v podbrisku, jakoby me nekdo projel zevnitr ven kudlou. Tak me hned napadlo, ze se usazuje vajicko 🙂 Pricemz k oplodneni podle ruznych kalendaru melo dojit den predem! A kusazeni potrebuje 5-6 dni. Tak bud se kalendare pletou a nebo nevim 😀 musela ovu probehnout driv. No a pak me chytaly takovy myslenky jako : jdu do schodu nesu si miminko, uz od zacatku mi bylo divno (lehce na zvraceni celej den)! Takze klido bido to uz muzou byt priznaky 😉

kulicka
8. apr 2008

kdyz pisu od zacatku, tim myslim od zacatku = celej unor 😉

dominka11
8. apr 2008

ja si tiež myslim, že ovu bola skôr, pretože posledna mens. prišla namiesto 28,29dni už 25 deň a myslím, že to mám asi trošku rozhádzané...ale aby sa mi zvačšili prsia? to mi vôbec nejde do hlavy 😎 i ked som čitala že otehotniet sa da aj tesne pred mens., cez aj tesne po tak by som to tipovala asi naozaj, že ovu bola skôr ako mala byt normalne 😎

kulicka
8. apr 2008

Dom, kazda mamka to proziva jinak a kazd tehotenstvi je pry jine, takze PROC NE? 🙂 Me se taky zvetsily prsa hned na zacatku druheho mesice, jen trosku, ale zvetsily 🙂

gabrus
9. apr 2008

Dominka, tak jak sji dopadla s testem?? myslime na Tebe!!

dominka11
9. apr 2008

ahojte, rano som bola v lekarni kupiť test a asi 10 minut sa tu vytešujem 🙂 sú tam 2 čiarky 😀 dokonca je to menej citlivy test ako ten prvy a čiarka je silnejšia...ani si neviete predstaviť, aká som štastna 🙂 a dakujem že na mna myslite, ste zlate.

gabrus
9. apr 2008

Dominka, tak to moc gratuluju, vyšlo Ti to!!! Vím jaký je to krásný pocit, člověk tomu pořád nemůže uvěřit že?? 🙂

henri001
9. apr 2008

Dominika uzi si to stasticko, dnes mas pred sebou jeden z najnajnajdni v zivote 😉 gratulujem

dominka11
9. apr 2008

dakujem 🙂

gabrus
9. apr 2008

Holky, když se bere krev, můžu být normálně najezená že jo?? TTi nemá na hormony přece vliv, ale raději ze ptám. Na ko jdu příští středu v 11h, což je přesně za týden, už se nemůžu dočkat, doufám že bude vše o.k.

dominka11
9. apr 2008

tak to ti neporadím, lebo viem, že niekde mi povedali, že musim byť nalačno a niekde že môžem príst aj najedená. Ja som objednaná ku gyn. v sobotu.

sarinka23
9. apr 2008

Ahojte baby mam na Vas prosbu ak budete vediet poradit. Som tu pisala aj pred par dnami ale nikto mi neodpisal ☹ Chcela by som len vediet ci neviete nahodov ak mi minuly mesiac vynechala menstr.teraz by som dalsiu mala dostat o par dni,stale ma v priebehu dna boli v podbrusku ako keby so mala dostat a mam pocity sem tam na zvracanie.Dost casto teraz chodim aj na WC. Myslite ze by som mohla byt tehu????Dakujem.

gabrus
9. apr 2008

sarinka, myslim, že to těhu být může. Tak si udělěj těhot. test a je to!! Zvláště, pokud jsi už minulý měsíc neměla mnese, tak to by jsi už zjistila na těhu testu!! není nic jednoduššího!

dominka11
9. apr 2008

ahoj a robila si test? ak nie, tak urob.

horajda
9. apr 2008

sarinka a preco si neurobis test??????

sarinka23
9. apr 2008

Ano robila asi pred 2tyz. ale bol negativny,poto som myslela ze sa i len omeskala menst. tak so to velmi neriesila az presiel esiac a nic. Ako stalo sa mi uz viac krat ze mi meskala aj tazden aj viac ale takto este nie.

horajda
9. apr 2008

sarinka urobis si este jeden teast a ked ja vyjde negativny tak chod ku gynekologovi,musis predsa vediet na com si,hm?nenechavaj to tak!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre