Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

pistek
autor
9. aug 2007

Nikto mi nevie poradit? Mam nozaj strach

butrus
9. aug 2007

pistek, v prvom rade sa upokoj, tes sa z toho ze si tehulka.
urcite je vsetko v poriadku, kazda sme ina a ja som napr. ziadne priznaky vobec nemala. Vsetko bolo ako predtym, ziadna zmena. Nebolo mi zle, proste nic. Bolesti ziadne, obcas zapichalo, zabolelo, ale nic hrozne.
Naduvanie a zapcha su beznym priznakom tehu, ale je to individualne, moze to trvat len kratko, nemusi to byt vobec.
skus si pozriet stranku www.tehotenstvo.academy.sk tam je vsetko rozpisane tyzden po tyzdni
a hlavne sa tes, materstvo je kraaasny stav 😉 😀

tatiana
9. aug 2007

Pistek - kazde tehu je uplne ine a tak je tazke ti radit.
A skus lekarku zavolat alebo pockat a asi iny liek nie je 😉
nepanikar 🙂

libeth
9. aug 2007

pistek - urobila si temu v Snazilkach, ale v casti Tehotenstvo, je vela tem kde ti urcite radi poradia babulky co tehu su. 😉
A neboj sa, pocas tehotenstva sa vsetko meni, takze mozes prechadzat vsetkym. A ked ti je lepsie, tak preco sa obavat?

snoopy
9. aug 2007

ahojte,

no ja si tak grckám od cca 7tt a poviem vám je to dosť namáhavé. schudla som už 6 kg, ale verím, že sa to všetko ukludní a momentálne sa teším z troch dní, ktoré som už negrckala 🙂

všelijaké tieto stavy sú veľmi individuálne. Niekomu nie je zle vôbec, niekto si to "zlízne" za všetky ostatné tehuľky 😉 ...hlavne treba byť v pokoji a užívať si tehu...vrámci možností. Ja si to zatiaľ užívam v posteli na PN, ale verím, že do 2-3 týždňov to všetko pominie a budem prežívať bezproblémové tehu.

všetkým vám držím palčeky, DRŽTE SA

pistek
autor
9. aug 2007

Dakujem vam dievcata, zte zlate, ze ma upokojujete. Viem, ze mate pravdu, stale si opakujem, aby som sa upokojila, no velmi sa mmi to nedari. Ale posluchnem vas a zacnem si to uzivat. Viete prislo to tak rychlo, ze tomu stale nemozem uverit. Aj manzel sa na mna hneva, ze mam hned negativisticke myslienky, no ja som uz taka. Ale slubujem, ze sa to pokusim zmenit. Vdaka kocky, vazim si vasu slovnu pomoc a podporu

laskonka
9. aug 2007

Ahoj Pistek a ako dlho to trva? V ramci 1 tyzdna je to vraj uplne v pohode a prirodzene ale ak to trva dlhsie skus sa informovat u lekary aj na roznych strankach sa dozvies vela veci ale je to vseobecne a tak rada lekara je fakt dôlezita zvlast pri tehotenstve. Neboj sa 😵 a pohladkaj si miminko

sonicka25
9. aug 2007

Neboj sa,ja nemam ties absolutne ziadne priznaky,len slabsia nechut do jedla a popichavanie v brusku,bud kludna,vsetko je v poriadku 😉

pistek
autor
10. aug 2007

Laskonka, sonicka, dakujem, ste zlate...Laskonka, tazkosti ustupili zhruba dva dni, tak dufam, ze je to ok. Sonicka aj ja mam slabsiu chut do jedla, dufam, ze to bude ok

pistek
autor
10. aug 2007

Laskonka, ako to myslis, v ramci 1 tyzdna??? Mam to chapat tak, ze tri tyzdne mam nejake tazkosti a na tyzden sa to na chvilu zlepsi?

r123
10. aug 2007

pistek neboj u prvního těhu sem až do 9 tt nevěděla,že sem těhu!vlastně celý těhu bylo zlatý až ke konce bolesti zad.za to teď mi to dává řádně zabrat zle mi je snad nonstop,jídlo nemůžu ani vydět!!!!a břicho mě pobolívá dost!takže každé těhu je jiné.neboj je to v pohodě!!!rozhodně si to užívej a opatruj se na zácpu si začni kupovat celozrné pečivo a hodně pij.mě to pomáhá taky mám zácpu jak hrom!a hodně štěstí!!!!!!!!!!!! 🙂

pistek
autor
10. aug 2007

r123...dik za upokojenie, asi naozaj vysilujem zbytocne...uz sa na seba velmi hnevam, ze tak panikarim a neviem sa upokojit, ale akosi mi to stale nejde

jolanka
10. aug 2007

ahoj pistek, ja jsem na tom stejne, jako ty, ze vseho mam strach. tu me pichne a uz si tak to je konec, ale pak se to uklidni a je to v pohode. takze musime to vydrzet a hlavne se uklidnit. drzim palce at se ti to povede.jinak jsme asi tak ve stejnem tydnu.

deina
10. aug 2007

Pistek, mne takmer vobec nebyva zle, zozaciatku mi trosku plaval zaludok, ale negrckala som. Prsia sa mi neuveritelne zvacsili, hoci nebolia a pribrala som asi 2 kila, aj ked sli ocividne iba do brucha a prs. 😅 Skus byt kludnejsia, ked ti je lepsie, tak to nie je zle znamenie, tes sa z toho.

rebecca5
14. aug 2007

Ahojte babulky.Som v 7tt a je mi stale zle.Vobec mi nechuti jest a ked nieco zjem je mi strasne zle.Navyse ku vsetkemu mam zapchu . Som na pn a snazim sa tehotenstvo uzivat,no nejako to nejde.uz len ked otvorim chladnicku je mi zle zo vsetkych tych pachov 😖 .Obavam sa ze ked to pojde takto dalej supnu ma do nemocnice,a tam sa mi velmi nechce. ☹ Tak vas vsetky pozdravujem a drzte sa.Papa 🙂

veva1
14. aug 2007

rebeca zostava ti len to vsetko vydrzat. Ale neboj pridu aj krasne mesiace tehotenstva,ked si to naozaj uzijes 😉

rebecca5
14. aug 2007

Ahoj Veva.Dakujem.Je mi jasne ze to musi prejst,len je to otravne,ked mas na kopu veci chut a nemozes to zjest,lebo je jasne,kde to skonci 😅 Ale snazim si to uzivat.Uz som bola raz tehotna a vtedy mi nebolo vobec nic,aj ked som o babo prisla.Tak uz len verim tomu ze ked je to teraz od zaciatku ine,aj to dopadne inac,lepsie. 🙂 papa a vdaka

majcik
14. aug 2007

Butrus - super stranka, velmi sa mi paci.

Rebecca - ja som na tom podobne, nic mi nechuti, ale snazim sa jest, lebo ked mam prazdny zaludok, je mi zle a napina ma na vracanie. Tam pcham do seba jedlo, ktore mi zvacsa nechuti ... a tiez dufam, ze to prejde ...

tribitka
14. aug 2007

ahooooooj majcik, čakáte bábo?? 😵 😵

pistek
autor
15. aug 2007

Ahojte kocky, tento piatok (17.8.) ma caka kontrolny ultrazvuk, mala by som byt v 6 tt, tak uvdime, ako to s nami vyzera. Drzte prsteky, potom sa urcite ozvem. Diky za vsetky upokojenia a rady, velmi ste mi pomohli po psychickej stranke. Vsetkym tehulkam drzim prsty a prajem krasne tehotenstvo.

tribitka
15. aug 2007

pištek, pamätám si fotky z tvojej svadby na MK...mala si prenádherné šaty, pesne také po akých túžim aj ja... 😉
inak, ja mám zatiaľ komplet všetky príznaky tehu ako si písala na začiatku....ale kompletne všetky....no a zatiaš je všetko ok, takže tiež neboj a teš sa na UZV..... uvidíš báááááááááááááááááááááábo.... 😵 😵

pistek
autor
15. aug 2007

Tribitka, dakujem ti pekne za upokojujuce slova, tesi ma, ze si ma pamatas zo svadobnych fotiek. Som rada, ze nie som sama, ktora ma táke priznaky a pocity a verim, ze to bude v poriadku. Drzim aj ebe prsty a urcite v piatok napisem, ako som dopadla. Opatruj sa

jaju
15. aug 2007

Ahoj pistek a ostatné babenky.
Ja som cca v 9. týždni a v 6. týždni ma takisto pobolievalo podbruško, mala som zápchu a nadúvalo ma. Samozrejme, že som mala z toho obavy. No keď som išla v 8. týždni na ultrazvuk bolo všetko v poriadku. Teraz mám zase nechuť do jedla. Moju kamarátku bolelo bruško celé tehotenstvo a po celý čas mala aj zápchu a nadúvalo ju. No a teraz má prekrásne trojmesačné dievčatko. Takže sa netreba ničoho obávať a skutočne si tehotenstvo naplno užívať! Pistek, v piatok prajem veľa šťastia.

jaju
15. aug 2007

Ja vás všetky prosím ešte o jednu radu.
Môže sa v tehotenstve robiť melír a farbiť vlasy? Ďakujem

tribitka
15. aug 2007

jaju, v prom trimestri melír ani nie, tam je peroxid.... no a farbiť sa môžeš kľudne bezamoniakovou farbou na vlasy....dnes sú už takmer všetky farby na vlasy bez amoniaku, takže pohodka.... 😉

tribitka
15. aug 2007

ešte mi napadlo, že pri farbení a melírovaní v tehu môže vyjsť trošku odlišná farba ako bola plánovaná..... 😀 😀

jaju
15. aug 2007

Tribitka ďakujem. 🙂

butrus
15. aug 2007

ahojte tehulky-ked si tu uz rozdavate rady - mozem aj ja o jednu poprosit?
Moze sa pocas tehu robit depilacia? 😕
dakujem 😀

jaju
15. aug 2007

Ahoj butrus.
Podľa mňa sa môže, to by nemalo nijako uškodiť. A môže sa tehu bezproblémov opaľovať na slnku?

tribitka
15. aug 2007

butrus, to sa tu niekde preberalo a myslím že výsledok diskusie bol, že depilácia je v pohode. Dokonca účinnejšia, lebo v tehu sa viac zarastá.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre