Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

pavlina05
3. dec 2007

Ahoj holky!!!
Tak já jsem dnes byla na kontrole v těhu poradně. Vše v pořádku. Příště mám přijít až 2.1.2008 🙂 Tak snad to bude ok.
Many, to už je na čase dostat tu průkajdu!!!!!!

veronique83
3. dec 2007

Anta já si s tebou psala asi před měsícem na Začínající....., taky jsem (ne)čekala MS 🙂 Min. těhu jsem musela na revizi v 10tt, protože přestalo bít srdíčko ☹ Na jednu stranu mám hroznou radost, je to teprve třetí cyklus od zákroku, ale už vím, že nic není vyhráno, po novém roce se uvidí, dřív k dr. nepůjdu, stejně by nic neviděla a objednala mě až v lednu, takže proč se stresovat. Už je to mé třetí těhu a jsem už docela zběhlá 😀 😉
Vy už jste tak daleko...závidím!!!!!!!! 😀 ty první tři měsíce se strašně táhnou 🙄

many
3. dec 2007

pavlina - ahoj 🙂
to je dobře,že je vše v pořádku 😀

pavlina05
3. dec 2007

veronique83 ahoj! Trochu si tě pamatuju! Takže ty jsi našla zase //????? To je nádhera! Já bych to udělala stejně jako ty. Nač se honit za dr., oni ti stejně na začátku nic neřeknou. Jen, že se musí čekat.

pavlina05
3. dec 2007

many 😀
Koukám, že ty frčíš na 4 diskuzích 😀

veronique83
3. dec 2007

Pavlínko gratuluji, to jsou skvělé zprávičky 😉 😉 😉

many
3. dec 2007

pavli - jo,jo 🙂 a to jsem nebyla ještě na společným termínu - květen 2008 a chceme být a jsme těhotné v roce 2008 tam taky chodím za holkama 😀 to víš,já už se doma nudím a tady aspoň pokecám a něco se dozvím 😀

veronique83
3. dec 2007

Mluvíš mi z duše Pavli, ještě jsem přemýšlela, že bych si před vánoci skákla do labiny na krev, jen abych si potvrdila, zda roste hcg a v lednu už budu v 9.tt, takže snad uvidím srdíčko a kotrmelce 😀

many
3. dec 2007

veronique - 😀 😀 😀

pavlina05
3. dec 2007

many já jsem taky doma ☹ 😀 , a skoro nic nestíhám. Poslední dobou jsem děsně líná. A teď ještě marod.

veronique83 přesně! Já, bohužel jsem musela k dr. hned. Dělám na RTG, takže jsem nechtěla být v záření. A hned jak jsem tam přišla, tak mě začala strašit, že to může být mimoděložní a že se musí počkat na rostoucí hcg....a takový ty bláboly..... a pak se zase musí čekat...a pak zase. Je lepší tam dojít ve 12 tt a je to 😀
Udělala bych to jako ty, odběr na hcg a pak až po Novym Roce, kdy bude mimis dovádět 😀

pavlina05
3. dec 2007

many no já chdím poctivě za holkama Jdeme dál...a pak na Začíname po potratě...Do diskuze červen ne. Nějak mě to tam neláká a je to už jen rozjetý. Sem tam jen kouknu...

veronique83
3. dec 2007

Pavli, hned je mi líp 😉 hlavně aby to tak bylo 😵 Stejně to uteče...sice se pořád na něco čeká, ale až porodíš, tak už si za pár měsíců ani nevzpomeneš, jaký to bříško bylo, vlastně jak kdyby si žádný neměla. Můj syn má teď rok a já už si jen horko těžko vybavuju pocity, když jsem jej přivezla z porodnice. Připadám si, jako kdybych byla těhu poprvé 😀

veronique83
3. dec 2007

Holky nejedete některá na zimní dovolenou??? Přemýšlím, že bych si vzala místo sjezdovek běžky, ale pořád váhám, kvůli tomu všemu....ale sakra těhotenství přece není nemoc ne???? 😀 😀 😀

pavlina05
3. dec 2007

veronique83 těším se na pořádný bříško. Zatím teda žádné nemám. Jen ten tuk na břiše.
Veru, já vím, že těhu není nemoc. Ale po tom všem chci pro mimise udělat všechno na světě. Takže já osobně bych na běžky nešla. Sice nepadám, ale kdo ví, že...abych si pak něco nevyčítala....

emily3
3. dec 2007

veronique...videla som ze si chcale zalozit novu temu...mame tuto temu a dost aktivnu takze sa mozes pridat k nam...tehulky z missed.

many
3. dec 2007

veronique - taky bych neriskovala,do 12.t. je to nejhorší 😉 měla byses raději pořádně opatrovat,být v teple 😉

pavlina05
3. dec 2007

veronique83 tak tady jsme zase my, co jsme všechny tím prošly a teď jdeme dál a jsme už některé těhulky! 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

veronique83
3. dec 2007

Ježiš holky, já jsem vám zapomněla napsat, že je to až v březnu, to už bude nejhorší období za mnou, ale máte pravdu...za to, co by se mohlo stát, mi to nestojí, ještě se nalyžuju, až mi z toho bude špatně 😎 Už jsem manželovi oznámila, že pár týdnů budu spíš odpočívat, než se honit po nákupech a uklízením, úplně mi stačí tahání ročního lumpa 😉
Pavli s tím tukem si mě rozesmála 😀 U prvního těhu mi vylezlo bříško až ve 4. měsíci a v druhém už ve 2. měsíci. Po tom potratu jsem sundala v pase 8cm 🙂 Takže čekám, že se mi začnou vzdouvat špeky už za pár týdnů 😀 Ale co, hlavně abysme byly všechny v pořádku, na kila bude dost času až po porodu 😉

anta
3. dec 2007

Veronique83 - neboj, já si tě pamatuji. Takže ty prostě neustáváš v úsilí a koukám, že se ti vede, to je strašně moc good. Myslím, že jsi dobrým hnacím motorem pro spoustu holek, které jsou nebo byly ve stejné situaci jako ty, jen tak dáááál, gratuluji a máš recht, buď v klidu. Já jdu k dr. zítra a už se moc těším, jak mi to zamává 😀 Doufám, že to na mě nebude ukazovat prostředníček 😀 😀 😀

veronique83
3. dec 2007

Holky dík, určitě k vám nakouknu 😵

zmrzka333
3. dec 2007

Ahoj dievčatá, práve som došla od Dr. a ani som to nečakala a dal mi tehotenskú knižku 😀 Všetky vyšetrenia sú ok a mám prísť 19.12 na kontrolu. Tiež mám íst na NT vyšetrenie takže sa idem objednať.

anta
3. dec 2007

Zmrzka333 - těhu průkazku v devátém týdnu? No to je frajer 😉 NT vyšetření je co? Já to nevím.

zmrzka333
3. dec 2007

anta, to je to šijove presvietenie - NT skríning. Dr. na USG zmeria hrubku kože mimča na krku

anta
3. dec 2007

aha, to by mi měli asi taky někdy udělat, že? 😉

zmrzka333
3. dec 2007

anta: to sa robi medzi 11 a 13 týždňom. Je to kvôli downovmu syndrómu. Má ti to zitiť či je mimčo ok. Povedz to svoju Dr. aby nezabudol.

anta
3. dec 2007

Výborně, zítra se na to zeptám, díky moc za připomenutí, hodná a pěkně těhulkuj 😉

zmrzka333
3. dec 2007

anta: a tiež by ti mali zobrať krv keď ti budu robiť ten USG to je to Papp-a a free beta HCG a spolu je to skríning v 1 trimestri.

anta
3. dec 2007

Já tak nějak tuším, co mě čeká, spíš jde o to připomenout to, víš? Ale díky ti, čekají nás pěkné věci, viď? 😉

pavlina05
3. dec 2007

anta tohle je v Brně, koukni http://www.prenatal.cz/
zmrzka333 gratuluju k průkajdě, to už jsi velká těhulka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre