Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

lindula3
10. aug 2008

ahojte babulky, povedzte mi kolko malo vase babo mm v cca 5tom tyzdni? moje ma 10,5 mm a vsetci mi hovoria ze je to strasne velke🙂

ella1111
10. aug 2008

hm moje malo v 6t a 2dni 3,5mm

clea333
10. aug 2008

ahojte babule.
lindula, moje malo v 6tt+6 okolo 4 mm; ja by som sa zbytocne neznepokojovala, osobne si myslim, ze si dlhsie tehotna ako 5tt a zle ti to vypocitali, ale hlavne, ze je male v poriadku, neboj sa zatial nic, drzim palce

iwu, ja by som rozhodne necvicila, radsej sa stat nepohyblivou ako riskovat zdravie malickeho, ja som tiez predtym cvicievala, ale odkedy som nasla //, tak som s tym prestala, vselico sa moze stat ani nevies kedy, zdravie drobca je na prvom mieste

lindula3
10. aug 2008

dakujem vam, to moje je fakt nejake vacsie🙂 kamoska mi povedala ze to mozu byt jednovajecne dvojicky, tak to ma dost dorazilo🙂 neviem si predstavit ako by som to zvladala...
neviem ci by som mohla byt dlhsie tehotna, poslednu MS som mala 1. jula

clea333
10. aug 2008

lenze nikdy nevies, ako sa ti moze posunut cyklus, ved na sone ti museli vyratat aj dalsi datum podla velkosti maleho, ten druhy je podla MS a neboj, aj dvojicky by boli super, je to sice riadna fuska, ale stoji to za to, hlavne sa neznepokojuj, lebo este je na to skoro, v takom skorom stadiu tehu sa este nic neda presne urcit

lindula3
10. aug 2008

zatial mi este nic neratal, ja som sa na tom sone ocitla len nahodou, isla som povodne len na krv🙂 za dva tyzdne mam prvu poradnu, tak uvidime co bude🙂

maycuk
11. aug 2008

caute baby,mozno sa to tu uz niekto pytal, ale no... mate (alebo mali ste) aj traviace tazkosti v prvom trimestri?

petronelie
11. aug 2008

maycuk: Ahojky, mě trávicí těžkosti trápily tak do 11. týdne. A občas i teď, když sním něco, co mi nesedne. Na pálení žáhy pomáhá Gaviscon (tekutý) a na nadýmání Espumisan 😉

krpcek
11. aug 2008

ahojte - tak ja som az dnes zazila co su to traviace tazkosti. od rana ma boli zaludok, je mi na vracanie. . . ale zatila som nevracala a dufam, ze ani nebudem!

lindula3
11. aug 2008

Ahoj myycuk, mne je zle stale, ci rano ci vecer, ale negrcam, len mi je tazko od zaludka a este aj k tomu mam zlcnikove kamene:( ale vraj to po prvom trimestri zvykne prejst, ved uvidime🙂 a ked mi je zle pomoze mi ked si nieco zobnem

rybecka
11. aug 2008

ahojte pripajam sa kvam
a tiez moje tazkosti zo zaludkom je mi stale zle sice nevraciam ale tazko mi je od rana do vecera vobec mi zaludok nerobi ble 😝
potom si dam nieco bublinkate na odgrcnutie ale tiez mi to velmi nepomaha 😖

chuchu86
12. aug 2008

dobré ránko tehulky, ako sa máte ?

ella1111
13. aug 2008

ahoj tehulky.ja zacinam 9tyzden a tehotenske nevolnosti ma z dialky obchadzaju.nas spendlik ma uz 1,4cm 🙂

chuchu86
15. aug 2008

dobré ránko baby,

ja som taktiež v 9tt, niekedy je mi na vrcanie ale zatial som nikdy negrcala

strašne ma trápia moje hormony, vlastne teraz myslím na výkyvy nálady , aj u Vás je to tak ?

matja
15. aug 2008

dievčatá a kedy vlastne končí prvý trimester? Skončením 12 tt. alebo 13 tt.+ 2?

kachlicka
16. aug 2008

ahojte baby som v 9 týž. a aj mne je zle, na nič nemám chuť a pobolieva ma podbruško.Dúfam,že to neni nič vážne. musíme to vy, ved ten koniec je najkrajší ahojtedržať

ella1111
17. aug 2008

neviete kedy sa robia ktore vysetrenia?

komisakpd
17. aug 2008

ahojte baby...no ja mam tiez vykyvy nalady...a furt sa citim unavena..ale mozno aj z toho ze som bola v nemocke..kvoli spineniu..

arizona
20. aug 2008

ella, mne brali včera krv na krvný obraz, krvné skupiny, HIV, žltačku, toxo a všeličo iné... ale boli sme dovolenke, potom dr. bola na dovolenke, takže tieto testy do 12.tt (alebo tak nejak, to mi hovorila dr.), ináč by mi ich spravila už cca. 7. - 8. tt. čo konkrétne by si chcela vedieť?

fyalynka
25. aug 2008

ahojte tehulky, mozem sa pridat? 😉
Precitala som si par poslednych odkazov...boli tu otazky o velkosti miminka v urcitom tt, ja mam
tiez z toho depku, bola som pred tyzdnom na kontrole, to bol cca 8tt +4 a malicke malo iba 9mm ☹
Podla vyrazu dr. som pochopila, ze by malo byt uz vacsie... Ked som sa ho spytala, povedal iba, ze
vsetko je ok, ze sa to moze rychlo zmenit 😖 Tak som bola z toho mimo, a teraz na nic ine nemyslim,
len aby rastlo... Najblizsie idem 3.9. na odbery, tak uvidime...
Inak co sa tyka tych nevolnosti, tak to ma tiez prekvapilo, pretoze nic take sa nekona, ziadne extremy...
Obcas boli zaludok, mam zapchu, pobolievaju ma prsia, som viac unavena, ale to je asi tak vsetko... 😅

vivien22
26. aug 2008

ahojte tehulky,
môžem sa k vám pridať. som v 10tt a včera som bola v prvej poradni u Dr., brala mi krv na všetky tie rozbory. ale vôbec mi nespravila sono. a ja som už tak nervózna či je všetko OK. iba ma vyšetrila "ručne" a, že zatiaľ je všetko OK, ale to bez sona nemôže vedieť. poslala ma na sono až v 12tt. ja neviem, že čo vlastne by som mala cítiť keby nebolo všetko v poriadku. asi by som špinila alebo krvácala. ja sa zatiaľ cítim dobre, je mi dosť zle od žalúdka ale nezvraciam tak asi len priveľmi stresujem.

fyalynka - ja, keď som bola na 1.sone maličké malo 9mm a Dr. povedal, že som v 7tt a, že je všetko v poriadku, takže neboj určite je u teba všetko v poriadku.

fyalynka
27. aug 2008

Ahoj vivien, dakujem ti 😉 Ja idem na odbery presne o tyzden, tak uvidime, ci ma aj vysteri alebo
da iny termin... Inak uz citim ze "rastieme" lebo mam vacsie brucho 😀 Tak snad bude vsetko ok!
Aj tebe drzim paste, nech mas krasne tehulkovanie bez problemov 😉 Mame "skoro" podobne
terminy porodu 😵

lusypink
26. okt 2008

ahojte poradte mi,zistila som že čakam svoje prve babo,možem byt asi v piatom tyždni,zatial mi nieje zle ani nepriberam,lekar ma objednal až o tri tyždne,ale sem tam mam take bolenie v brušku ako keby som to mala dostat,dakujem 😔

natashkaa
26. okt 2008

Ahojte ja som v 9tt a ked sa bavite o tej velkosti na ultrazvuku som bola naposledy v 6tt aj niake drobne a babatko ma 7mm tak neviem kazda to mame inak. Mne nieje vobec zle. Skor mam problemy s tocenim hlavy pocitmi na odpadnutie bolestami v podbrusku ako na menzes a bolesti hlavy a to kazdy den. Kedy sa robi dalsi ultrazvuk? minuly tyzden som bola na krv a dalsi mam poradnu.

kustka
30. okt 2008

lusypink, já jsem dle MS v 8.tt. doktorce jsem volala už před 2 týdny a objednala mě až na 6.11. (při potížích samozřejmě hned). Břicho mě taky bolelo, hlavně tak před 2 týdny, teď už je to v pohodě, jen ho tak jako cítím. Nemusíš se bát, bolest je normální, rozvinuje se Ti děloha a těch změn se v bříšku děje spousta 😉 Jen kdyby to byly velké a dlouhé bolesti příp. křeče společně se špiněním či krvácením, tak bych měla obavy (ale to se nestane!). Četla jsem, že ty "bolestivé fáze" by měly být do 10 příhod denně a neměly by trvat dlouho (tak prý se to orientačně stanovilo pro začátek těhu, v pokročilejších fázích už je činnost dělohy častější).

lasenka
30. okt 2008

lusypink - to je uplne normalne, nic si z toho nerob, len sa teraz teplo obliekaj, aby si neprechladla 😉 aj na priberanie mas este casu dost 🙂

zuzkaxx4
31. okt 2008

ahojte baby.Som v 7tt a prosim o radu. Presťahovala somsa do ineho mesta a s pozitivnym testom som zašla na gyndu. Tu ma dr.vyšetril a objednal na utz, povedal 7tt,zatiaľ všetko fajn sestrička mi napisala žiadanku o zdravotnu kartu od mojho lekára u ktoreho mi karta po prestahovani ostala. Všetko som poslala domov, mamina to dr. zaniesla . Dr. jej povedal že kartu mi da hned ale vyradi ma z evidencie az k 30.11.Som zufala pretože nemam odbery pretoze novy dr. somnou nemože nič robiť a musim čakat do 30.11.a az potom ma može sestricka objednať. Stane sa niečo ak mi urobia prve odbery v 12tt? Stalo sa niektorej niečopodobne? Inač niektori dr. su fakt pekny hajzly pre 30 Sk vam zneprijemnia zivot, pretože ma mohol vyradiť k 31.10 ale aby dostal 30 sk tak ma bude ešte mesiac drzat a mne týždne ubiehaju. Bojim sa o mimi ale dufam že bude všetko o.k.

sisa090509
27. feb 2009

ahojte baby 09.05.budem mat svadbu, ale rada by som pred tym uz otehotnela. mate skusenost ake je riziko, ked celu noc budem tancovat, ci je to na zaciatku trimestra pre drobceka nebezpecne? dakujem vam🙂

lorine1
27. feb 2009

Ahojte tehule... ja koncim 3 mesiac a chcem sa vas popytat na kozmetiku... Napriklad zubne pasty a ustne vody... existuju nejake specialne pre tehulky, resp. comu sa treba vyhybat... Ja napriklad pouzivam kozmetiku z Lashu.. nie je to skodlive, bo na nete som nic o tom nenasla... Mydla, peny do kupela a tak... Mozno hlupe otazky ale ... 🙂

kkkatarinkaaa
2. mar 2009

sisa-ahoj. myslim ze ziadne riziko ti nehrozi. lebo ak sa ti podari otehotniet, tak to budu len slabe dva mesiace...ja mam kamosku, ktora sa vydavala v 4.mesiaci a ta teda tancovala a tancovala 🙂 a uz ma chlapceka, krasny zdravy valibuk 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre