Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

veronika13
2. nov 2007

gulocka, ak ti môžem odporúčať test tak jedine RapiClear, je drahší 120,- ale ešte ma nesklamal, teda myslím tak, že vždy ukázal jednoznačne. Raz sa mi stalo, že mi ukázal jednu čiarku a po pár hodinách bola tá druhá slabunká, tak som bola zmätená

gulocka
3. nov 2007

vies veronika, ja uz som z toho vsetkeho magor- ale naozaj ☹ V marci som vysadila HAK a nic mi nebolo, len v to rano ako som ju vzdy dostala ma tak zabolelo a to uz som vedela a sla do kupelne,inak bez probleomv a pred tym nic, okrem bolestivych prs par dni pred.
A teraz mam uz tyzden a pol take ze ma pichne, zaboli raz okolo praveho raz okolo laveho a prestane, potom cele podbrusko, vcera som si urobila kafe zapalila a 2 hodiny som myslela ze sa poblinkam 😖 ale nastastie nie. a potom som nefajcila a nic a bolo mi ok.
(ja viem s tym fajcenim, ale nema zmysel nieco hovorit nemam 20 a je to len moja slabost, hlupost a zasluzila by som si po hube ) ☹

gulocka
3. nov 2007

a inak bola si nakoniec tehotna? ja som na ten tvoj test nepocula nejake dobre ohlasy ale co ja viem, viem ze tu na fore raz pisala jedna baba ze bola tehu, aj od lekarky mala potvrdene uz neviem ktor tyzden a testy vzdy nic. Tak to ukoncila tym ze baby sa nerado testuje 😅 Takze uz ani neviem ci tym testom mam verit

anamor
3. nov 2007

podla mna ked sa netestuje prilis skoro - tak test vide pozitivne, aspon slaba palicka, ide predsa o ten hormon v moci,ktore maju iba tehotne.
ja som testovala aj mamatestom, teda mam pocit, taka ruzova skatulka to tusim bola a vysiel mi pozitivny, ja osobne by som vyckala aspon ked menzes meska tyzden, jasne, ze treba zohladnit najdlsi cyklus....
a tie priznaky gulocka co pises moze byt iba psychika, na to sa spoliehat neda...

gulocka
3. nov 2007

neviem ci psychika, lebo my sa nejak o babo nesnazime. Takze neviem co a ako len som bola zvedava tak som testla a jasne ze nic len aj moj cyklus sa naposledy sklamal lebo bol 30 dnovy co bol vrcholne ojedinely pripad inak mam presne, na par dni. pockam ako to bude s MS cakam ju od zajtra

anamor
3. nov 2007

psychika taka, ze co ak som tehotna? nemusite o mimi snazit....
pravda je taka, ze kym menzes nemeska... tazko testnes spravne, podla mna

gulocka
3. nov 2007

hej tiez myslim, ale vies nedalo mi. Zas priatel uz ma aj vek, aby bol otcom 🙂 ale tie baby co im to vyslo este pred su asi ojedinele pripady, okrem toho neviem presne kedy som mala ovu, takze najlepsie je pockat. ale vies ake sme my zeny, furt chceme vediet vsetko co najskor a najlepsie hnud, tu a teraz 😀

anamor
3. nov 2007

jasne rozumiem ti, aj ja som bola nedockava kym som testla.... takze viem o com hovoris, ale vydrz, aby si nebola velmi sklamana, ak to nevide.

gulocka
3. nov 2007

nie velmi sklamana nebude, aj tak mam pred sebou perny pol rok 😅 , ze vraj ma cakaju statnice ☹ ale keby som bola bola by to popri tom prijemne odputanie sa 🙂 boli by sme s kamoskou dve statnicujuce tehu

anamor
3. nov 2007

o tyzden budes mudrejsia a daj vediet ako to dopadlo....

gulocka
3. nov 2007

hej napisem, ak budem mat co. ale priznam sa kedze neviem co mam drahemu kupit pod stromcek, kedze zufalo vsetko ma a nic nepotrebuje okrem termo ponoziek, tak by som mala pekny darcek 😉

anamor
3. nov 2007

🙂
to ano, len aby to bolo prijemne prekvapenie

gulocka
3. nov 2007

mohlo by byt, inak gratulujem pozrela som profil iank to cakate presne na narodky mojej naj kamosky, onama termin koncom maja zac juna

many
3. nov 2007

je tu někdo 😉

lucia31
4. nov 2007

gulocka, ja som testovala mamatestom comfort 3 dni pred (ne)ocakavanou ms, bolo to popoludni o tretej hod. a bola tam druha ciarocka pekne viditelna..testovala som na dvanasty den po ovu...drzim palce..

gulocka
4. nov 2007

no ja som testla na 9, 😅 hlupa som ale nedalo mi. Pockam ako to bude tento tyzden s meskanim, takze uz viem ako funguje ked je skoro, kazdy test asi ukaze rovnako 🙂

many
5. nov 2007

já měla obyčejný test za 30,- a taky byl spolehlivý 😉

tamilla
5. nov 2007

Caute Baby, vidim, ze Miriamka a Loss uz presli do temy 2 trimester (ale ved mi ich budeme nasledovat 🙂
Dnes som bola na ultrazvuku, ale mojho dokiho odvolali k porodu tak ma zobrala nejaka ina doktorka a poznate to... Moc mi nerozpravala ani neukazovala ako som zviknuta od mojho. Povedala, ze je vsetko OK, akcia tam je a to bolo vsetko. Takze rucne strucne, ale hlavne je, ze srdiecko tlcie a mame sa fajn 😀

many
7. nov 2007

ahoj holky,tak jsem četla že druhý trimestr začíná od 14.týdne 😉
jinak už mám zasebu krev,mám fotečku miminka a 23.11 jedu na genetiku do Olomouce - Screening v 1. trimestru 😀 zatím je vše OK 😀 bylo to krásný včera,viděla jsem tlouct srdíčko a i jeho bradu jsem viděla 😉

miriamka
7. nov 2007

Ahojky,
many,a aky bol "velky" drobcek,ved sa pochval!
No ja som uz napol v teme druhy trimester,ale este patrim sem 🙂

vrabcacek
7. nov 2007

Ahojky, mam na vas dotaz... Nemuzu se dopocitat, kdy zacina ctvrty mesic tehotenstvi 😅 dokonce jsem cetla na netu, ze od 13. do 16.tt, uz jsem z toho uplne tululum 😀 😀

many
7. nov 2007

tak mimi je super,já byla z toho hotová,to srdíčko jak tam tlouklo 🙂 chtěla jsem vědět kolik měří,ale mělo zkrčený nožky,tak to nejde 😒 nechtělo se narovnat 😀
vrabcacek - tak já bych řekla,že asi jo,protože těhotenství se počítá na 10 měsíců - 40 týdnů

many
7. nov 2007

a jinak,to počítám podle toho,kdy máš termín,tak bys měla jít 16.11 do 4.měsíce si myslím

vrabcacek
7. nov 2007

dekuji, dekuji 😀 😅

miriamka
7. nov 2007

Vrabcacek...co mam doma knihy,tak pisu,ze od 13tt zacina 2.trimester.

many
7. nov 2007

já mám od sestřenky knížku Těhotenství týden po týdnu a tam je napsaný,že od 14 týdne 😉 ale to je fuk,hlavní je,aby ty miminka byli v pořádku

miriamka
7. nov 2007

Myslim,ze tyzden hore dole,to je uz jedno...
Many,ja ked som naposledy videla drobca mal 4cm,takze dufam,ze uz podrastol

many
7. nov 2007

ona mi jen řekla,že od hlavičky k zadečku měří buďto 34 nebo 43 mm,to si už nepamatuju

miriamka
7. nov 2007

Hlavne ze rastie,no nie? 🙂

vrabcacek
7. nov 2007

To je jasny, jen jsem z toho byla uplne pomatena, protoze jsem to porad pocitala na tydny a vcera se me kamoska zeptala, ktery to je mesic a ja se nemohla dopocitat - v podstate jde jen o tohle 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre